VilPol rozbudowuje dział sitodruku

2007-05-21

W ostatnim czasie drukarnia VilPol z Wilkowa Polskiego k. Warszawy znacznie unowocześniła swój park maszynowy w zakresie sitodruku. Pracę rozpoczęły tu dostarczone przez firmę Basse urządzenia: cylindryczna maszyna pełnoformatowa SPS CyberPress CP2, dwa tunele suszące UV tego samego producenta oraz kilka urządzeń Grünig automatyzujących pracę przygotowalni sitodrukowej.

Zainstalowane urządzenia są wykorzystywane przede wszystkim do uszlachetniania różnego rodzaju druków wykonywanych przez VilPol.

Drukarnia VilPol to zakład poligraficzny o niemal 20-letniej historii. Jeszcze kilka lat temu firma specjalizowała się w usługach introligatorskich i uszlachetnianiu druków. Dziś, dzięki własnej pracowni makiet i wykrojników oraz wdrożeniu zaawansowanych technologii, świadczy kompleksowe usługi poligraficzne dla klientów z wielu różnych branż; zarówno bezpośrednich jak i agencji reklamowych. W skład parku maszynowego firmy wchodzą m.in. system CtP i kilka maszyn offsetowych Heidelberga, w tym jedna z ostatnich inwestycji – 5-kolorówka z lakierem dyspersyjnym w formacie B1. Ze względu na wcześniejszą specjalizację, VilPol posiada bardzo bogato wyposażony dział introligatorski, w którym pracują automaty do kaszerowania, wykrawania, wklejania okienek, składarko-sklejarki, maszyny do oprawy broszurowej, liczne złamywarki i linie do krojenia. Firma posiada też urządzenia sitodrukowe, wykorzystywane głównie do uszlachetniania.

Mówi Andrzej Chełczyński, jeden ze współwłaścicieli VilPolu: Nasza produkcja składa się w połowie z wysoko przetworzonych druków i opakowań wykonywanych na kartonach, takich jak wielkoformatowe stendy, displeje, niestandardowe hangery, owijki i wszelkiego rodzaju pudełka, w połowie zaś z różnych druków akcydensowych: ulotek, broszur, kalendarzy, folderów itd. W jednym i drugim przypadku niezbędne jest mniej lub bardziej wysublimowane wykańczanie prac, dlatego inwestycje w wysokiej jakości wydajny sprzęt uszlachetniający w technice sitodruku były dla nas koniecznością. Wybór padł na sprawdzonych producentów – SPS Rehmus i Grünig, reprezentowanych w Polsce przez warszawską firmę Basse. Najpierw do drukarni dostarczono pełnoformatową cylindryczną maszynę drukującą SPS CyberPress CP2, pracującą w formacie maksymalnym 720 x 1020 mm z prędkością 3.300 arkuszy/h, wraz z tunelem suszącym UV. Nieco później przygotowalnię sitodrukową VilPolu rozbudowano o urządzenia firmy Grünig: zaciągarkę do emulsji, suszarkę i stanowisko do mycia sit z recyrkulacją. Ostatnią inwestycją VilPolu w zakresie sitodruku jest drugi już tunel suszący UV firmy SPS, który rozpoczął tu pracę w marcu.


Przy maszynie drukującej SPS Rehmus stoją od lewej: Andrzej Chełczyński (VilPol), Janusz Wdowiarski (Basse), Andrzej Kępski (VilPol)

Inwestycje w urządzenia sitodrukowe stanowią tylko część realizowanych przez VilPol zakupów sprzętowych. W tym samym czasie bowiem w drukarni rozpoczęły pracę m.in.: wspomniana już 5-kolorowa maszyna z wieżą lakierującą, kilka urządzeń introligatorskich, zaś na początku maja do firmy dostarczono nowy system CtP i kolejną linię do oprawy zeszytowej. Szefowie firmy zapewniają, że na tym nie koniec. W najbliższej przyszłości chcemy się przymierzyć do maszyny 8-kolorowej, planujemy też dalszą rozbudowę hal produkcyjnych naszej drukarni – mówi Andrzej Chełczyński. – Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy się wraz ze wzrostem potrzeb naszych klientów. Również nasze ostatnie inwestycje i dalsze plany wynikają z ich wciąż rosnących oczekiwań co do terminowości, wydajności i jakości produkcji. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki urządzeniom dostarczonym przez firmę Basse uda nam się im sprostać.

Dziś VilPol należy do czołówki mazowieckich drukarń arkuszowych. Firma zatrudnia około 200 osób i obsługuje wielu renomowanych klientów z branż telefonii komórkowej, spożywczej, ubezpieczeniowej czy muzycznej. Od 2002 roku VilPol posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Źródło: PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?