To już 20. wdrożenie systemu Graphisoft MIS w Polsce

2011-11-30

Miło nam poinformować o podpisaniu 20. kontraktu dotyczącego wdrożenia systemu zarządzania Graphisoft MIS w polskiej drukarni. Tym razem na taki krok zdecydowała się gdańska drukarnia Normex, która podpisała kontrakt z sopocką firmą Media Center Printware. System obejmie wszystkie działy drukarni: od kalkulacji, przez planowanie i zarządzanie produkcją, do gospodarki magazynowej i CRM.

Plan wdrożenia obejmie kompleksowo obsługę wszystkich działów drukarni ze szczególnym uwzględnieniem przygotowalni, gdzie zastosowany zostanie konektor JDF do systemu Agfa Apogee. Dodatkowo w projekcie przewidziano integrację z systemem księgowym Symfonia. Właściciel drukarni zdecydował ponadto o udostępnieniu panelu kalkulacyjnego dla głównych klientów drukarni przez internet. Normex będzie zatem pierwszym w Polsce użytkownikiem nowego internetowego moduł systemu Graphisoft o nazwie Web2Print Pro.

- Już 20. raz mamy przyjemność system Graphisoft w Polsce – mówi Bogusław Lichoński (właściciel Media Center) – Nasz nowy klient, to drukarnia o ugruntowanej pozycji na rynku trójmiejskim. Uważam, że system Graphisoft będzie bardzo szybko funkcjonował z pożytkiem dla całej firmy. Drukarnia Normex to nasz kolejny klient, tym razem o profilu reklamowym i akcydensowym. Szczególnie ciekawe w tym projekcie będzie integrowanie Graphisofta z systemami klientów drukarni.
Zdaniem zarządzającego drukarnią Pawła Morawczyńskiego system Graphisoft odpowie na potrzeby drukarni w zakresie kompleksowego zarządzania procesami, jakie zachodzą w drukarni o złożonej ilości produktów. Wybraliśmy Graphisoft – mówi Paweł Morawczyński – po dokładnych obserwacjach drukarń, które już korzystają z tego systemu oraz obserwacji samego dostawcy systemu. Liczę na szybki zwrot z inwestycji i potencjalne korzyści, które uzyskali już inni użytkownicy Graphisofta w Polsce.
Graphisoft MIS, którego producentem jest francuska firma Rhapso, to jeden z najbardziej zaawansowanych zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania drukarnią na świecie. System w różnych konfiguracjach posiada już ponad 1000 wdrożeń. Graphisoft powstał 26 lat temu w podparyskiej drukarni w Orleanie i został zaprojektowany przez samych drukarzy. Bogata funkcjonalność systemu pozwala na łatwe dostosowanie go do każdej drukarni offsetowej, cyfrowej (arkuszowej i rolowej), wielkoformatowej, sitodrukowej czy flekso. System umożliwia bardzo skrupulatne monitorowanie zużycia materiałów oraz kontrolę czasów produkcji. Dostarcza także m.in. narzędzie kalkulacji zoptymalizowanej oraz panel planowania i zarządzania produkcją.
W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów Rhapso jest sopocka firma Media Center Printware – www.printware.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska