iDOC - optymalizacja kosztów druku gwarantowana

2007-07-25

Polski oddział Konica Minolta poszerzył swoją ofertę dla biznesu o rozwiązanie iDOC, które usprawnia pracę z dokumentami i pozwala obniżyć koszty druku.

Konica Minolta opracowała rozwiązanie iDOC, umożliwiające obniżenie kosztów produkcji i obiegu dokumentów papierowych w biurze nawet o 30%. iDOC to autorska koncepcja logistyki dokumentów, pozwalająca zaprojektować system druku dopasowany do indywidualnych potrzeb każdej firmy, niezależnie od liczby pracowników czy ilości produkowanych materiałów.

„Z analiz wynika, że 10% rocznego obrotu firm wydawane jest na tworzenie i dystrybucję dokumentów. Nawet niewielka oszczędność przy każdym wydruku czy kopii może prowadzić do oszczędności kilkuset euro miesięcznie” – mówi Piotr Kołodziejczyk, Business Manager Solutions & Consulting w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. „Udoskonalenie małych elementów, które owocuje dużym usprawnieniem Japończycy nazywają Kaizen. iDOC to przełożenie tego mechanizmu na język biznesu. Rozwiązanie opracowane według tej koncepcji pozwala zwiększyć wydajność pracy, ponieważ dzięki niemu wszelkie firmowe dokumenty są do dyspozycji pracowników we właściwym czasie i miejscu. Co więcej, trafiają do nich w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób” - dodaje Piotr Kołodziejczyk.

Implementacja rozwiązania iDOC to kilkuetapowy proces. Konsultanci Konica Minolta przygotowują projekty zgodne z koncepcją iDOC na podstawie analizy procesów związanych z wytwarzaniem i obiegiem dokumentów w danej firmie. Podczas analizy specjaliści Konica Minolta badają m.in. ilość i rodzaj produkowanych dokumentów, obciążenie poszczególnych urządzeń, potrzeby użytkowników, koszty miesięczne użytkowania sprzętu oraz rozkład pomieszczeń w biurze. Skalę analizy, w tym jej szczegółowość i rozpiętość czasową, definiuje sam klient.

Zgromadzone dane pozwalają zidentyfikować aktualną sytuację firmy w zakresie drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania oraz ocenić ją pod kątem kosztów i efektywności. Konica Minolta dostarcza klientowi alternatywną propozycję rozwiązania, obejmującą dobór i rozmieszczenie urządzeń wraz z oprogramowaniem, umożliwiającą optymalizację cyklów pracy. Projekt jest dostosowany do faktycznych potrzeb firmy i jej specyfiki, a jego integralną częścią jest opis i zasady wdrożenia oraz obsługi serwisowej oferowanego rozwiązania.

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Konica Minolta Holdings z siedzibą w Japonii. Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi dla biznesu, usprawniające procesy związane z drukowaniem, kopiowaniem i archiwizacją dokumentów. Konica Minolta jest producentem i dostawcą urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Konica Minolta stale powiększa swoją ofertę, koncentrując się na urządzeniach do druku w kolorze. Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się na stronie internetowej www.konicaminolta.pl
Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone