Stora Enso wprowadza LumiLiner – nowy, wytrzymały papier pokryciowy, przeznaczony dla producentów pudełek i opakowań

2012-01-26

Koncern Stora Enso , jeden z największych na świecie producentów papieru, poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty nowego rodzaju papieru pokryciowego, stworzonego przy ścisłej współpracy z firmami specjalizującymi się w wytwarzaniu i przetwórstwie pudełek i opakowań z tektury falistej.

LumiLiner, bo tak brzmi jego nazwa, charakteryzuje się gramaturą 90 g/m2 i łączy w sobie miękkość typową dla papierów niskogramaturowych z pulchnością i odpornością na rozdarcia, jakie cechują papiery o wyższych gramaturach.LumiLiner to biały, jednostronnie powlekany papier, produkowany w zakładach Stora Enso w niemieckim Uetersen. Odznacza się wyjątkową płaskością, gładkością i zrównoważonym przyjmowaniem farb. Ta ostatnia cecha sprawia, że można na niego nanosić wysublimowane grafiki, często stosowane w zadruku tektury falistej realizowanym w technikach offsetowej czy fleksograficznej. LumiLiner sprawdza się także przy wstępnym zadrukowywaniu tektur falistych w obu powyższych technikach. Papier ten cechuje ponadto wysoka nieprzezroczystość, nie zawiera on żadnych optycznych wybielaczy i spełnia wszelkie wymogi niezbędne dla produkcji opakowań do żywności.

Jedną ze specjalnych cech papieru LumiLiner jest jego spodnia powierzchnia, przystosowana do wydajnej aplikacji klejów i zapewniająca szybkie ich schnięcie, znacznie usprawniając proces automatycznej laminacji. Jednocześnie chroni on przed wnikaniem kleju w podłoże, gwarantując odpowiednią płaskość finalnego wyrobu.
LumiLiner jest dostępny zarówno w zwojach (o szerokości powszechnie stosowanej w branży przetwórstwa i obróbki opakowań) jak i w arkuszach. Jego bezpłatne próbki można otrzymać wysyłając zgłoszenie na adres e-mailowy: specialtypapers@storaenso.com.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso:
Stora Enso Polska Sp. z o.o.
Ul. Fabryczna 5, 00-446 Warszawa
Tel. 0-22 501 11 20
Fax 0-22 501 11 21
E-mail: Ewa.Kubicka@storaenso.com
http://www.storaenso.com
Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie informacji Stora Enso):PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?