Sukcesy Opolgrafu na Targach Książki w Krakowie

2007-11-20

w dniach 25-28 października w Krakowie odbyły się 11. Targi Książki. Po raz kolejny drukarnia Opolgraf S.A. uczestniczyła w tym ogólnopolskim "święcie książki". W ramach imprezy rozstrzygnięte zostały dwa niezależne rankingi drukarń dziełowych 2007 roku.

Firma Opolgraf z radością informuje Państwa o swoich wynikach, które na podstawie ankiet przesyłanych przez polskich wydawców, sprawiły, iż firma znalazła się w pierwszej trójce najlepszych polskich drukarń produkujących książki.

W rankingu miesięcznika "Wydawca", Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Sekcji Poligrafów SIMP Opolgraf uplasował się na trzeciej pozycji oceniany przez grono największych potentatów rynku wydawniczego. Oprócz tej wysokiej pozycji rankingowej firma zwyciężyła w kategorii "komunikatywność".

W drugim niezależnym rankingu drukarń dziełowych "Magazynu Literackiego Książki" firma otrzymała również wysokie noty od Wydawców, co dało nam trzecią pozycję w rankingu.

11-ste Targi Książki w Krakowie w liczbach:

Ilość wystawców: 438; (w roku 2006 – 412)
Liczba odwiedzających – 21 tys.
Spotkania w salach seminaryjnych: wykłady, prezentacje, prelekcje, warsztaty – 60
Spotkania z autorami i wydawcami na stoiskach w obrębie targów – ok. 400
Spotkania poza terenem targów – 30
Wystawy w obrębie targów i poza terenem: 7
Ilość akredytowanych dziennikarzy: 125
Rozstrzygnięcia rankingów drukarń dziełowych

Ranking Drukarń „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”

W Rankingu drukarń 2007 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” wygrał Zakład Graficzny Colonel z Krakowa. Drukarnia Naukowo-Techniczna (oddział PAP) z warszawy zajęła drugie miejsce, a Opolgraf z Opola - trzecie.

więcej na:
dodatkowe informacje

Ranking Drukarń Dziełowych 2006/2007 miesięcznika „Wydawca”, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Sekcje Poligrafów SIMP

Drukarnia ABEDIK S.A. z Poznania została laureatką tegorocznego Rankingu - DRUKARNIĄ DZIEŁOWĄ ROKU 2006/2007. Drugie miejsce zajął Zakład Wydawniczo-Poligraficzny POZKAL z Inowrocławia, a trzecie - Opolgraf S.A. z Opola.

więcej na: dodatkowe informacje

Źródło: Opolgraf S.A. - www.opolgraf.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?