Technologia NExT w Polsce

2014-05-21

Nyloflex® NExT to innowacyjna technologia firmy Flint Group Flexographic Products, polegająca na naświetlaniu form drukowych przy użyciu diod UV-A-LED o dużym natężeniu światła. Dzięki osiągniętej w ten sposób eliminacji zjawiska inhibicji tlenowej uzyskuje się dokładne odwzorowanie nawet najdrobniejszych elementów na formie drukowej.

Zalety tego nowatorskiego rozwiązania doceniają coraz liczniejsi jej użytkownicy zarówno na całym świecie, jak i w Polsce, gdzie z początkiem b.r. rozpoczęły pracę urządzenia oparte na ww. technologii. Pierwszym polskim użytkownikiem, który zdecydował się na wdrożenie technologii Nyloflex® NExT jest firma RamWist z Wołomina, która zainstalowała wysoce produkcyjną naświetlarkę FV, obsługującą płyty o maksymalnym formacie 1320 x 2032 mm. Naświetlarka jest wyposażona w dużej mocy diody UV-LED (>800 mW/cm2), gwarantujące stałą i równomierną emisję promieniowania UV-A i reprodukcję nawet najmniejszych detali. Listwa z diodami LED połączona jest z wydajnymi, tradycyjnymi świetlówkami UV-A.

Rozwiązania zastosowane w technologii Nyloflex® NExT pozwalają na bardzo precyzyjnie zdefiniowanie powierzchni punktów o płaskim wierzchołku, co z kolei umożliwia odwzorowanie obrazu na płycie w proporcji 1:1, ze znacznie zredukowanym przyrostem punktów. Ewidentne korzyści widoczne na etapie druku to: poszerzenie gamutu barwnego, zwiększony kontrast wydruku przy znacznie lepszym rozprowadzeniu farby, stała, wysoka jakość druku i dłuższe nakłady.

Technologia Nyloflex® NExT nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów ani procesów (jak np. laminacja), współpracuje z wszystkimi standardowymi cyfrowymi płytami flekso, w każdym zakresie formatowym i grubościowym, a także z istniejącymi systemami workflow.

Firma Ram-Wist, zarządzana przez p. Marka i Romana Rowickich, to jedna z wiodących przygotowalni fleksograficznych w Polsce, obecna na rynku od 20 lat. Jako pierwsza w naszym kraju, wdrożyła technologię CtP w procesie przygotowania form dla rynku flekso. Wyposażona jest w nowoczesne linie do produkcji form dla segmentu etykiet, opakowań elastycznych i tektury falistej, a także form typograficznych oraz do lakierowania wybiórczego dla offsetu.

W opinii Romana Rowickiego, współwłaściciela spółki Ram-Wist „inwestycja w technologię Nyloflex® NExT to kolejny krok naprzód w rozwoju naszej firmy. Ważnym aspektem, przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu tego rozwiązania są korzyści, które ono przynosi nie tylko nam, ale przede wszystkim naszym Klientom. Mam tu na myśli takie aspekty, jak oszczędność kosztów produkcji poprzez możliwość zastosowania wałków anilox z mniejszymi kałamarzykami i tym samym optymalizację zużycia farb, większą wytrzymałość formy mającą przełożenie na wydłużenie drukowanych nakładów, czy dużą stabilność i powtarzalność procesu druku, przy jednoczesnym zachowaniu odwzorowania nawet bardzo drobnych detali”.
Na zdjęciu od lewej Krzysztof Ochowiak (dyrektor produkcji firmy Ram-Wist), Piotr Ronke (dyrektor handlowy firmy Scorpio i Roman Rowicki (współwłaściciel firmy Ram-Wist).


Źródło: Scorpio

Innowacje

2013-12-19 13:29:03 | Komentarze: 0

Océ PlotWave - nowe urządznia wielkoformotowe do druku o niskim nakładzie

Firma Canon Europe rozszerza portfolio urządzeń wielkoformatowych, prezentując dwie nowe drukarki Océ PlotWave 340 oraz Océ PlotWave 360. Urządzenia mają ułatwić użytkownikom prowadzenie pracy nad poszczególnymi częściami projektów technicznych za pośrednictwem portali internetowych lub usług w chmurze. Jest to rozwiązanie dostosowane do potrzeb osób, które od swojego wielofunkcyjnego systemu drukującego wymagają ponadprzeciętnej elastyczności.

Azura TU - nowa bezodczynnikowa płyta termoczuła od Agfa Graphics

Trzy Słowa o zdobyciu Anapurny

Pierwszy w Europie system Kodak Achieve w polskiej drukarni Madoń Media

Pneumatyczne foliarki MATRIX w ofercie GRAFMASZ

Pierwsza w Polsce pełna linia Duplo 5000 w drukarni Vipro z Gdańska

Więcej dla klientów dzięki Kodak NexPress w drukanii Legra

Ferag, WRH Marketing i Valecom na World Publishing Expo 2013: nowe rozwiązania, nowe projekty

Ultra Cut 240 – nowe rozwiązanie firmy Duplo do produkcji wizytówek

Nowości Canon na Commercial Printing Business Days