Wrześniowe instalacje Scorpio.

2009-12-02

Na początku września w drukarni „Tinta” w Działdowie, firma Scorpio zainstalowała dwa urządzenia introligatorskich włoskiej produkcji Samed Innovazioni.KOSTANZA – półautomat do łączenia bloku książki z okładką tekturową oraz prasę introligatorską BORDINO – przeznaczoną do prasowania oklejonych bloków książek z okładką tekturową i wypalania rowka. Urządzenia pracują w tandemie, korzystają z jednego kompresora i są wyposażone jest w moduł sterujący z ekranem dotykowym, który kieruje procesami technologicznymi w obu urządzeniach oraz informuje o powstałych błędach.

Konstanza i Bordino mogą również pracować niezależnie od siebie wówczas każde z nich jest wyposażone we własny moduł sterujący.Drukarnia „Tinta” to firma oferująca szeroki wachlarz produktów poligraficznych, od akcydensów, poprzez druki numerowane, plakaty, opakowania na czasopismach i książkach kończąc. Park maszynowy obejmuje kompletny zestaw urządzeń z prepressu, druku i introligatorni , oparty w dużej mierze na rozwiązaniach czołowych producentów, umożliwiający realizację zaawansowanych technologicznie prac.


Kolejna instalacja miała miejsce w Łodzi, w drukarni „Inex”. Zainstalowano automat wycinający HIGHER SL 800M uznanego azjatyckiego producenta Higher Shengli Weiye. Urządzenie przeznaczone jest do precyzyjnego wycinania różnorodnych opakowań z kartonu o gramaturze od 100 do 2000 g/m2 oraz tektury falistej o grubości do 2 mm w maksymalnym formacie arkusza 800 x 620 mm Maszyna wyposażona jest w m.in. w ruchomy dodatkowy stół podający, który umożliwia ułożenie materiału do wycinania poza urządzeniem. Uzupełnianie materiału w podajniku oraz wyprowadzanie wyciętego materiału z urządzenia odbywa się bez konieczności zatrzymania maszyny.

Łatwy w obsłudze monitor z dotykowym ekranem PLC z elektroniczny systemem kontroli pracy i diagnozowania oraz lokalizowania problemów technicznych. umożliwia precyzyjne wycinanie opakowań przy prędkość do 8000 ark./godz.

Inex jest drukarnią offsetową działającą na rynku poligraficznym od 1993 roku. Własna przygotowalnia, druk offsetowy do formatu B2 oraz dobrze wyposażona introligatornia umożliwiają drukarni Inex sprawną i kompleksową obsługę klientów. Potwierdzeniem wypracowanej markę drukarni jest wdrożony system ISO 9001, szeroki wachlarz oferowanych produktów oraz rosnąca liczba odbiorców.

Dodatkowych informacji udziela:
Krzysztof Pisera
Dyrektor Rozwoju i Marketingu
tel. (0 42) 613 11 33
e-mail: kpisera@scorpio.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?