Zakończenie wdrożenia systemu zarządzania Graphisoft MIS w Drukarni im. Adama Półtawskiego Wydawnictwa Jedność

2010-12-15

Drukarnia im. Adama Półtawskiego to kolejny zakład poligraficzny w Polsce, który wdrożył z powodzeniem system zarządzania Graphisoft MIS.

Firmą wdrożeniową jest Media Center z Sopotu, która od kilku lat wdraża systemy zarządzania w polskich drukarniach. System swoim zasięgiem objął wszystkie działy drukarni od kalkulacji, zamówień materiałowych, planowanie i zarządzanie produkcją, gospodarkę magazynową, kontrolę wysyłek i CRM. Dodatkiem do systemu jest moduł analityczny Spinaker, będący najbardziej zaawansowanym na rynku rozwiązaniem typu Business Intelligence dla drukarń. Wdrożenie objęło także integrację z systemem finansowo-księgowym Hermes.

- Wybór systemu Graphisoft dla naszej drukarni uważam za bardzo udany -- mówi dyrektor drukarnia ksiądz Leszek Skorupa, koordynator projektu – Skupiliśmy się przede wszystkim na poprawie komunikacji wewnątrz pracowników drukarni, dokładnej rejestracji zadań produkcyjnych oraz na analizach poprodukcyjnych. Mogę powiedzieć, że znaleźliśmy w końcu system zarządzania dla drukarń dziełowych, który spełnaiłby wszyskie nasze wymagania. Graphisoft jest systemem rozbudowanym, widzę w nim wieloletnie doświadczenia producenta. Miałem okazję widzieć kilka lat temu podobnie działający system w drukarni niemieckiej, wówczas wydawało się nam futurologią, aby taki system działała także i u nas – dzisiaj stabilne korzystanie z systemu MIS stało się faktem.

Warto dodać, że drukarnia rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Utowrzono wiele nowych stcji produkcyjnych i zwiększono zatrudnienie na hali maszyn. Nie powiększył się natomiast perasonel biurowy, głównie dzięki narzędziom, jakie udostępnia Graphisoft. Zwiększająca się z roku na rok ilość zapytań ofertowych oraz ilość zleceń produkcyjnych jest całkowicie kontrolowana przez użytkowników systemu. Graphisoft z pewnością wprowadził do zakładu nową jakość w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Wszystkie dokumenty generowane są w systemie i w nim przechowywane, a np. oferty, czy zamówienia materiałowe wysyłane pocztą elektroniczną.

- Dzisiaj moja praca sprowadza się do analiz produkcyjnych. – kontynuuje ksiądz Leszek Skorupa – Bardzo pomocny jest tutaj system Spinaker, który został rozbudowany pod kątem naszych potrzeb. Na pewno nadal będziemy rozwijać naszą współpracę z frimą Media Center w tym zakresie. Zastanawiam się także nad integracjami z innymi systemami produkcyjnymi poprzez konektory JDF.

“- Bardzo cieszymy się ze współpracy z Drukarnią im. Adama Półtawskiego – mówi Bogusław Lichoński (właściciel Media Center) – drukarnia była bardzo dobrze przygotowana do wdrożenia i można powiedzieć, bardzo szybko nie udało nam się sparametryzować park maszyn. Drukarnia im. Adama Półtawskiego to kolejna typowa drukarnia dziełowa po m.in. Drukarni Narodowej, Wojskowej Drukarni w Łodzi, czy Drukarni Mirex, która wybrała nasz system. Jak widać oferowany przez nas produkt podoba się klientom o takiej specjalizacji.”

Graphisoft MIS, którego producentem jest francuska firma Rhapso, to jeden z najbardziej zaawansowanych zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania drukarnią na świecie. System w różnych konfiguracjach posiada już ponad 1000 wdrożeń. W Polsce mamy już 18 użytkowników. Graphisoft powstał 26 lat temu w podparyskiej drukarni w Orleanie i został zaprojektowany przez samych drukarzy. Bogata funkcjonalność systemu pozwala na łatwe dostosowanie go do każdej drukarni offsetowej, cyfrowej (arkuszowej i rolowej), wielkoformatowej, sitodrukowej czy flekso. System umożliwia bardzo skrupulatne monitorowanie zużycia materiałów oraz kontrolę czasów produkcji. Dostarcza także m.in. narzędzie kalkulacji zoptymalizowanej oraz panel planowania i zarządzania produkcją.
W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów Rhapso jest sopocka firma Media Center – www.printware.pl

Kontakt:
Ks. Leszek Skorupa – jednosc@jednosc.com.pl
Drukarnia im. Adama Półtawskiego Wydawnictwa Jedność
ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce
Źródło informacji na stronie: http://printware.pl/1347.html
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska