Z Duplo w firmie Ilustris

2011-09-02

Bigówkę Duplo DC-445 zakupiła w ostatnim czasie firma Ilustris z Wrocławia. Wspomogła ona i przyspieszyła zachodzące tu procesy związane przede wszystkim z produkcją znanych nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami produktów z rysunkami Andrzeja Tylkowskiego.

Bigówka Duplo DC-445 jest w pełni zautomatyzowanym, wydajnym rozwiązaniem do bigowania krótkich serii, zróżnicowanych kolorowych wydruków cyfrowych. Zapewnia bigowanie bez pękania toneru. Jest również odpowiednia dla prac offsetowych, drukowanych na grubszych mediach czy też uszlachetnianych po wydruku. Może być wykorzystana m.in. do produkcji pocztówek, ulotek broszur, okładek do książek i płyt CD i DVD, menu oraz materiałów mailingowych, a także – co ma miejsce w firmie Ilustris – m.in. do produkcji karnetów okolicznościowych z rysunkami Andrzeja Tylkowskiego.Andrzej Tylkowski jest z zamiłowania fotografem, z wykształcenia plastykiem. Niezmienną inspiracją od lat pozostają dla niego rysunki dziecięce. Te proste, ale pełne artyzmu formy są już dziś znakiem firmowym tego artysty.

Historia pocztówek Tylkowskiego zaczęła się ponad dziewięć lat temu. Wtedy powstały pierwsze, bardzo osobiste rysunki, często traktowane jako intymna korespondencja pomiędzy ich autorem i jego żoną. Rysunki były czarno-białe i powstawały na skrawkach papieru. Te rysunkowe notatki wzbudziły entuzjazm wśród znajomych autora. Wtedy powstał pomysł na ich wykorzystanie do stworzenia pocztówek. Okazało się, że intymny świat przełożony na rysunek, stanowi uniwersalny przekaz. Pomysł wykorzystało wydawnictwo Ilustris, obecnie zajmujące się wydawaniem i sprzedażą kartek sygnowanych nazwiskiem „Tylkowski”. Należy ono do ścisłej czołówki firm pocztówkowych w Polsce; ze swoją ofertą dociera również za granicę. Entuzjazm odbiorców tych produktów przekłada się obecnie na sukces komercyjny.
Oferta Ilustris jest bardzo różnorodna. Można w niej znaleźć kartki o poważnej, trudnej tematyce, skierowane do bardzo wyrobionego odbiorcy, kartki dowcipne, przedstawiające bardzo radosny obraz świata, a także eleganckie, ekskluzywne produkty na bazie czystej dekoracji. Licznie reprezentowane są wszelkie kolekcje świąteczne – na Boże Narodzenie, Walentynki i Wielkanoc. Wszystkie propozycje łączy najwyższa jakość wykonania, dbałość o estetykę i szczegóły.Aby temu sprostać wydawnictwo Ilustris - oprócz doskonałej bazy jaką są same projekty Andrzeja Tylkowskiego - inwestuje w sprzęt, który będzie gwarantem najwyższej jakości; dotyczy to również introligatorskich, które są niezmiernie ważne przy takim charakterze produkcji, jaka cechuje firmę Ilustris. W ciąg tych inwestycji wpisała się w ostatnim czasie również bigówka Duplo DC-445.
Przez wiele lat wykorzystywano tu półautomatyczne urządzenie do
bigowania, którego wydajność jednak w znacznej mierze zależała od ograniczonych
możliwości pracownika obsługującego tę maszynę. W związku z  rozwojem naszej firmy, zaistniała konieczność  zwiększenia nakładów naszych

produktów – mówi Maciej Bialawski z firmy Ilustris. - Poszukiwania nowego urządzenia rozpoczęliśmy na stronach internetowych wiodących producentów i dystrybutorów z branży poligraficznej. Rynek bigówek jest dość specyficzny a co za tym idzie, stosunkowo wąski. Spośród kilku ofert z interesującego nas zakresu cenowego zdecydowaliśmy się na zakup bigówki z firmy Duplo. Urządzenie to bowiem wyróżnia zdecydowanie najkorzystniejszy stosunek ceny do jego parametrów technicznych. Jakość oraz wysoką precyzję pracy mielimy okazję ocenić w czasie testów, jakich przeprowadzenie firma Duplo umożliwiła nam dostarczając do naszej firmy egzemplarz testowy. Wówczas mogliśmy naocznie poznać zalety tego modelu, a w szczególności łatwość obsługi urządzenia, jaka możliwa jest dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu w języku polskim. Przekonaliśmy się również o dużej wydajności i funkcjonalności maszyny, zaletami dla były również jej małe gabaryty, mobilność dzięki specjalnej podstawie, prosta konserwacja oraz stosunkowo cicha praca. Poza tym modułowa konstrukcja umożliwia wzbogacanie urządzenia w przyszłości o nowe, bardziej wyspecjalizowane elementy, czyniąc je kompletną maszyną do pełnej obróbki arkuszy papieru.
Dzięki zakupowi urządzenia Duplo DC-445 – co podkreśla Maciej Bielawski – firma uniknęła konieczności stworzenia kolejnego etatu. Do tej pory bigowanie było tu wąskim gardłem, teraz – dzięki Duplo DC-445 - to zbigowane karnety czekają na dalsze procesy – mówi.

Bigówka Duplo DC-445 pracuje w firmie Ilustris od dwóch miesięcy i – jak twierdzi Maciej Bielawski – przez ten czas przekonaliśmy się, że wybór tego właśnie urządzenia był trafny.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Duplo – mówi – Przedstawiciele tej firmy zapewniają nam dostęp do wszelkich informacji, pomagają nam i rozwiewają nasze wątpliwości. Tak było zarówno na etapie poprzedzającym zakup, ale również obecnie, kiedy wykorzystujemy urządzenie do codziennej produkcji. Dlatego wiążemy z tą firmą nadzieje na dalszą współpracę w przyszłości.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1, 04-798 Warszawa
E-mail: Gabriela.Swat@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI