System oprawy klejonej Müller Martini Pantera – kolejna inwestycja drukarni Millenium z Dębicy

2010-06-22

W ostatnim czasie w drukarni Millenium z Dębicy rozpoczęła pracę pierwsza w regionie podkarpackim linia do oprawy klejonej Müller Martini Pantera. Zakup urządzenia, sfinansowany w części ze środków unijnych i budżetu państwa, to kolejna już w ostatnich latach znacząca inwestycja sprzętowa tej prężnie rozwijającej się firmy.Ma ona umożliwić drukarni szybszą obsługę obecnych, jak też pozyskanie nowych klientów zainteresowanych produkcją wysokiej jakości magazynów, katalogów, broszur czy książek w oprawie bezszyciowej.
 
Drukarnia Millenium stanowi własność braci Mateusza i Rafała Kasperków, którzy rozpoczęli działalność na rynku poligraficznym w 1999 roku. Dzięki wysokiej jakości oferowanych usług i sukcesywnym pozyskiwaniu dużych, renomowanych klientów z różnych branż (m.in. farmaceutycznej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, budowlanej), firma bardzo szybko się rozwijała, realizując kolejne zakupy inwestycyjne, a w 2008 roku przenosząc się do nowej, przestronnej siedziby.

Wśród zakupionych w ostatnich latach urządzeń znalazły się m.in. system CtP, 5-kolorowa półformatowa maszyna drukująca z wieżą lakierującą, a także liczne urządzenia introligatorskie, m.in. pracująca tu od 2007 roku linia do oprawy zeszytowej Presto firmy Müller Martini. W ostatnim czasie dołączyła do nich kompletna linia do oprawy bezszyciowej Pantera (obejmująca także zbieraczkę i trójnóż), dostarczona przez tego samego producenta. Mówi Mateusz Kasperek: Jej zakup to naturalny krok w naszym rozwoju. Dotychczas produkty w oprawie klejonej były przez nas zlecane na zewnątrz, co jednak znacząco opóźniało ich wykonanie; nie zawsze też byliśmy zadowoleni z jakości usług świadczonych przez naszych podwykonawców. Dlatego w ubiegłym roku podjęliśmy decyzję o zakupie własnej linii do oprawy bezszyciowej.

Po rozpatrzeniu kilku ofert rynkowych wybór właścicieli drukarni Millenium padł na rozwiązanie Müller Martini. Uznaliśmy, że system Pantera w największym stopniu odzwierciedla nasze potrzeby – kontynuuje Mateusz Kasperek. – Jest to rozwiązanie kompleksowe i wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Niebagatelne znaczenie miały też nasze bardzo pozytywne doświadczenia z linią Presto, którą użytkujemy od kilku lat, a także fakt posiadania przez Müller Martini autoryzowanego serwisu w Mielcu, a więc kilkanaście kilometrów od naszej drukarni. Wszystkie te czynniki zdecydowały o wyborze właśnie tego dostawcy.

W konfiguracji dostarczonej do drukarni Millenium system Pantera składa się z maszyny zbierającej, urządzenia do oprawy klejonej i trójnoża Esprit. Pracując w trybie in-line oferuje on wydajność maksymalną 4 tys. cykli/h i jest dostosowany do nisko- i średnionakładowej produkcji magazynów, katalogów, broszur, książek i innych wyrobów o różnym formacie i grubości, wymagających oprawy bezszyciowej. W maszynie można zastosować oprawę z wykorzystaniem tradycyjnych klejów typu hotmelt, jak też coraz bardziej popularnych klejów poliuretanowych (PUR). Jest ona wyposażona w prosty w obsłudze otwarty system nanoszenia kleju, którego temperatura i poziom są kontrolowane w dwuwałkowym kałamarzu klejowym. Urządzenie jest obsługiwane poprzez intuicyjny ekran dotykowy i opcjonalnie wyposażane w system automatycznej nastawy Amrys.

W naszym przypadku linia Pantera jest jak na razie wykorzystywana do mniejszych zleceń, nieprzekraczających 10 tys. egzemplarzy, realizowanych głównie z zastosowaniem klejów typu „hotmelt” – mówi Mateusz Kasperek. – Pracujemy jednak usilnie nad tym, aby zapewnić jej obłożenie przynajmniej na jedną pełną zmianę i pozyskać z myślą o niej prace o wyższych nakładach, gdzie będziemy mogli zastosować oprawę z wykorzystaniem klejów PUR. Dodam, że produkcja z zastosowaniem oprawy bezszyciowej stanowi obecnie 5-10% naszych zleceń.

Po kilkumiesięcznej eksploatacji współwłaściciel drukarni chwali sobie zarówno jakość i niezawodność nowo zakupionej linii, jak też współpracę z jej dostawcą: System sprawuje się bez zarzutu, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, a co jeszcze ważniejsze – z jakości oprawianych w niej produktów bardzo zadowoleni są nasi klienci. Także od strony szkolenia czy serwisu zapewnianych przez firmę Müller Martini jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. Mamy nadzieję, że tak będzie nadal i liczymy, że dzięki linii Pantera pozyskamy nowych klientów, co przyczyni się w znacznym stopniu do dalszego rozwoju naszej drukarni.

Warto zaznaczyć, że inwestycja w linię do oprawy bezszyciowej Pantera była częściowo sfinansowana ze środków pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.


Dodatkowe informacje na temat produktów Müller Martini:
Monika Pataniak, Müller Martini Sp. z o.o.
Wał Miedzeszyński 203, 04-987Warszawa
Tel. 0-22 893 83 06
Fax 0-22 893 83 05
E-mail: monika.pataniak@pl.mullermartini.com
http://www.mullermartini.com/pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?