Premierowa prezentacja firmy Lesko Engineering na targach Poligrafia 2009

2009-03-23

Podczas targów Poligrafia 2009, odbywających się w dniach 21-24 kwietnia w Poznaniu, firma Lesko Engineering, polski producent maszyn do wytwarzania i konfekcjonowania etykiet oraz urządzeń wspomagających te procesy, zaprezentuje własnej produkcji przewijarkę typu RLS, wyposażoną w system kontroli jakości etykiet ALIS L2 stworzony przez firmę Nikka Research. Będzie to premierowa prezentacja tego rodzaju rozwiązania na polskim rynku, będącego jednocześnie kolejną, stworzoną przez Lesko Engineering maszyną do pełnej inspekcji etykiet.

Prezentowana w Poznaniu przewijarka, ze znanej nie tylko z polskiego rynku serii RLS, została wyposażona w szereg nowych rozwiązań m.in. rewolwerowy półautomatyczny zespół nawijania, system ciągłej kontroli i korekty naciągu przewijanej wstęgi oparty na technologii serwo oraz nowatorski system transportu, zakładania i podparcia roli przewijanego materiału. Urządzenie zostanie wzbogacone o innowacyjny system kontroli jakości wytwarzanych etykiet firmy Nikka Research, spełniający najwyższe normy w zakresie jakości i prędkości inspekcji. System, oferujący wydajność maksymalną rzędu 250 m/min., zostanie zainstalowany w ramach oddzielnie dostawianego modułu z niezależnym prowadzeniem wstęgi. Moduł ten skonstruowano z myślą o możliwości montażu z już działającymi przewijarkami serii RLS 271, 380, 440 i 530.

Bardzo się cieszymy z możliwości prezentacji naszej przewijarki wyposażonej w ten nowoczesny system wyprodukowany przez Nikka Research, firmę ze ścisłej światowej czołówki dostawców oferujących tego typu rozwiązania – mówi Tomasz Skrobik, dyrektor projektu w firmie Lesko Engineering. – Już dziś serdecznie zapraszamy na pokazy obu urządzeń, odbywające się na naszym stoisku nr 141 w hali nr 5.


Lesko RLS380


Lesko RLS380 ze stołem


Lesko RLS380 - zespół nawijaków


Zespół noży


Nikka - system inspekcji

Lesko Engineering to istniejąca od 1997 roku firma założona przez Leszka Seroczyńskiego. Do tej pory dostarczyła ponad 180 wyprodukowanych przez siebie maszyn do produkcji i konfekcjonowania etykiet oraz urządzeń wspomagających te procesy, przy czym ponad połowa instalacji miała miejsce w przedsiębiorstwach zagranicznych. Sztandarowym produktem Lesko Engineering są przewijarki do etykiet z serii RLS, wprowadzone do jej oferty w 2002 roku. W 2006 roku przewijarka RLS 271 została nagrodzona Złotym Medalem targów Taropak.

Dodatkowe informacje na temat firmy Lesko Engineering: www.lesko-ing.com.pl

Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów firmy Lesko Engineering): PAI