Systemy wielofunkcyjne roku!

2011-02-09

Konica Minolta wyróżniona prestiżową nagrodą „MFP Line of the Year” Kolejna nagroda dla Konica Minolta potwierdza niezawodność, wysoką jakość i funkcjonalność urządzeń wielofunkcyjnych.

Konica Minolta zdobyła przyznawaną przez Buyers Lab Inc. (BLI) nagrodę „Line of the Year” za wielofunkcyjne urządzenia peryferyjne. Nagroda co rok wręczana jest temu producentowi, którego linię produktów niezależne laboratorium uzna za najlepszą. Urządzenia oceniane są między innymi pod kątem niezawodności, jakości wydruków i łatwości obsługi.Według kapituły: „Asortyment urządzeń oferowanych przez Konica Minolta już wielokrotnie sprawdził się pod względem niezawodności, łatwości obsługi, wydajności i jakości wydruku, słowem – we wszystkich najważniejszych dla użytkownika obszarach” – podkreślił George Mikolay, Senior Product Editor w BLI, odpowiedzialny za testowanie oraz ranking kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych A3. „Jeśli do tych niepodważalnych zalet dodamy atrakcyjną cenę i bogactwo funkcji serii kolorowych i monochromatycznych urządzeń, staje się oczywistym fakt, że w roku 2011 to właśnie Konica Minolta dzierżyć będzie palmę pierwszeństwa” – dodał.

Konica Minolta w ciągu ostatniego roku zdobyła najwięcej liczących się wyróżnień dla urządzeń z segmentu MFP. Samo tylko BLI przyznało sześć nagród serii kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych dla biznesu, co oznacza, że okazała się ona najlepsza w każdym z zakresów szybkości druku, od 22 do 65 stron na minutę.
Wszystkie testowane przez BLI modele kolorowe wiodły prym przede wszystkim w kategoriach niezawodności i produktywności. W opinii testerów przeprowadzających badania, jakość i powtarzalność walorów wydruków produkowanych przez systemy jest uderzająca i „stanowi zasadniczy wyróżnik marki Konica Minolta”. Także w wielozadaniowym teście obsługi strumieni druku kolorowego, wykorzystywanym przez BLI do badań porównawczych, wszystkie testowane modele Konica Minolta uzyskały wyniki powyżej średniej. Wśród przetestowanych przez BLI urządzeń monochromatycznych Konica Minolta także nie było ani jednego, które nie otrzymałby nagrody, a w testach podkreślano przede wszystkim niezawodność urządzeń.

Kolorowe i monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta wyróżnia na tle konkurencji niezwykła łatwość obsługi i lepsze rozwiązania w zakresie ochrony danych. Technologia Extended Solution (bEST) zastosowana w nich pozwala bez żadnych problemów integrować z nimi inne programy, na przykład te, które służą do rozliczania kosztów i zarządzania dokumentami.

„Zdobycie tak pożądanej w branży nagrody, jak „MFP Line of the Year” przyznawanej przez BLI jest dla nas najwyższym honorem i zaszczytem” – zapewnia Magdalena Rudecka, PR Manager Konica Minolta Business Solutions Polska. „Na przestrzeni ostatnich kilku lat nasze urządzenia wielofunkcyjne – zarówno czarno-białe, jaki i kolorowe – zyskały pozycję lidera. To dobitnie potwierdza fakt, że cały asortyment systemów MFP Konica Minolta jest w stanie zapewnić wyjątkową funkcjonalność i jakość”.


Niezależne laboratorium BLI przyznało całemu asortymentowi urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta tytuł i nagrodę „Line of the Year”.

Buyers Laboratory Inc.

Buyers Lab to wiodące, niezależne laboratorium testujące sprzęt biurowy założone w 1961 roku i uważane za rzecznika interesów środowiska biznesowego. Oprócz publikowania najbardziej kompleksowych i najdokładniejszych raportów o sprzęcie biurowym, sporządzanych na podstawie wszechstronnych wielomiesięcznych badań przeprowadzanych w laboratoriach w USA i Wielkiej Brytanii, BLI – dzięki utrzymywaniu potężnych baz danych obejmujących ponad 13 000 produktów – jest najpoważniejszym źródłem informacji o drukarkach, kopiarkach, faksach i urządzeniach wielofunkcyjnych, zarówno pod względem specyfikacji technicznych, jak i danych rynkowych. Bazy te, udostępniane subskrybentom na stronie internetowej laboratorium za pośrednictwem serwisu informacyjnego bliQ, od dawna uważane są za najbardziej wiarygodne i kompletne źródło informacji i danych porównawczych z całej branży. Zasoby o charakterze encyklopedycznym dają również dostęp do różnego rodzaju artykułów i raportów problemowych traktujących o pierwszym kontakcie z produktem, wynikach testów, rozwiązaniach branżowych i innych własnych opracowaniach BLI.


Buyers Lab nie tylko testuje urządzenia biurowe dostarczane przez zainteresowane firmy, ale także świadczy usługi profesjonalnego doradztwa dla kupujących oraz realizuje w szerokim zakresie zlecenia o charakterze poufnym, na przykład badanie prototypów i serii próbnych urządzeń, jak również badania certyfikacyjne, testy zużycia i wydajności materiałów eksploatacyjnych (tonery, tusze, bębny światłoczułe) oraz testy sprawdzające oprogramowanie, rozwiązania i nośniki druku (w tym nowe gatunki papieru oraz papier z recyklingu).


Kontakt dla mediów:

Magdalena Rudecka, PR Manager, Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.,
tel. 22 560 33 30, +48 668 133 251, e-mail: m.rudecka@konicaminolta.pl
Katarzyna Juszczyk, Fischer&Zubek PR Partners, + 48 500 026 566,
e-mail: katarzyna.juszczyk@firmapr.com.pl
Marcin Sabała, Fischer&Zubek PR Partners, + 48 508 101 150,
e-mail. marcin.sabala@firmapr.com.pl