drupa 2012 – Heidelberg zauważa pozytywny impuls dla branży

2012-06-04

Podczas tegorocznej edycji targów drupa 2012 w Duesseldorfie, 3-16 maja br., firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przedstawiła szeroką ofertę produktów i nowości w zakresie przygotowalni, maszyn drukujących i introligatorni, usług serwisowych i konsultingowych oraz materiałów eksploatacyjnych prezentując kompleksowe rozwiązania dla różnych sektorów rynku poligraficznego.Bardzo dużym zainteresowaniem gości licznie odwiedzających halę nr 1, w której zlokalizowana była ekspozycja Heidelberga cieszyły się jak zwykle pokazy na żywo w obszarach związanych z produkcją opakowań, produkcją akcydensową, drukiem cyfrowym oraz systemem Prinect. Pokazaliśmy wiele nowości, które prezentowały się doskonale w nowocześnie zaaranżowanej scenografii stoiska.

Mimo różnych obaw tegoroczne targi drupa odwiedziło jak zwykle tysiące gości. Przeprowadzono bardzo wiele konkretnych rozmów. Można mówić o dużym zainteresowaniu maszynami i nowymi rozwiązaniami, które mają szansę za chwilę przerodzić się w konkretne nowe inwestycje w drukarniach.

Według opinii podzielanej przez szerokie grono osób, tegoroczna drupa dała podstawę do bardziej optymistycznego patrzenia na najbliższą przyszłość branży poligraficznej i stała się dla niej pozytywnym impulsem.

Cieszymy się z sukcesu jaki odniósł „Dzień Polski” na targach drupa, którego pomysł i realizacja jest zasługą Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. Celem tego projektu była promocja polskiej branży poligraficznej i dotarcie z informacją o potencjale polskich drukarń do firm zagranicznych. Głównym wydarzeniem tego dnia była prezentacja 2. edycji raportu przygotowanego przez KPMG Polska „Rynek poligraficzny w Polsce”, który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem.
Mieliśmy zaszczyt być głównym partnerem ze strony dostawców w tym projekcie.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas targów drupa 2012.

Więcej informacji:
Heidelberg Polska Sp. z o.o.
Tomasz Pawlicki
Dyrektor Marketingu
Tel.: +48 22 57 89 550
E-mail: tomasz.pawlicki@heidelberg.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska