Sukces Océ na targach RemaDays 2012 – setki gości każdego dnia i kolejna prestiżowa nagroda

2012-02-14

Setki gości każdego dnia, kolejna prestiżowa nagroda (The Prize for Innovative Technologies dla systemu Océ Arizona 360 GT), zainteresowanie zakupem urządzeń prezentowanych podczas wystawy oraz innych znajdujących się w ofercie firmy Océ Poland – to bilans jej uczestnictwa w tegorocznych targach Reklamy i Poligrafii RemaDays 2012, jakie odbyły się w dniach 1-3 lutego br. w warszawskim Centrum Expo XXI.

Zainteresowanie odwiedzających stoisko firmy Océ Poland budziły przede wszystkim innowacyjne technologie, z jakimi można było się tu spotkać. Prezentowane cyfrowe urządzenia Océ - zarówno mało- jak i wielkoformatowe – można było zobaczyć w trakcie pracy, w różnych zastosowaniach oraz przy realizacji różnorodnych, nawet najtrudniejszych aplikacji. Podczas targów prezentowane były: wielkoformatowe systemy Océ ColorWave 600 oraz Océ Arizona 360 GT, a także arkuszowe rozwiązania małoformatowe - Océ VarioPrint DP Line i Canon imagePRESS C7010VP.

The Prize for Innovative Technologies dla plotera Océ Arizona 360 GT
Wysoką jakość i innowacyjność urządzeń Océ doceniło również grono specjalistów. Urządzenie Océ Arizona 360 GT wyróżnione zostało medalem targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warszawa w konkursie The Prize for Innovative Technologies. Nagroda ta przyznawana jest prezentowanym podczas imprezy nowatorskim rozwiązaniom, a konkurs odbywa się pod patronatem Instytutu Mechaniki i Poligrafii na Wydziale Inżynierii produkcji Politechniki Warszawskiej. To kolejne wyróżnienie dla wielkoformatowego systemu Océ, w którym doceniona zostaje jego innowacyjność. Do konkursu o ten prestiżowy tytuł mogły być zgłoszone urządzenia i maszyny, które były eksponatami na stoiskach targów RemaDays 2012. Ponadto wszystkie walczące o tytuł maszyny musiały odznaczać się nowoczesnością zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do innych rozwiązań światowych, dużym stopniem innowacyjności oraz ekonomicznością (uwzględniając cenę urządzenia, koszty jego eksploatacji i serwisu a także koszty jego likwidacji). Ważnym kryterium było również oddziaływanie maszyny na środowisko naturalne (w tym m.in.: metody regeneracji, recycling), oszczędność zużycia materiałów i energii, a także funkcjonalność (rozumiana jako połączenie kryteriów użyteczności i praktyczności) oraz estetyka urządzenia. System Océ Arizona 360 GT w najwyższym stopniu spełnił te kryteria i pokonał wiele innych prezentowanych podczas targów rozwiązań, zyskując kolejny prestiżowy tytuł.

W wielkim formacie wielki ruch
Zainteresowanie urządzeniami wielkoformatowymi firmy Océ podczas targów RemaDays było podobne jak w zeszłorocznej edycji tej imprezy – mówi Rafał Osiekowicz, dyrektor działu marketingu (Systemy Druku Wielkoformatowego Océ) – co wróży naprawdę dobry rok dla naszej branży. Odwiedzający nas goście byli przede wszystkim zainteresowani tymi rozwiązaniami z naszej oferty, które pozwolą im powiększyć i usprawnić ich biznesy, a takich propozycji mamy sporo. Cieszy nas również kolejne wyróżnienie dla naszego wielkoformatowego systemu zwłaszcza, że po raz kolejny doceniono innowacyjność rozwiązań Océ.
Nagrodzone podczas targów RemaDays 2012 urządzenie - Océ Arizona 360 GT – to ploter z wielokrotnie już wcześniej nagradzanej w wielu międzynarodowych konkursach serii ploterów Océ Arizona. Océ Arizona 360 GT wzbogacona została o szereg funkcji zwiększających wydajność produkcyjną oraz wszechstronność zastosowań. Dzięki ploterom serii Océ Arizona można tworzyć nie tylko wydruki, ale i gotowe produkty. Nasze plotery są tak zaawansowane, że większym ograniczeniem do tworzenia nowych zastosowań jest wyobraźnia niż ich możliwości techniczne – mówi Rafał Osiekowicz. - Nowy tryb drukowania w wysokiej rozdzielczości - High Definition – zapewnia precyzyjny druk czcionki o wielkości zaledwie 2 punktów, co z kolei pozwala na oferowanie wyższych jakościowo usług drukowania technicznego i przemysłowego. Jury konkursu The Prize for Innovative Technologies doceniło ten ploter przede wszystkim ze względu na nowoczesność tego rozwiązania, innowacyjność, ekonomiczność, niewielki stopień oddziaływania na środowisko naturalne, oszczędność zużycia w nim materiałów i energii, a także funkcjonalność oraz jego jakość i precyzję wykonania.
Drugie z prezentowanych podczas targów RemaDays 2012 urządzeń wielkoformatowych - Océ ColorWave 600 - to z kolei propozycja zupełnie nowych możliwości dla branży druku wielkoformatowego. To ploter gwarantujący super wydajną technologię drukowania plakatów, a tego poszukują obecnie klienci, którzy z uwagą przyglądali się podczas imprezy możliwościom tego urządzenia. Wielu z nich wyraziło również chęć zapoznania się z nim bliżej – deklarowały to osoby, które w najbliższych planach mają inwestycje w nowy ploter do druku plakatów. Océ ColorWave 600 zapewnia prędkość drukowania do 80 m2 na godzinę. Zastosowana w urządzeniu innowacyjna technologia Océ CrystalPoint łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na medium (nawet zwykłym najtańszym papierze), dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o wyjątkowo precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych ich punktów. Technologia ta jest też przyjazna dla środowiska (nie ma tu emisji ozonu ani przykrego zapachu).

W małym formacie duże zainteresowanie
W zakresie druku arkuszowego firma Océ zaprezentowała dwa urządzenia. Pierwsze z nich to kolorowa maszyna drukująca Canon imagePRESS C7010VP, drugie to monochromatyczny system Océ VarioPrint DP Line. Urządzenie Canon imagePRESS C7010VP to rozwiązanie dostarczające wydruki jakością zbliżone do tych oferowanych przez tradycyjny druk offsetowy. System charakteryzuje się ponadto możliwością zadruku na niezwykle szerokiej gamie podłoży, z dużym zakresem gramatur i formatów, a także wieloma opcjami finalnej obróbki wydruków. Kolejne zaprezentowane urządzenie to Océ VarioPrint DP Line. Dzięki połączeniu przełomowej technologii Océ DirectPress z zaawansowanymi rozwiązaniami do finiszingu firmy Canon oraz oprogramowaniem z serii Océ PRISMA, system ten pozwala na zorganizowanie ekologicznego, funkcjonalnego środowiska pracy umożliwiającego efektywne zarządzanie całym cyklem produkcyjnym.


Dodatkowe informacje na temat firmy Océ Poland Ltd. Sp. z o.o.:
Océ Poland Ltd. Sp. z o.o.
Ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 7, 02-366 Warszawa
Tel. 022 500 21 00
Fax 022 500 21 10
E-mail: Rafal.Osiekowicz@oce.com.pl
http://www.oce.com.pl

Opracowanie informacji:PAI