Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich i Dzień Drukarza po raz kolejny

2014-05-22

W kalendarz imprez związanych z branżą poligraficzną na stałe wpisał się już Dzień Drukarza, organizowany od wielu lat wiosną przez Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich (SPP) w Gdańsku. Gromadzi on przedstawicieli branży – zarówno drukarzy, jak również dostawców - ale także młodzież z Pomorskich Szkół Rzemiosł, jej rodziny oraz społeczność lokalną. Obchodom towarzyszy zawsze szereg atrakcji. Podobnie będzie – jak zapowiadają organizatorzy – również w tym roku. Impreza rozpocznie się 7 czerwca br. przy pomniku Jana Gutenberga w Gaju Gutenberga w Gdańsku Wrzeszczu (ul. Jaśkowa Dolina) o godz. 10.00.

SPP to instytucja od wielu lat czynnie włączająca się propagowanie bogatych tradycji drukarstwa, integrację środowiska poligraficznego z instytucjami samorządowymi i społecznością lokalną oraz w przekazywanie nowemu pokoleniu poligrafów zasad etyki zawodowej. Tegoroczny Dzień Drukarza odbywać się będzie w Gaju Gutenberga i tam uczestnicy imprezy oddadzą hołd wynalazcy ruchomej czcionki. Ten gest towarzyszący od lat obchodom Dnia Drukarza na Pomorzu stał się już symbolem wydarzenia, nawiązując do wielowiekowej tradycji drukarstwa w Gdańsku.

Następnie organizatorzy zapraszają wszystkich do Teatru Leśnego w Gdańsku Wrzeszczu (ul. Jaśkowa Dolina 45), gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny zorganizowany przez SPP oraz Pomorskie Szkoły Rzemiosł. Zaproszeni są na niego wszyscy uczestnicy – członkowie SPP, uczniowie Pomorskich Szkół Rzemiosł, przedstawiciele patrona branżowego, którym jest Igepa Polska oraz sponsorów imprezy – firm Agfa Graphics, Böttcher Polska, Heidelberg Polska, Bobst Group, Violetta Grafik Polska, Weilburger Grafik Polska, Grafikus Systemy Graficzne, Kodak Polska, Infosystems SA, Convert Paper, DKS, Scorpio, GFG Lastadia, Phoenix Xtra Print, Stora Enso iFlint Group. Nie zabraknie także patronów medialnych, którymi są w tym roku: Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Plus, Poligrafika, Print & Publishing, Vidart, Świat Druku, Świat Poligrafii oraz PrintinPoland.com. Wszyscy zaproszeni są wraz z rodzinami. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Gdańska, Polska Izba Druku oraz Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania. Festyn rodzinny współorganizują również Gdański Archipelag Kultury, Szkoła Podstawowa nr 27 z Gdańska oraz Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP w Gdańsku. W Teatrze Leśnym odbędzie się m.in. chrzest adeptów drukarstwa, występ formacji tanecznej Emotions, koncert gitarowy, pokaz stylizacji „Papierowy Powiew Lata 2014”, pokaz grupy Smerfy oraz cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 27 a także recital zespołu Detko Band. Spotkaniu towarzyszyć będzie ponadto prezentacja technik druku – linorytu, sitodruku, typografii oraz druku termo-transferowego.

Tego samego dnia wieczorem w Chacie Góralskiej Koliba w Sopocie przy plaży, w klimacie dobrej muzyki z dobrym jedzeniem, wspólnie z drukarzami Pomorza i ich gośćmi, organizatorzy przewidzieli imprezę zamkniętą. Wszyscy chętni proszeni są o rezerwację zaproszeń - można to zrobić kontaktując się z organizatorami (e-mail: spp.gdansk@onet.eu). 

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone