Systemy kolorowego druku cyfrowego Xerox wyróżnione

2011-08-17

INGEDE, organizacja zrzeszająca producentów papieru, nagradza urządzenia Xerox iGen4®, 700 Digital Color Press oraz Color 800/1000 Presses.

INGEDE, International Association of the Deinking Industry - wyróżniło systemy kolorowego druku cyfrowego oferowane przez Xerox – certyfikaty „dobrej usuwalności tuszu” otrzymały produkty iGen4™ Press, 700 Digital Color Press i Color 800/1000 Presses.

INGEDE - organizacja zrzeszająca wiodących europejskich producentów papieru - przeprowadza ujednolicony test, aby zidentyfikować te urządzenia, które umożliwiają ponowne wykorzystanie papieru po usunięciu z niego zadruku. Wyniki testu i opinie specjalistów INGEDE są uznawane przez całą branżę.

Wyróżnienie za “dobrą usuwalność tuszu” oznacza, że systemy produkcji druku otrzymały od ekspertów wysokie noty: ponad 90 na 100 możliwych punktów, w pięciu kategoriach: jasność, kolor, czystość, usuwanie tuszu oraz zaciemnienie elementu filtrującego.

Usuwanie tuszu odnosi się do materiałów nanoszonych przy pomocy promieni ultrafioletowych i wiązki elektronowej – jest to istotny etap przygotowania papieru do ponownego użycia. Tym ważniejszy w przypadku papieru graficznego wysokiej jakości. Tusze, których nie da się usunąć, komplikują i podrażają proces recyclingu zmniejszając jasność masy papierowej lub pozostawiając plamki na nowym materiale.

Innowacyjne rozwiązania druku cyfrowego wykorzystujące narzędzia o dobrych wskaźnikach usuwalności tuszu to więcej możliwości dla dostawców. Xerox i Fuji Xerox kreują trendy na rynku druku oraz wychodzą naprzeciw wymaganiom konsumentów dostarczając im niezawodne produkty najwyższej jakości.


Informacje o INGEDE

INGEDE to uznana na całym świecie organizacja zrzeszająca wiodących europejskich producentów papieru, w tym 40 papierni oraz centra badawczo – rozwojowe. Głównym celem jej działalności są badania nad recyclingiem papieru oraz stworzeniem wydajnego
i ekonomicznego modelu usuwania tuszu.


Informacje o Xerox

Xerox Corporation to spółka o wartości 22 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 130.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.


Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com
Anna Podolak, LinkLeaders Sp. z o.o., GSM +48 502 220 557, anna.podolak@linkleaders.pl
XEROX®, XEROX and Design®, IGen4® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.
Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie
Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone