Sun Chemical na 4. Konferencji Foliowej

2014-05-23

Firma Sun Chemical wzięła udział w zorganizowanej pod koniec kwietnia w Warszawie przez miesięcznik Plastics Review oraz Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań kolejnej edycji Konferencji Foliowej. Udział firmy w tego rodzaju przedsięwzięciu jest dowodem jej zaangażowania w rozwój branży foliowej w naszym kraju. Polski oddział Sun Chemical znalazł się wśród oficjalnych partnerów tego wydarzenia.

Produkcja folii oraz jej opakowaniowe przetwórstwo (drukowanie, laminowanie, wytwarzanie opakowań) – to obecnie ważne i stale rozwijające się kwestie branży foliowej w Polsce. 4. Konferencja Foliowa była adresowana do przetwórców tworzyw oraz producentów i użytkowników folii. Towarzyszyła jej merytoryczna dyskusja nad zmianami w obrębie rynku i technologii, która zaowocować ma w przyszłości lepszym funkcjonowaniem firm, działających w obrębie tego sektora.

Technologiczne nowości, prawne ramy prowadzenia biznesu, rynkowe trendy, nowa oferta surowców – to główne elementy tegorocznej Konferencji Foliowej, w której aktywny udział wzięła firma Sun Chemical. Reprezentująca ją Monika Galińska wystąpiła podczas tego wydarzenia z referatem zatytułowanym „Nowe serie farbowe Sun Chemical do zadruku różnego rodzaju folii PE”.

W swojej prezentacji podkreśliła wartości, jakimi kieruje się firma Sun Chemical wobec zmieniającego się dynamicznego środowiska branży foliowej. Do najważniejszych z nich należą dbanie o wysoką jakość końcowego produktu, sprawnie funkcjonujący serwis oraz innowacje i rozwój technologiczny. W kwestii jakości firma Sun Chemical oferuje kompleksową i spójną ofertę światowej klasy produktów, usług i rozwiązań, zapewniając oszczędność czasu, pieniędzy oraz zgodność z zasadami ekologii.

Jeśli chodzi o serwis – firma bazuje na ponad 100 letnim doświadczeniu i zdobytej wiedzy, oferując obecnie światowej klasy wsparcie techniczne i sprawną obsługę klienta, w tym również usługi specjalistyczne – wszystko po to, by ułatwić pracę swoim kontrahentom. Nie mniej ważna jest dla Sun Chemical innowacyjność – firma opracowuje przełomowe innowacje w zakresie technologii produkcji farb i pigmentów (średnio dwa patenty miesięcznie) i posiada 10 ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie.

Od wielu lat firma, co podkreślała prelegentka, jest liderem rynkowym w zakresie produkcji farb i pigmentów oraz prekursorem wielu nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie. Monika Galińska wymieniła w swojej prezentacji główne segmenty rynkowe i produkty firmy Sun Chemical oraz spółki macierzystej DiC: farby drukarskie (w tym do wklęsłodruku, heatsetu i coldsetu), syntetyczne żywice (oferując w tym zakresie szeroki wybór żywic syntetycznych oraz dodatków polimerowych), materiały typu Neo-Graphics (pigmenty organiczne, materiały ciekłokrystaliczne, powłoki i spoiwa dla dysków optycznych utrwalane UV), a także materiały do rozwiązań chemicznych (taśm klejących, mieszanek PPS oraz farby dla płyt dekoracyjnych).

Następnie wymieniła farby opakowaniowe i powłoki wykorzystywane do wszelkich zastosowań opakowaniowych (do opakowań elastycznych, etykiet i obwolut, kartonów pudełkowych, wykonanych z tektury falistej, pojemników i innych). Należą do nich farby: ciekłe fleksograficzne i wklęsłodrukowe, konwencjonalne offsetowe, utrwalane energią (UV, LED i EB), sitodrukowe oraz atramenty inkjetowe do druku cyfrowego. W kolejnej części prezentacji Monika Galińska przedstawiła również powłoki specjalne. Szczególną uwagę zwróciła na kleje służące do łączenia na zimno (coldseal) i lakiery antyadhezyjne; technologię lakierów barierowych dla elastycznych opakowań do żywności; powłoki zapobiegające parowaniu; lakiery do łączenia na gorąco (heatseal); primery do metalicznych podłoży; powłoki do aluminium oraz do szkła. Przedstawiła również rodzinę farb do druku powierzchniowego na foliach PE i OPP - Sunspectro. Są one wykorzystywane do produkcji m.in. opakowań na chleby i przekąski, mrożonki, opakowania higieniczne oraz szereg innych.

Warto podkreślić, że firma Sun Chemical posiada szereg kryteriów, dotyczących stabilności jej rozwiązań. Jej misją jest m.in. regularne mierzenie i raportowanie niezbędnych parametrów: zużycia i oszczędności energii w zakładach produkcyjnych i nieprodukcyjnych, stopień emisji dwutlenku węgla w jej fabrykach, ograniczanie ilości odpadów, zużycia wody, a także bezpieczeństwo pracowników firmy i stosowanych w produkcji materiałów. To z kolei przekłada się na stabilność produktów, która polega na takim ich opracowywaniu i wytwarzaniu by, zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Stabilne i niezawodne produkty to – wg Sun Chemical - takie, które przynoszą środowisku jedną lub więcej z następujących korzyści: oszczędność energii i zasobów materiałowych w procesie druku, minimalizację emisji dwutlenku węgla przy produkcji danego wyrobu lub podczas procesu drukowania z jego wykorzystaniem; korzystanie z materiałów odnawialnych/organicznych; możliwość ich ponownego wykorzystania lub kompostowania; niższa emisja lotnych związków organicznych; ograniczenie objętości opakowań lub zmniejszenie ich ciężaru, a także ograniczenie ilości odpadów.

Wszystkie wymienione w prezentacji elementy nie są obojętne dla firmy Sun Chemical, która dzięki temu oferuje rynkowi produkt innowacyjny, również w kontekście zastosowań do produkcji folii i opakowań. Fakt włączania się tej firmy w wydarzenia branżowe, takie jak Konferencja Foliowa, jest kolejnym tego dowodem. „Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, ze zaprezentowana na nim dawka informacji zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem naszą ofertą ze strony klientów związanych z branżą folii i opakowań” – mówi Monika Galińska.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2021-03-22 11:46:13 | Komentarze: 0

Spojrzenie na produkcję inkjetową okiem operatora maszyny – webinaria firmy Mark Andy

Kolejne webinaria, jakie zorganizowała firma Mark Andy poświęcone były rozwiązaniom hybrydowym, bazującym na technice inkjetowej – ich możliwościom i korzyściom. Tym razem organizatorzy przedstawili aspekty tego rodzaju produkcji z jednej strony z punktu widzenia samej inwestycji w technologię cyfrową, ale także z perspektywy operatorów, którzy zajmują się lub mieliby zajmować się tego rodzajem maszyn. Odbyły się one 17 marca br. w dwóch sesjach: pierwsza w języku polskim, druga w angielskim. Gościem specjalnym wydarzenia (w obu odsłonach) był Marek Dziewanowski, współwłaściciel i prezes zarządu jednego z polskich użytkowników maszyny Digital Series HD – drukarni Orion Znakowanie Towarów. Tym wszystkim, którym nie udało się wziąć udziału w webinarium firma Mark Andy udostępni jego nagranie. Zainteresowani proszeni są o przesłanie informacji na adres: Lena.Chmielewska@markandy.com.

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska