Sukces Akademii Ikonos Car Wrapping

2014-09-17

Podczas wrześniowych targów Festiwal Druku odwiedzający uczestniczyli w Akademii Ikonos Car Wrapping. Folie Ikonos były aplikowane na legendarnym Chevrolet Camaro z 1967 roku.
Od wielu lat Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują szkolenia p.t. „Aplikacje Samochodowe od A do Z” w siedzibie firmy w Opolu. Tym razem okazją do przeniesienia warsztatów do stolicy były wrześniowe targi Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań.

Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z możliwościami folii wylewanych Ikonos aplikowanymi na zabytkowym pojeździe. Prezentacje i warsztaty prowadziła firma Media Target, która od lat współpracuje z marką Ikonos w zakresie aplikacji samochodowych.

W czasie dwudniowej imprezy Camaro z 1967 przybrało ognistego charakteru, przyciągając uwagę nie tylko aplikatorów i agencje reklamowe ale także wszystkich innych gości targowych. Potwierdza to wysoką jakość folii wylewanych Ikonos i możliwość jej aplikacji na wszelkiego rodzaju pojazdach, samolotach, łodziach, wyposażeniu wnętrz, itd. - mówi Paweł Stania z firmy Atrium.

Folie i laminaty wylewane Ikonos są cenione przez wielu aplikatorów w Polsce i zagranicą z uwagi na długi czas pozycjonowania (czyli wielokrotne przyklejanie i odklejanie winylu) wynoszący nawet 30 minut. Zestaw bardzo dobrze sobie radzi podczas aplikacji w głębokich przetłoczeniach czyli tzw. „pełnym 3D”.

Podczas targów mogliśmy zaprezentować potężne możliwości jakie daje nasza „wylewanka” z rękach zawodowców. Dla chcących poznać tę sztukę organizujemy kilka razy w roku Akademię Aplikacji w formule podstawowej. Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić i zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu. - przekonuje Paweł Stania

Dla osób chcących rozwijać się zawodowo w tym zakresie, rozpoczniemy w tym roku cykl szkoleń o stopniu zaawansowanym, przeznaczonym dla kilkuosobowych grup uczestników. - dodaje Paweł Stania.

www.atrium.com.pl

Źródło: Ikonos

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?