Wielki Format Fotoarte - firma do druków specjalnych

2008-04-11

Warszawska firma Fotoarte, po latach doświadczenia zdobytego na rynku fotograficznym, postanowiła wyjść naprzeciw swoim Klientom oraz oczekiwaniom rynku i rozszerzyć świadczone usługi o fotografię wielkoformatową, a także solwentowe wydruki wielkoformatowe.

Dzisiejsze oczekiwania i potrzeby rynku poligraficznego, to dążenie do coraz większej precyzji i najwyższej jakości druku. Klienci, zarówno instytucjonalni, jak i prywatni poszukują coraz nowszych rozwiązań oraz możliwości wyrażenie siebie i prezentacji swoich produktów czy projektów. – „Poczynione inwestycje i rozwój portfolio wykonywanych druków, pozwolą nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie jakościowym, zarówno w temacie fotografii wielkoformatowej, jak i tradycyjnych wydruków wielkoformatowych. Nasze usługi chcemy świadczyć zarówno dla osób prywatnych, jak i Firm. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiadamy nowoczesny park maszynowy umożliwiający naświetlanie i drukowanie zdjęcia na papierze fotograficznym o wymiarach nawet do 127 cm x 304,8 cm” – mówi Dariusz Moryc, Manager firmy Fotoarte.

Nowe usługi w firmie Fotoarte, to: zdjęcia wielkoformatowe, wydruki fotograficzne, foliowanie i naklejanie na piankę zdjęć wielkoformatowych oraz wydruki solwentowe. Oferowany pakiet druków idealnie sprawdzi się przy prezentacji projektów developerskich, rozwiązań architektonicznych, kreacji reklamowych czy dekoracji wnętrz, samodzielnie wykonanymi fotografiami.

Najwyższą jakość wywołania w wielkim formacie umożliwia cyfrowa naświetlarka fotograficzna Océ Light Jet 430, którą posiada firma Fotoarte. Naświetla zarówno wysokiej jakości grafikę reklamową, jak też zdjęcia lotnicze, mapy czy klasyczną fotografię. Urządzenia te dedykowane są do procesu, w którym uzyskuje się fotograficznej jakości wielkoformatowe zdjęcia, grafiki reklamowe czy fotografie artystyczne. Maszyna naświetla w rozdzielczości pozornej 4000 dpi z prędkością dochodzącą nawet do 40m2 na godzinę.

Oce LightJet 430 poprzez naświetlenie materiału fotograficznego bezpośrednio z pliku cyfrowego umożliwia uzyskanie zdjęć w wielkich formatach, nieporównywalnie taniej i szybciej niż przy zastosowaniu metod fotografii tradycyjnej. W Oce LightJet 430 obraz może być tworzony na materiałach fotograficznych refleksyjnych (papiery) i transparentnych (backlit) o szerokości do 127 cm. W laboratorium Fotoarte, do procesu fotografii wielkoformatowej, używane są tylko materiały Kodak Professional: papier Ultra Endura błyszczący, matowy i metaliczny oraz folie transparentne Duraclear i Duratrans. Największe pojedyncze zdjęcie wywoływane przez firmę Fotoarte może mieć wymiary 127 cm x 304,8 cm.


Cyfrowa naświetlarka fotograficzna Océ Light Jet 430

Firma realizuje wydruki fotograficzne, również na ploterze Epson Stylus Pro 9600, który pozwala tworzyć nowy standard wydruków fotograficznych w dużym i średnim formacie. To rewelacyjny ploter graficzny idealny do druków artystycznych, wydruków zdjęć i grafiki fotorealistycznej czy odbitek korektorskich o maksymalnej szerokości 112 cm. Maszyna daje możliwość wydruku na papierze Ilford błyszczącym, matowym, płótnie oraz papierze Fine Art.


Ploter Epson Stylus Pro 9600

Fotoarte w swojej ofercie świadczy również usługi, takie jak foliowanie i naklejanie na piankę wydruków fotograficznych. Laminator GBC 3064WF to maszyna, która pozwala na najbardziej rozpowszechnioną formę wykończenia fotografii. Pokryte folią zdjęcia czy materiały reklamowe nabierają sztywności, trwałości i jaskrawszych kolorów. Zdjęcia i wydruki wielkoformatowe można naklejać na piankę Kapaplast, płytę PCV i inne materiały o maksymalnej grubości do 1 cm i szerokości do 160 cm.


Laminator GBC 3064WF

Portfolio świadczonych usług, to również wydruki solwentowe. Ploter solwentowy Oce SC6100 pozwala na druk wysokiej jakości grandformatowej grafiki reklamowej o szerokości do 264 centymetrów oraz o wysokiej rozdzielczości 720 x 720 dpi. SC6100, to ploter idealny do tworzenia trwałej grafiki zewnętrznej, opartej na atramentach solwentowych drukowanej zarówno na materiałach banerowych, siatkach, folii przeźroczystej i białej oraz folii One Way Visio.


Ploter solwentowy Oce SC6100

Już dziś zrealizujesz wszystkie swoje pomysły i wydruki, dzięki Wielki Format Fotoarte – firmie do druków specjalnych.

Więcej informacji na: www.fotoarte.waw.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska