Ultra Cut 240 – nowe rozwiązanie firmy Duplo do produkcji wizytówek

2013-10-15

Duplo Ultra Cut 240 to szybkie, precyzyjne i ekonomiczne rozwiązanie - w ciągu 60 minut wycina 14 400 wizytówek. Model ten jest odpowiedzią firmy Duplo na potrzeby drukarń cyfrowych oraz punktów usługowych, które produkują wizytówki na żądanie w niskich i średnich nakładach.

Duplo Ultra Cut 240
Urządzenie – jak podaje producent - doskonale radzi sobie z pobieraniem papieru o gramaturze 120-350 g/m2. Mechanizm pobierania arkuszy jest tu wyposażony w gładkie rolki pobierające, dzięki którym arkusze nie są zarysowywane. Podajnik mieści 28-milimetrowy stos; przeliczając na arkusze przekłada się to np. na 120 arkuszy o gramaturze 300 g/m2. Użytkownicy tych urządzeń mają do wyboru dwa moduły wizytówek: 85 lub 90 mm, przy czym z arkusza o formacie SRA3 można wyciąć 24 wizytówki. Choć urządzenie to zostało stworzone głównie do produkcji wizytówek, to dzięki dodatkowym modułom opcjonalnym można z jego pomocą również produkować m.in. pocztówki, zaproszenia, kupony, bilety itp.

Opcjonalnie urządzenie może również perforować i bigować wzdłużnie. Wymiana modułów jest tu prosta i szybka, nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi. Duplo Ultra Cut 240 wyposażony jest w długą tacę odbiorczą, dzięki czemu nie trzeba jej opróżniać zbyt często, a praca z urządzeniem jest płynna.

Urządzenie dysponuje 13 programami, z czego 7 z nich to zaprogramowane prace, a 6 programów może być zdefiniowanych każdorazowo przez użytkownika. Wybór prac i ich programowanie obywa się w tym urządzeniu przez panel sterujący. Duplo Ultra Cut jest wyposażony w czujnik detekcji znacznika „register mark”, dzięki któremu eliminowane jest przesunięcie obrazu względem długości arkusza.

Dodatkową zaletą nowego rozwiązania Duplo są kompaktowe wymiary urządzenia – jego przestrzeń produkcyjna jest niewielka: 53,5×98,5×101 cm.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com