Warsztaty z Duplo Polska i Zakładami Artystycznymi ART

2011-10-28

Przedstawiciele zakładów poligraficznych z Pomorza stanowili większość gości zorganizowanych z dniach 25 i 26 października br. w Gdańsku warsztatów. Gospodarzem imprezy były firmy Duplo Polska oraz jej lokalny dealer – Zakłady Artystyczne ART z Gdańska.

Oprócz urządzeń Duplo, które stanowiły trzon prezentacji, uczestnicy spotkania mogli zobaczyć i przetestować rozwiązania partnerów technologicznych imprezy. Były wśród nich m.in. najnowszy system firmy Xerox oraz innowacyjne rozwiązania oświetleniowe dla poligrafii produkowane przez firmę Siled.

Wszystkie prezentowane w Gdańsku rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających imprezę. Wśród nich przeważały firmy, które zadawały konkretne pytania, dotyczące usprawnienia procesów produkcyjnych w ich zakładach – mówi Fryderyk Wiernicki, dyrektor handlowy firmy Duplo Polska. - Formuła spotkania, jaką zaproponował nasz dealer – warsztaty z urządzeniami, które można było we własnym zakresie przetestować – pozwoliła nam przy okazji na odbycie wielu ciekawych, indywidualnych rozmów. Dlatego sprawdziła się ona zdecydowanie bardziej niż tradycyjne wykłady czy prezentacje. Klientów zainteresowały nie tylko nasze urządzenia, ale również bogata oferta i możliwości finansowania inwestycji. Ciekawą alternatywą, która bardzo zainteresowała odwiedzających warsztaty, a która cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, jest zupełnie nowa propozycja naszej firmy, wprowadzona do oferty niespełna miesiąc temu – dzierżawa maszyn. Usługa ta polega na wydzierżawieniu klientowi stosownego dla niego w danym momencie urządzenia w formie miesięcznej opłaty ryczałtowej z pełnym serwisem lub bez (decyzja należy do klienta). Umożliwia to im korzystanie z maszyn Duplo „pod konkretne zlecenia”, bez konieczności generowania większych, długoterminowych kosztów, jakie są związane z ewentualnym zakupem maszyny, na które niektóre firmy nie mogą sobie pozwolić. To autorski pomysł polskiego oddziału firmy Duplo i sądząc po zainteresowaniu tą nową usługą już teraz mamy nadzieję, że okaże się ona strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w trudniejszym, kryzysowym czasie. Poza tym nadal oferujemy klientom tradycyjny leasing (współpracujemy na tym polu z wieloma firmami leasingowymi i nasza oferta jest w tym zakresie bardzo szeroka), zakup za gotówkę oraz zakup z odroczonymi płatnościami. Jesteśmy elastyczną firmą, która dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań klientów. Spotkanie w Gdańsku wyraźnie pokazuje, że coraz częściej poszukują oni niestandardowych propozycji finansowania inwestycji.

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie odbywała się impreza, można było przetestować kilka rozwiązań firmy Duplo. Wśród nich znalazł się m.in. szybki i wydajny system zbierająco-broszurujący do oprawy zeszytowej Duplo 5000; cieszył się on największym zainteresowaniem odwiedzających imprezę gości. Organizatorzy zaprezentowali ponadto automatyczną bigówkę DC-445 DuCreaser, która zapewnia w pełni zautomatyzowane bigowanie kolorowych wydruków cyfrowych oraz urządzenie tnąco-bigujące DC-615PRO do wykańczania kolorowych wydruków cyfrowych.
Goście ponadto mogli zobaczyć: gilotynę 5508px ( profesjonalne urządzenie, zapewniające szybkie i precyzyjne cięcie arkuszy pochodzących z produkcji cyfrowej; to nowa propozycja, która od niedawna znajduje się w ofercie firm Duplo i Zakładów Artystycznych ART), cyfrową maszynę Xerox 550, zapewniającą pełnokolorowe drukowanie cyfrowe z prędkością 50 stron na minutę oraz wysoką jakość obrazu. Mogli również zapoznać się z zupełnie nową, ale bardzo ciekawą propozycją Zakładów Artystycznych ART, którą niedawno włączono do oferty tej firmy - energooszczędnymi, wykorzystującymi technologię LED systemami oświetleniowymi firmy Siled. Te innowacyjne rozwiązania – mówi Sławomir Wojtaś, właściciel Zakładów Artystycznych ART - pozwalają na oszczędności dotyczące energii elektrycznej związanej z oświetleniem hal produkcyjnych sięgające nawet 60%, mogą więc stanowić doskonałą alternatywę dla drukarń poszukujących redukcji kosztów. Wiadomo, że przy rosnących cenach produktów potrzebnych do produkcji poligraficznej, coraz mniej jest elementów, które mogą przynieść wyraźne ich zmniejszenie. Propozycja firmy Siled, która znalazła się w naszej ofercie, może być jednym ze sposobów na oszczędzanie, a dodatkowo gwarantuje doskonałe oświetlenie, dostosowane do potrzeb danej drukarni, w dodatku nowoczesne i zdalnie sterowane. Podczas warsztatów zaprezentowano także uniwersalne systemy do kompleksowej kontroli i zarządzania pracą drukarni cyfrowej lub laboratorium fotograficznego; były wśród nich oprogramowanie Mnumi i M-Photo.

Formuła tego spotkania miała przede wszystkim umożliwić naszym gościom (wśród nich znaleźli się przedstawiciele drukarń cyfrowych, ale przede wszystkim offsetowych, które z racji spadających nakładów coraz częściej sięgają po cyfrową technologię) zapoznanie się z urządzeniami umożliwiającymi optymalizację procesów wykończeniowych. Wpływają one na efektywność pracy, przynoszą oszczędności czasu i pieniędzy; są proste w użytkowaniu, wydajne i zapewniają szybką realizację zleceń na szerokiej gamie mediów. Dlatego mogą stanowić doskonałą alternatywę w trudniejszych warunkach rynkowych. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaprezentować tak wiele rozwiązań w jednym miejscu. Okres jesienny to czas, kiedy wiele firm podejmuje decyzje inwestycyjne, dlatego zależało nam na tym, aby wśród urządzeń, jakie przy tej okazji są brane pod uwagę, znalazły się maszyny Duplo. Stąd pomysł na zorganizowanie warsztatów w Gdańsku, jak najbliżej naszych klientów z tego regionu – mówi Sławomir Wojtaś.
Cieszy nas fakt, że tak wiele firm skorzystało z zaproszenia i przyjechało do Gdańska. Warto podkreślić, że były to firmy nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale z całej północnej Polski – dodaje Fryderyk Wiernicki. - To ważny dla nas rynek, bo wciąż jeszcze przez naszą firmę mało spenetrowany. Dlatego wygląda bardzo obiecująco i w najbliższym czasie z pewnością będziemy intensyfikować działania wspomagające działalność naszego dealera – Zakładów Artystycznych ART - na tym terenie.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1, 04-798 Warszawa
Tel:+48 22 845 70 25
Fax: +48 22 845 70 27
E-mail: Gabriela.Swat@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl

Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska