Targi Viscom 2012 już niedługo we Frankfurcie

2012-09-18

2012, odbędą w dniach 25-27 października 2012 we Frankfurcie. Tegoroczna edycja dużo uwagi poświęci ekologii.

Nowością prezentowana podczas Viscom Frankfurt 2012 jest „Eco Future”- specjalna wystawa tematyczna zainicjowana przy współpracy Międzynarodowych Targów Komunikacji Wizualnej, Technologii Reklamy i Designu VISCOM, RGF oraz Media Initiative Mundo.

„Eco Future” przedstawi wszystkie aspekty zrównoważonego druku (czyli inaczej przyjaznego środowisku) i produkcji mediów wielkoformatowych ( Large Format Printing), a wszystko to w odniesieniu do perspektywy ekonomicznej, ekologicznej i społecznej.

Wystawa zaprezentuje liczne i zróżnicowane możliwości skutecznej i inteligentnej komunikacji oraz nowości i trendy branżowe, ale przede wszystkim stanie się kopalnią nowych pomysłów.
 
Eco Future skupia głównie się na istotnych kwestiach związanych z ochroną środowiska. Porusza wiele kluczowych zagadnień, m.in.: Jakie materiały i nośniki druku są szczególnie przyjazne dla środowiska? Jak przy produkcji mediów drukowanych korzystać z zasobów w sposób efektywny? Jakie środki mogą zminimalizować powstawanie odpadów i zanieczyszczeń podczas produkcji nośników reklamowych? Jak duża jest emisja CO2 podczas produkcji? Jakie materiały mogą zostać poddane recyklingowi? Odpowiedź na wspomniane pytania zostanie udzielona w formie prezentacje oraz omówienia przykładowych projektów.
Zrównoważony rozwój nie może ograniczać się jednak jedynie do ekologicznych rozważań. Ekonomia ma istotne znaczenie, ponieważ określa potencjał na przyszłość. W tym kontekście, priorytetem jest zdefiniowanie zrównoważonych produktów, które tworzą wartość dodaną zarówno dla producentów jak i konsumentów. Konieczne jest również uwzględnienie społecznego punktu widzenia.
 
"Doświadczenie nowych perspektyw" to motto Targów Viscom 2012, które otwierają swoje podwoje we Frankfurcie. Zapowiedź ta zostanie niewątpliwie spełniona podczas ekspozycji specjalnej „Eco Future.”
 
www.MediaMundo.biz
 
O Mediach Mundo
Media Mundo zostało ustanowione przez Fachverband Medienproduktioner eV (F:. Mp) jako innowacyjne forum poświecone trendom i perspektywom w dziedzinie ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju w produkcji mediów. Duże organizacje ekologiczne, a także przedstawiciele biznesu i polityki są zaangażowani w prace rady doradczej Media Mundo w celu wspierania zrównoważonej produkcji w mediach drukowanych. W szczególności Kongres Media Mundo w ciągu ostatnich trzech lat zyskał renomę jako ważne wydarzenie w branży zrównoważonej produkcji medialnej.
 
Viscom Frankfurt 2012 zaprezentuje nowości z zakresu komunikacji wizualnej i nie tylko; od klasycznej technologii reklamowej do druku cyfrowego oraz cyfrowej reklamy w mediach to wszystko będzie można zobaczyć podczas targów. Oprócz segmentów poświęconych zagadnieniom druku, procesów i materiałów, technologii reklamy, znaków i światła; nie zabraknie również nośników domowych, materiałów roboczych, procesów i urządzeń. Cyfrowy Świat Digital Signage i „targi na targach czyli obszar Display PoS Expo dopełniają ofertę.  Wspomniane segmenty sprawią że Viscom 2012 stanie, jak co roku, się miejscem spotkań przedstawicieli sektora technologii reklamy, reklamy świetlnej, komunikacji reklamowej i wzornictwa. Począwszy od 2012 roku, "Viscom – World of Inspiration" zaoferuje więcej nowych pomysłów z zakresu praktyki zawodowej. Specjaliści od marketingu, projektanci obiektów, twórcy marek, sprzedawcy, technicy reklamy lub specjaliści do spraw druku - dla wszystkich z nich, powierzchnia wystawiennicza 700m ² stanowi giełdę pomysłów, dobrych praktyk i współpracy. 

www.viscom-messe.com
www.viscomblog.com

Źródło: Viscom

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska