Stora Enso po raz kolejny w rankingach FTSE4Good Index i Nordic 260 Climate Index

2013-10-18

Koncern Stora Enso już trzynasty rok z rzędu znalazł się w zestawieniu FTSE4Good Index, uwzględniającym przedsiębiorstwa podejmujące odpowiedzialne społecznie, etyczne i zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju inwestycje. Z kolei po raz czwarty firma zajęła wysoką pozycję w zestawieniu Nordic 260 Climate Disclosure Leadership Index (CDLI), obejmującym przedsiębiorstwa przywiązujące szczególną wagę do zapobiegania zmianom klimatycznym.

Kryteria, jakie muszą spełnić firmy notowane w prestiżowym rankingu FTSE4Good Index, obejmują: właściwe zarządzanie środowiskowe, uwzględnianie praw człowieka, zapewnienie godziwych warunków pracy, podejmowanie działań antykorupcyjnych oraz dbałość o odpowiedni łańcuch dostaw. Kryteria te są regularnie aktualizowane, by spełniać najwyższe standardy w zakresie odpowiedzialnych praktyk biznesowych. W porównaniu z rokiem poprzednim, ocena uzyskana przez Stora Enso została znacznie poprawiona.

Co więcej, już po raz czwarty z rzędu firma osiągnęła wysoką pozycję w rankingu Nordic 260 Climate Disclosure Leadership Index (CDLI), stanowiącym część raportu Carbon Disclosure Project (CDP). To doroczne zestawienie obejmuje przedsiębiorstwa notowane na skandynawskich giełdach, które w codziennej działalności przywiązują wagę do kwestii zapobiegania zmianom klimatycznym. W rankingu za rok 2013 na liście Nordic 260 CDLI znalazło się 27 firm.

Obecność po raz kolejny rok z rzędu w obu tych rankingach to najlepsze potwierdzenie naszego zaangażowania w sprawy związane z globalną odpowiedzialnością – mówi Lauri Peltola, wiceprezes Stora Enso. – Są one podstawą wszystkich podejmowanych przez nas działań. Zdajemy też sobie sprawę z konieczności ciągłej ich poprawy w naszej codziennej pracy”.

Więcej informacji na temat metodologii zastosowanej przy tworzeniu raportu FTSE4Good można znaleźć na stronie http://www.ftse.com. Z kolei pełny raport Nordic 260 CDLI za rok 2013 znajduje się na stronie http://www.cdp.net.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska