VilPol rozbudowuje dział sitodruku
2007-05-21
W ostatnim czasie drukarnia VilPol z Wilkowa Polskiego k. Warszawy znacznie unowocześniła swój park maszynowy w zakresie sitodruku. Pracę rozpoczęły tu dostarczone przez firmę Basse urządzenia: cylindryczna maszyna pełnoformatowa SPS CyberPress CP2, dwa tunele suszące UV tego samego producenta oraz kilka urządzeń Grünig automatyzujących pracę przygotowalni sitodrukowej.
Drukarnia VilPol to zakład poligraficzny o niemal 20-letniej historii. Jeszcze kilka lat temu firma specjalizowała się w usługach introligatorskich i uszlachetnianiu druków. Dziś, dzięki własnej pracowni makiet i wykrojników oraz wdrożeniu zaawansowanych technologii, świadczy kompleksowe usługi poligraficzne dla klientów z wielu różnych branż; zarówno bezpośrednich jak i agencji reklamowych. W skład parku maszynowego firmy wchodzą m.in. system CtP i kilka maszyn offsetowych Heidelberga, w tym jedna z ostatnich inwestycji – 5-kolorówka z lakierem dyspersyjnym w formacie B1. Ze względu na wcześniejszą specjalizację, VilPol posiada bardzo bogato wyposażony dział introligatorski, w którym pracują automaty do kaszerowania, wykrawania, wklejania okienek, składarko-sklejarki, maszyny do oprawy broszurowej, liczne złamywarki i linie do krojenia. Firma posiada też urządzenia sitodrukowe, wykorzystywane głównie do uszlachetniania.
Mówi Andrzej Chełczyński, jeden ze współwłaścicieli VilPolu: Nasza produkcja składa się w połowie z wysoko przetworzonych druków i opakowań wykonywanych na kartonach, takich jak wielkoformatowe stendy, displeje, niestandardowe hangery, owijki i wszelkiego rodzaju pudełka, w połowie zaś z różnych druków akcydensowych: ulotek, broszur, kalendarzy, folderów itd. W jednym i drugim przypadku niezbędne jest mniej lub bardziej wysublimowane wykańczanie prac, dlatego inwestycje w wysokiej jakości wydajny sprzęt uszlachetniający w technice sitodruku były dla nas koniecznością. Wybór padł na sprawdzonych producentów – SPS Rehmus i Grünig, reprezentowanych w Polsce przez warszawską firmę Basse. Najpierw do drukarni dostarczono pełnoformatową cylindryczną maszynę drukującą SPS CyberPress CP2, pracującą w formacie maksymalnym 720 x 1020 mm z prędkością 3.300 arkuszy/h, wraz z tunelem suszącym UV. Nieco później przygotowalnię sitodrukową VilPolu rozbudowano o urządzenia firmy Grünig: zaciągarkę do emulsji, suszarkę i stanowisko do mycia sit z recyrkulacją. Ostatnią inwestycją VilPolu w zakresie sitodruku jest drugi już tunel suszący UV firmy SPS, który rozpoczął tu pracę w marcu.

Przy maszynie drukującej SPS Rehmus stoją od lewej: Andrzej Chełczyński (VilPol), Janusz Wdowiarski (Basse), Andrzej Kępski (VilPol)
Inwestycje w urządzenia sitodrukowe stanowią tylko część realizowanych przez VilPol zakupów sprzętowych. W tym samym czasie bowiem w drukarni rozpoczęły pracę m.in.: wspomniana już 5-kolorowa maszyna z wieżą lakierującą, kilka urządzeń introligatorskich, zaś na początku maja do firmy dostarczono nowy system CtP i kolejną linię do oprawy zeszytowej. Szefowie firmy zapewniają, że na tym nie koniec. W najbliższej przyszłości chcemy się przymierzyć do maszyny 8-kolorowej, planujemy też dalszą rozbudowę hal produkcyjnych naszej drukarni – mówi Andrzej Chełczyński. – Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy się wraz ze wzrostem potrzeb naszych klientów. Również nasze ostatnie inwestycje i dalsze plany wynikają z ich wciąż rosnących oczekiwań co do terminowości, wydajności i jakości produkcji. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki urządzeniom dostarczonym przez firmę Basse uda nam się im sprostać.
Dziś VilPol należy do czołówki mazowieckich drukarń arkuszowych. Firma zatrudnia około 200 osób i obsługuje wielu renomowanych klientów z branż telefonii komórkowej, spożywczej, ubezpieczeniowej czy muzycznej. Od 2002 roku VilPol posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000.
Źródło: PAI
- Aktualności
-
2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0
Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu
Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.
-
Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach
-
Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow
-
Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta
-
Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji
-
Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series
-
Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!
-
Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017
-
Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska
-
Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?