Szósta Gazela Biznesu dla Opolgrafu

2012-03-14

Drukarnia Opolgraf została po raz szósty z rzędu uhonorowana tytułem Gazeli Biznesu w dwunastej edycji tego prestiżowego rankingu.Gazela Biznesu to wiarygodny i ceniony tytuł wśród polskich firm. Tytuł tym bardziej znaczący, gdyż przyznawany za wskaźniki dynamiki szybkości, stabilności i rozwoju firmy, badane na przestrzeni 3 kolejnych lat. Główną ideą konkursu jest promowanie prężnie działających przedsiębiorstw. O zakwalifikowaniu się do rankingu nie decydują jedynie wyniki finansowe  i dynamika rozwoju, ale także rzetelność w prowadzeniu biznesu. Gazela Biznesu ma jeszcze jedną cechę, która odróżnia ją od innych biznesowych gatunków - rekinów, byków czy niedźwiedzi. Tą cechą jest dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów.


Drukarnia OPOLGRAF S.A. jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce. Rocznie z maszyn drukarskich Opolgrafu schodzi ok. 8 mln egzemplarzy książek, w tym 1700 tytułów takich znanych autorów jak m.in. Stieg Larsson, Dan Brown, Andrzej Pilipiuk, Harlan Coben. Drukarnia specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej oraz zeszytowej, w druku magazynów reklamowych oraz akcydensów. W roku 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 otrzymała miano Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce, uzyskując najwyższe noty wśród wydawców z całej Polski (ranking drukarń dziełowych wg miesięcznika „Wydawca” oraz „Magazynu Literackiego Książki”). Dynamiczny rozwój drukarni docenił także dziennik Puls Biznesu przyznając jej, już po raz piąty, Gazelę Biznesu. Drukarnia dysponuje sprzętem drukującym najwyższej klasy (maszyny arkuszowe i rolowe), wysokowydajną linią do oprawy oraz systemem CtP. W drukarni wykorzystywany jest system Printempo do zdalnego zatwierdzania materiałów do druku (bez ozalidów papierowych). Opolgraf produkuje książki w najwyższej jakości, posiada certyfikat ISO 9001:2008 oraz system Kaizen.

Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Z punktu widzenia ”Pulsu Biznesu” Gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.