SwissQprint Impala w P. W. Merkury

2013-12-06

SwissQprint Impala to kolejna drukarka wielkoformatowa rodem ze Szwajcarii, która rozpoczęła pracę w polskiej drukarni. Nabyła ją firma P.W. Merkury z Lubina, od wielu lat zajmująca się produkcją dekoracji i reklam.

Ploter drukujący UV Impala to hybrydowa maszyna do zadruku powierzchni płaskich oraz rolowych o powierzchni stołu roboczego 2,5 x 4 m. Dzięki dostawianym stołom urządzenie może drukować płyty nawet powyżej 4m długości. Zakupiona wersja wyposażona została w 9 kanałów farbowych, CMYK+LCLM + kolor biały (z systemem stałej cyrkulacji) + Varnish (wybiórcze nanoszenie lakieru) + primer (wybiórcze nanoszenie primera). Ploter pracuje na głowicach Konica Minolta 1024, o zmiennej wielkości kropli od 9 do 42 pl. SwissQprint Impala może drukować z rozdzielczością postrzegalną do 2160 dpi oraz uzyskać wydajność dochodzącą do 130 m2/godz., bez niemal żadnych strat jakościowych i prędkościowych, przy zmianie druku z trybu płaskiego na rolowy.

P.W. Merkury to firma, której korzenie sięgają 1997 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu zarówno reklam wizualnych (tablice wielkoformatowe, kasetony i przestrzenne litery świetlne, bannery, oklejanie witryn sklepowych i samochodów), materiałów POS, jak i dekoracji przestrzennych (bryły architektoniczne i dekoracyjne 3D) oraz elementów wykańczania wnętrz np. naklejki, plakaty, szablony do malowania i od niedawna fototapety, obrazy drukowane, panele i kafle szklane. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów Firma coraz częściej korzystała z usług druku na sztywnych materiałach u podwykonawców, jednak oferowana dotychczas na polskim rynku jakość druku nie zawsze spełniała jej wymogi.

Właściciel firmy Paweł Ligęzka:

Od wielu lat obserwowaliśmy możliwości i rozwój technologiczny hybrydowych, wielkoformatowych drukarek UV. Testowaliśmy wiele ich modeli oferowanych przez różnych producentów i dopiero najwyższa jakość szwajcarskich drukarek swissQprint oraz ich doskonały druk przekonały nas do inwestycji w ten niesamowity sprzęt.

Zdecydowaliśmy się na najbardziej rozbudowany model drukarki Impala (9 kanałów farbowych w tym biały - łącznie 18 głowic - jedyny taki jak na razie w Polsce), dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najwyższym wymaganiom naszych klientów. Teraz już obok klasycznych materiałów drukujemy z bezkonkurencyjną szybkością i jakością nawet na najtrudniejszych mediach: szkle, ceramice, lustrach, folii PCV (gr. 0,2 mm), stali, aluminium, plexi, drewnie, sklejce, MDF, itp., w formatach od najmniejszego aż do 2,5 x 6 metrów!

W rezultacie łącząc wysoką rozdzielczość, wielki format i szybkość z możliwością wykańczania wydruków lakierem UV i białym kolorem, drukujemy prace, których część była wykonywana dotychczas właściwie jedynie techniką offsetu lub sitodruku, a części tych prac praktycznie nie można było wykonać wcale. Podsumowując: dzięki tej szwajcarskiej technologii druku UV możemy zaoferować produkty których dotychczas na rynku brakowało, czyli najwyższej jakości elementy dekoracyjne.


Na zdjęciu od lewej Adrian Życki (Scorpio) i Paweł Ligęzka (P.W. Merkury).

Źródło: Scorpio

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?