RemaDays Warsaw zakończone

2015-02-19

Największe w Europie Środkowej targi branży reklamowej, RemaDays Warsaw 2015, przeszły do historii. 6. lutego po godzinie 16.00 progi Centrum Wystawienniczego EXPO XXI w Warszawie opuścili ostatni goście. Już teraz wiadomo, że była to impreza niezwykle udana. Podczas trzech dni zwiedzający mieli sposobność zapoznać się z ofertą 578 firm, reprezentujących cztery sektory aktywności w branży reklamowej (Out&InDoor, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow).

Organizator w trosce o zwiedzających przygotował w tym roku wiele udogodnień. Dzięki współpracy z PKP InterCity goście, którzy udali się do Warszawy pociągiem, bilet powrotny mieli za darmo, a na stacji Warszawa Zachodnia czekały podstawione busy – bezpłatny transport do centrum EXPO. Dla kierowców uruchomione zostały parkingi buforowe.

W celu uniknięcia oczekiwania na rejestrację na RemaDays 2015 można było już wcześniej zarejestrować się on-line. Z kolei tuż przy szatni uruchomiony został specjalny punkt kurierski Poczty Polskiej do wysyłki materiałów zebranych podczas targów. Punkt zaopatrzony był we wszystkie potrzebne do wysyłki akcesoria.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się „strefa odpoczynku” usytuowana tuż przy stoisku organizatora. Nieco zmęczeni trudami imprezy goście mogli napić się bezpłatnej kawy, herbaty czy wody. Pobyt w tym miejscu był dobrą okazją do wzięcia udziału w konkursach i loterii dla zwiedzających oraz poznania laureatów konkursu „Korony Reklamy”.

Wrzucenie wizytówki gwarantowało udział w losowaniu nagrody dla zwiedzających. [Nagroda dla zwiedzających RemaDays]Drugiego dnia odbyło się losowanie nagrody głównej w loterii dla zwiedzających. Na tygodniowe wakacje z osobą towarzyszącą na Wyspy Kanaryjskie wybierze się Pan Bartosz Misiuro z firmy Skilla Promotion Group. Życzymy miłego pobytu.Na RemaDays po naukę.

W pierwszym dniu odbyło się aż pięć bezpłatnych wykładów, a uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jakie są „Wielkoformatowe możliwości czyli nowe trendy w mediach do druku? lub Jak w dziecinnie prosty sposób wysłać ofertę.

Pełna lista prelekcji RemaCongress.

The Prize for Innovative Technologies.

Pierwszego dnia targów w Warszawie swój finał miał konkurs „The Prize for Innovative Technologies” 2015. Kapituła konkursu przyznała ostatecznie 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Lista laureatów przedstawia się następująco.

Korony wręczone!

Drugiego dnia o godzinie 14.00 poznaliśmy laureatów w rywalizacji o „Koronę Reklamy” przyznawaną najlepszym firmom w poszczególnych sektorach branży. Nowe, szklane statuetki trafiły do rąk przedstawicieli firm w następujących kategoriach: Producent upominków reklamowych, Importer upominków reklamowych, Agencja Reklamowa, Out&InDoor, Technology. Laureaci Koron Reklamy 2015 „Solidni w Biznesie” jako pierwsi poznali laureatów „Gifts of the Year” i „Catalogue of the Year”.

Punktualnie w samo południe trzeciego dnia targów na „Śniadaniu biznesowym” spotkali się partnerzy programu Solidni w Biznesie. Program od lat promuje takie wartości, jak uczciwość i lojalność w kontaktach pomiędzy wszystkimi przedstawicielami branży reklamowej, a meeting był świetną okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych. Piątkowy brunch miał niezwykle prestiżowy charakter, bo był połączony z ogłoszeniem wyników w konkursach „Gifts of the Year” i „Catalogue of the Year”.

Przez niemal trzy dni zwiedzający oceniali najlepsze katalogi roku. Największym uznaniem głosujących cieszyły się katalogi firm INSPIRION, GRAWEROMAT.PL, PROMOSTARS. Laureaci.

W konkursie „Gifts of the Year” w kategorii TOP FUN wygrał produkt firmy Gift Star – Power Bank 3D w dowolnym kształcie. Z kolei najlepszy design miał produkt firmy Dostawca 1 – Uniwersalny środek transportu dla fanów nieprzeciętnych rozwiązań – dorosłych i dzieci – FRUGAL. Pierwsze miejsce w kategorii TOP IDEA zajął produkt firmy AMC Group – AM 1408015 Power Bank. Laureaci.

Nagrody są tym cenniejsze, bo przyznawane przez samych zwiedzających.

RemaDays są także okazją do rozwijania swoich umiejętności branżowych. Nic dziwnego, że sporą rzeszę wiernych uczestników ma towarzyszący tradycyjnie warszawskiej imprezie wystawienniczej cykl wykładów prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów – RemaCongress.

Wszystkim Państwu, wystawcom i zwiedzającym, chcielibyśmy serdecznie podziękować za to, że po raz kolejny odwiedzili Państwo targi RemaDays i że wspólnie możemy tworzyć i wspierać branżę. To dla nas wielki zaszczyt gościć Państwa. Wyrażamy nadzieję, że wizyta w Warszawie była dla Państwa doskonałą okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami w branży artykułów reklamowych, a co za tym idzie, inspiracją do dalszej pracy.


Dziękujemy i zapraszamy w 2016 roku.

RemaDays Warsaw 2015 w liczbach

WYSTAWCY - 571
POLSKA 528 92,47%
NIEMCY 15 2,63%
HOLANDIA 7 1,23%
CZECHY 4 0,70%
UKRAINA 3 0,53%
HISZPANIA, WŁOCHY 2 0,35%
AUSTRIA, BUŁGARIA, INDIE, LITWA, PORTUGALIA, SŁOWACJA,TAJLANDIA TURCJA, USA, WĘGRY 1 0,18%

ZWIEDZAJĄCY - 16644
POLSKA 96,85%
LITWA 1,03%
NIEMCY 0,81%
SŁOWACJA 0,42%
ŁOTWA, CZECHY, UKRAINA, FRANCJA 0,37%
WŁOCHY, WIELKA BRYTANIA, AUSTRIA 0,25%
HOLANDIA, SZWECJA, ESTONIA, HISZPANIA, BELGIA 0,17%
ALBANIA, SŁOWENIA, RUMUNIA, WĘGRY, SZWAJCARIA 0,10%
FINLANDIA, NORWEGIA, ROSJA, SERBIA, MOŁDAWIA, GRUZJA, KOREA, PAKISTAN, USA, AZERBEJDŻAN, BRAZYLIA, CHORWACJA, IZRAEL, ISLANDIA, MONACO, CHILE, GIBRALTAR, IRLANDIA, INDIE, LIBAN NIGERIA, TAJLANDIA, PORTORYKO >0,1%

BRANŻE
BRANŻA REKLAMOWA 57,02%
BRANŻA POLIGRAFICZNA 17,59%
KLIENCI KOŃCOWI 20,00%
BRANŻOWE ORGANIZACJE, MEDIA 0,89%
INNE 4,50%
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?