V Europejski Kongres Gospodarczy - 13-15 maja 2013 r., Katowice

2012-10-30

Znamy już datę V Europejskiego Kongresu Gospodarczego! 13-15 maja 2013 r., Katowice. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej po raz piąty. Trwają prace nad agendą, dostępne są pierwsze szczegóły dotyczące programu, imprezy towarzyszące i tematy części konferencji i paneli dyskusyjnych.

Europejski Kongres Gospodarczy jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich. W blisko stu sesjach bierze udział kilkuset panelistów. Co roku mamy zaszczyt gościć komisarzy unijnych, premierów państw europejskich i przedstawicieli polskiego rządu. Każdy Kongres to spotkanie najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii. Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wydarzenia Kongresu relacjonuje co roku kilkuset dziennikarzy. Moderatorami sesji i debat są znani publicyści gospodarczy.

Tylko to, co najważniejsze
Aktualność i waga zagadnień to podstawowe kryteria finalizowanych właśnie prac nad agendą Kongresu. Wyboru tematów sesji i debat organizatorzy dokonują po konsultacjach z przedstawicielami środowisk gospodarczych i politykami, specjalizującymi się w zagadnieniach ekonomicznych. Są jednak stałe nurty tematyczne, obecne na każdej edycji Kongresu i wyróżniające tę imprezę spośród innych. Chodzi przede wszystkim o energetykę i politykę energetyczną, przemysł i innowacyjność, finanse, problematykę samorządową i rozwój regionalny, transport i komunikację. Prace nad agendą przyszłorocznego Kongresu nadal trwają, a dokument wciąż ma charakter otwarty. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w prace nad merytorycznym kształtem imprezy. To niepowtarzalna okazja do tego, by zgłosić tematy, o których w maju 2013 r. będą dyskutować uczestnicy najważniejszej imprezy biznesowej w środkowej części Europy.

Jeszcze bardziej europejski
Silniejszemu umiędzynarodowieniu imprezy służy nowy kongresowy projekt - Roadshow po Europie Centralnej. Konferencje organizowane od stycznia 2013 r. kolejno w trzech stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej (Bratysława, Praga, Budapeszt) wyjdą naprzeciw oczekiwaniom Gości Kongresu z krajów tego regionu, będą źródłem treści dla kongresowych obrad, ale także okazją do spotkań i dyskusji o współpracy gospodarczej w ramach Grupy, o roli krajów Europy Centralnej w Unii Europejskiej.

Europa, Chiny, Afryka

Problemy strefy euro, pochłaniające uwagę polityków i mediów, nie mogą przesłaniać szerszej perspektywy - przede wszystkim wciąż rosnącej roli największych krajów Azji w światowej wymianie handlowej, produkcji przemysłowej czy pozyskiwaniu i zużyciu surowców. Do głosu dochodzą gospodarki i rynki rejonów świata dotychczas marginalizowanych - i to nie tylko w roli rynku zbytu czy obszaru ekspansji inwestycyjnej. Odpowiedzią na te globalne trendy są wydarzenia ujęte w formułę dni specjalnych na Kongresie 2013. Chodzi o drugie (po ubiegłorocznym) Forum Unia Europejska-Chiny i pierwsze Forum Unia Europejska-Afryka.

Po pierwsze jakość
EEC pozostanie największą imprezą gospodarczą Europy Centralnej. Organizator Kongresu - Grupa PTWP - deklaruje jednak dalszy rozwój jeśli chodzi o jakość imprezy. Nacisk zostanie położony na interakcję - stworzenie możliwości wpływania relatywnie szerokiego grona aktywnych Gości na kształt i przebieg Kongresu. Starannie dopracowana agenda będzie bazą ściślejszej współpracy z moderatorami i panelistami, aby podnieść wartość merytoryczną poszczególnych sesji, debat i wydarzeń Kongresu.

Zapraszamy do współpracy
Zachęcamy raz jeszcze do współtworzenia agendy Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2013. Jednocześnie informujemy, że wyznaczyliśmy 10 grudnia br. jako datę zamknięcia merytorycznych prac nad tematyką Kongresu. Propozycje dotyczące zakresu tematycznego prosimy przesyłać na adres: eec@eecpoland.eu Zapewniamy, że z uwagą potraktujemy Państwa pomysły.


Do zobaczenia w Katowicach, na Śląsku, w Polsce
Szczegóły dotyczące Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2013 już wkrótce na: www.eecpoland.eu

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska