Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich i Dzień Drukarza po raz kolejny

2014-05-22

W kalendarz imprez związanych z branżą poligraficzną na stałe wpisał się już Dzień Drukarza, organizowany od wielu lat wiosną przez Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich (SPP) w Gdańsku. Gromadzi on przedstawicieli branży – zarówno drukarzy, jak również dostawców - ale także młodzież z Pomorskich Szkół Rzemiosł, jej rodziny oraz społeczność lokalną. Obchodom towarzyszy zawsze szereg atrakcji. Podobnie będzie – jak zapowiadają organizatorzy – również w tym roku. Impreza rozpocznie się 7 czerwca br. przy pomniku Jana Gutenberga w Gaju Gutenberga w Gdańsku Wrzeszczu (ul. Jaśkowa Dolina) o godz. 10.00.

SPP to instytucja od wielu lat czynnie włączająca się propagowanie bogatych tradycji drukarstwa, integrację środowiska poligraficznego z instytucjami samorządowymi i społecznością lokalną oraz w przekazywanie nowemu pokoleniu poligrafów zasad etyki zawodowej. Tegoroczny Dzień Drukarza odbywać się będzie w Gaju Gutenberga i tam uczestnicy imprezy oddadzą hołd wynalazcy ruchomej czcionki. Ten gest towarzyszący od lat obchodom Dnia Drukarza na Pomorzu stał się już symbolem wydarzenia, nawiązując do wielowiekowej tradycji drukarstwa w Gdańsku.

Następnie organizatorzy zapraszają wszystkich do Teatru Leśnego w Gdańsku Wrzeszczu (ul. Jaśkowa Dolina 45), gdzie rozpocznie się Festyn Rodzinny zorganizowany przez SPP oraz Pomorskie Szkoły Rzemiosł. Zaproszeni są na niego wszyscy uczestnicy – członkowie SPP, uczniowie Pomorskich Szkół Rzemiosł, przedstawiciele patrona branżowego, którym jest Igepa Polska oraz sponsorów imprezy – firm Agfa Graphics, Böttcher Polska, Heidelberg Polska, Bobst Group, Violetta Grafik Polska, Weilburger Grafik Polska, Grafikus Systemy Graficzne, Kodak Polska, Infosystems SA, Convert Paper, DKS, Scorpio, GFG Lastadia, Phoenix Xtra Print, Stora Enso iFlint Group. Nie zabraknie także patronów medialnych, którymi są w tym roku: Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Plus, Poligrafika, Print & Publishing, Vidart, Świat Druku, Świat Poligrafii oraz PrintinPoland.com. Wszyscy zaproszeni są wraz z rodzinami. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Gdańska, Polska Izba Druku oraz Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania. Festyn rodzinny współorganizują również Gdański Archipelag Kultury, Szkoła Podstawowa nr 27 z Gdańska oraz Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP w Gdańsku. W Teatrze Leśnym odbędzie się m.in. chrzest adeptów drukarstwa, występ formacji tanecznej Emotions, koncert gitarowy, pokaz stylizacji „Papierowy Powiew Lata 2014”, pokaz grupy Smerfy oraz cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 27 a także recital zespołu Detko Band. Spotkaniu towarzyszyć będzie ponadto prezentacja technik druku – linorytu, sitodruku, typografii oraz druku termo-transferowego.

Tego samego dnia wieczorem w Chacie Góralskiej Koliba w Sopocie przy plaży, w klimacie dobrej muzyki z dobrym jedzeniem, wspólnie z drukarzami Pomorza i ich gośćmi, organizatorzy przewidzieli imprezę zamkniętą. Wszyscy chętni proszeni są o rezerwację zaproszeń - można to zrobić kontaktując się z organizatorami (e-mail: spp.gdansk@onet.eu). 

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?