Xerox w podsumowaniu World’s Top Innovators

2012-05-12

Xerox stawia na innowacyjność i rozszerza swoje portfolio patentów. W 2011 roku, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, firma zarejestrowała ich aż 1030. Łączne nakłady Xerox i spółki joint venture - Fuji Xerox przeznaczone na badania i rozwój wynoszą ok. 1,5 mld dolarów. Od 1930 r. firma zarejestrowała ok. 58 tysięcy patentów.


W podsumowaniu brane były pod uwagę patenty wszystkich spółek Xerox: Affiliated Computer Services (ACS), Palo Alto Research Center (PARC) i XMPie®. Sama spółka joint venture w Japonii - Fuji Xerox Co. Ltd - zarejestrowała aż 588 patentów w 2011 roku. Łączna liczba – 1618 patentów – daje firmie Xerox ósme miejsce w światowym rankingu IFI Patent Intelligence.

„Innowacje opracowywane przez naukowców Xerox pomagają naszym klientom w efektywnym zarządzaniu firmą” podsumowuje Marcin Demkiw, Dyrektor Działu Technologicznego oraz Usług Partnerskich. „Tworzymy innowacje zarówno we współpracy z branżą, jak i uniwersytetami czy klientami na całym świecie. Wybieganie w przyszłość, kreowanie technologicznych trendów i wprowadzanie na rynek nowych narzędzi takich jak np. kopiarki to część naszej historii. Nieprzypadkowo, jednostka R&D Xerox PARC w Palo Alto to od kilkudziesięciu lat jeden z najnowocześniejszych i najważniejszych ośrodków badawczych na świecie”.

Naukowcy Xeroxa opracowują nowe technologie i rozwiązania, które znajdują później zastosowanie w firmowych produktach i usługach. Rosnąca liczba patentów odzwierciedla kierunek rozwoju firmy – integracji innowacji z usługami biznesowymi. Przykładowo, patenty o numerach 7,877,423 i 8,015,111 dotyczą prawnie usankcjonowanych rozwiązań z obszaru zarzadzania elektronicznymi płatnościami np. alimentami (system kontroluje wszystkie etapy płatności – od płatnika do odbiorcy świadczenia) – tworzonych dla instytucji państwowych. Natomiast patent numer 7865437 - e-Childcare (e-opieki nad dziećmi) – zapowiada unikalny, cyfrowy, internetowy system, który ułatwia zarządzanie płatnościami z tytułu opieki nad dziećmi.

Firma otrzymała wiele nagród za swoją innowacyjność, m.in. National Medal of Technology – najwyższe państwowe odznaczenie przyznawane przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Xerox został umieszczony przez agencję Thomson Reuters w rankingu 100 najbardziej innowacyjnych firm 2011 r. (100 Most Innovative Companies), a Wall Street Journal uhonorował ośrodek badawczy Xerox w Europie (Xerox Research Centre Europe) nagrodą Technology Innovation Award (2011 rok). Xerox dostał także nagrodę Corporate Innovation Award od Amerykańskiego Instytutu Inżynierii Chemicznej za stworzenie przyjaznego dla środowiska tonera Emulsion Aggregation.


Informacje o Xerox

Xerox Corporation to spółka o wartości 22 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 130.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?