Sukces ploterów i użytkowników Dursta na Fespie

2010-08-05

Podczas monachijskich targów Fespa, firma Durst zaprezentowała 2 premierowe urządzenia – tekstylnego Rhotexa 320 oraz flatbed UV – Rho 750. Na stoisku nie zabrakło także najszybszego Rho 1000!

Nad stoiskiem austriacko-włoskiego producenta ploterów UV górowało kilkadziesiąt zdjęć użytkowników urządzeń marki Durst. Sukces Durst'a został więc opisany sukcesem Klientów i to dało się poczuć przy najwyższej klasy urządzeniach do druku wielkoformatowego.

Firma Durst, od lat specjalizująca się w ploterach drukujących w technologii UV zaskoczyła prezentując 3-metrowy ploter tekstylny Rhotex 320. Świadczy to o tym, że w najbliższych latach spodziewany jest gwałtowny rozwój tego segmentu druku. Firma zaprezentowała także nowego flatbeda o uniwersalnej konstrukcji – Rho 750. Najszybszą maszyną, drukującą 600 m2/h był Durst Rho 1000 z systemem druku ciągłego.

Druk na tekstyliach od Dursta

Rhotex 320 to 4.5-tonowy ploter do pracy w trybie 24/7. Jego rzeczywista, produkcyjna prędkość druku to 72 m2/h, w trybie wysokojakościowym jest to 60 m2/h. Nowy Durst to drukarka o szerokości zadruku 320 cm. System rolowy obsługuje materiały o ciężarze 300 kg i średnicy nawoju 50 cm!

Inżynierowie austriacko-włoskiej firmy Durst, zastosowali w Rhoteksie wiele high-endowych technologii. Ploter wyposażony jest 1024-dyszowe głowice Durst Quadro Array 30D AQ o 30 pikolitrowej kropli. Daje to możliwość druku z rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi i uzyskanie bardzo drobnych, 5-punktowych tekstów. Karetka plotera porusza się za pomocą sił magnetycznych, co gwarantuje precyzję prowadzenia. Elementy konstrukcji plotera wykonane są z najwyższej jakości aluminium, stosowanego w przemyśle lotniczym!

Wymienić należy także następujące atuty maszyny: automatyczny capping station, automatyczny system czyszczenia głowic, zaawansowany system naciągu medium, zintegrowany system absorpcji atramentu to niektóre z nich czy wbudowywany system suszący ciepłym powietrzem o temperaturze od 40 do 80 stopni, z dokładnością do 1 stopnia na całej szerokości zadruku!

Druk na płasko i z roli

Durst Rho 750 to najbardziej „elastyczny” ploter UV na rynku dzięki możliwości dostosowania do potrzeb klienta. Rho 750 to pierwszy ploter, który możemy skonfigurować w 3 wariantach: Basic, Presto oraz HS. Różnią się one ilością zainstalowanych głowic drukujących, co znaczy, że różnią się wydajnością. I tak wersja Basic cechuje się maksymalna prędkością zadruku do 50 m2/h, wersja Presto osiąga maksymalną prędkość 100 m2/h, natomiast najszybsze Rho 750 HS (ang. High Speed) to 180 m2/h!

Na wysoką wydajność wpływa nie tylko fizyczna prędkość druku. To także system druku ciągłego (ang. Continous Printing System), czyli system drukujący płytę za płytą, bez procesu maskowania i procesu ręcznego podawania medium. Blisko 100% czasu pracy plotera jest wykorzystywane na druk. Warto wspomnieć, że możemy drukować jednocześnie nawet 2 płyty obok siebie.

Rho 750 może drukować na wszelkich materiałach płaskich takich jak PVC, pianki, pleksi, aluminium, drewno, akryl, tektura falista oraz na materiałach rolowych. Jeśli chodzi o rozmiar medium jaki może być zadrukowany, to szerokość zarówno materiałów sztywnych jak i rolowych wynosi 205 cm. Długość medium nie jest ograniczony. Ploter Rho 750 drukuje na materiałach o grubości do 40 mm a w wersji Industrial do 70 mm. Płyta może ważyć aż 50 kg oraz 70 kg dla wersji Industrial.

Druk w pełni produkcyjny

Durst RHO 1000 to maszyna stuprocentowo produkcyjna. Dzięki systemowi druku ciągłego, zadrukowuje ona standardowej wielkości płyty o wymiarach 125 x 80 cm (= 1 metr kwadratowy) z prędkością 600 egzemplarzy na godzinę (600 m2/h). Za tak wysoką wydajnością stoi kilka czynników. System Continous Board Printing umożliwia druk bez jakichkolwiek przerw związanych z podawaniem kolejnych płyt. Rho 1000 radzi sobie z tym sposób automatyczny – ploter zadrukowuje jedną płytę za drugą – dzięki czemu ponad 99 procent czasu wykorzystywane jest przez proces druku. Wyeliminowany został proces „masking” znany z konkurencyjnych rozwiązań, co skraca do minimum czas potrzebny na rozruch. Drugą istotną zaletą jest możliwość zintegrowania systemu podawania z metodami i systemami druku offsetowego oraz sitodrukowego!

Durst partner na lata...

Plotery marki Durst to najwyższej klasy urządzenia do profesjonalnych zastosowań. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie o najwyższych parametrach, 100% produkcyjne i zarazem w pełni ekologiczne. Te wiele innych czynników powoduje, że Durst to partner na lata. Niech dowodem będzie tylko... sukces jego użytkowników.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?