Wydajne cięcie z Avargrafem

2010-10-19

Avargraf od wielu lat reprezentuje na polskim rynku m.in. firmę Perfecta, której sprzęt – dostarczony przez tego znanego dystrybutora maszyn i urządzeń poligraficznych – pracuje w licznych rodzimych drukarniach. Wiele firm związanych jest z Avargrafem długoletnią współpracą, ponieważ – co podkreślają właściciele drukarń - jest to rzetelny i sprawdzony partner inwestycji.


Potwierdzeniem tego są m.in. instalacje urządzeń Perfecta, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w polskich drukarniach. Jedną z nich jest instalacja krajarki Perfecta 115 TS w drukarni Drukpol z Warszawy. Jej właściciel - Adam Huszczyński - po raz kolejny zdecydował się obdarzyć Avargraf – firmę, z którą współpracuje od wielu już lat - zaufaniem i zdecydował się na wymianę 12-letniej krajarki Perfecta TVC na nowoczesną i innowacyjną krajarkę Perfecta 115 TS. Ten sam model urządzenia wraz z dwoma podnośnikami do stosu Perfecta z platformą (model BSH 5-1200) rozpoczął w ubiegłym miesiącu pracę w drukarni Opolgraf SA z Opola. Krajarka Perfecta 115 TS, utrząsarka Perfecta SA 110A oraz podnośnik Perfecta BSH 5-1200 pracują również ,od niedawna, w Zakładzie Poligraficzno–Wydawniczym Pozkal z Inowrocławia.

Wszystkie urządzenia zainstalowane w wymienionych drukarniach to innowacyjne maszyny, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające pracę oraz podnoszące wydajność pracy. Krajarka Perfecta 115 TS, która pracuje we wszystkich wymienionych zakładach, wyposażona jest w sterowanie TS, które posiada monitor dotykowy typu „touch screen”. Zastosowana tu nowa technologia spowodowała, że po raz pierwszy wszystkie funkcje służące do obsługi urządzenia zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej, płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia i umożliwia indywidualne, osobne zaprogramowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcji siodła obrotowo–uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie.

Innowacyjny monitor posiada przekątną 19 cali przy formacie 16:10 i bardzo przejrzystą, przyjazną w obsłudze strukturę rozmieszczenia funkcji z podziałem na bloki tematyczne oraz pełnej wizualizacji procesu cięcia. W celu zapewnienia łatwości i większego komfortu obsługi – w zależności od charakteru wykonywanego zlecenia –istnieje możliwość pracy w trzech poziomach obsługi: poziom 0 – praca bez funkcji programowania; poziom UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; poziom TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.

Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic, można przekazywać do sterowania krajarki dane CIP w plikach formatu PPF lub JDF bez konieczności stosowania pośrednich komponentów (dodatkowego komputera). Przekazywanie danych jest możliwe za pomocą portu USB, przewodowo lub bezprzewodowo. Posuw siodła odbywa się w maszynie przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia siodła, dzięki czemu możliwa jest bardzo duża szybkość pracy, wzrost wydajności maszyny, a dodatkowo znacznie uproszczona jest jej konstrukcja. Maszyna posiada również szereg rozwiązań prowadzących do oszczędności energii, co jest odpowiedzią na oczekiwania i ciągle rosnące wymagania klientów.

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom i najnowocześniejszemu sterowaniu na bazie mikroprocesorów wspomaganemu przez wielkoformatowy, barwny, wielofunkcyjny monitor dotykowy „touch screen” połączony z innowacyjnym dużo szybszym napędem serwo posuwu siodła, obsługa maszyny – jak podaje jej dostawca - jest łatwiejsza, a praca szybsza, dzięki czemu znacznie wzrasta jej wydajność. Niższe są też koszty produkcji, mniejsze jest zużycie energii, co zwiększa uzyskiwane dochody użytkownika z eksploatacji maszyny i ma ważny aspekt ekologiczny.
Mniejsza ilość zastosowanych elementów mechanicznych w napędzie powoduje również (oprócz większej niezawodności) niższy poziom hałasu, co poprawia warunki pracy i przyczynia się do jeszcze większej ochrony środowiska.

Mamy nadzieję, że ten trend, który pokazuje duże zaufanie polskich drukarń do naszej firmy się utrzyma i że nasza wieloletnia współpraca z wieloma zakładami w Polsce będzie nadal kontynuowana. A dla tych przedsiębiorstw, które jeszcze nie miały okazji do współpracy z nami, będzie dowodem tego, że jesteśmy rzetelnym partnerem inwestycji, a sam proces sprzedaży jakiegokolwiek urządzenia z naszej bogatej oferty oznacza dla nas początek współpracy z daną drukarnią, której chcemy służyć pomocą i doradztwem na każdym etapie jej rozwoju – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Avargraf Sp. z o.o.:
Avargraf Sp. z o.o.
Ul. Taneczna 7A, 02-829 Warszawa
E-mail: avargraf@avargraf.com.pl
http://www.avargraf.com.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?