Plotery UV firmy Durst na targach w Mediolanie

2010-11-03

Podczas włoskiej edycji targów Viscom 2010, firma Durst zaprezentowała nowoczesne rozwiązania do druku z roli oraz na płytach za pomocą technologii UV.Austriacko-włoski producent ploterów UV zaprezentował kilka nowości, m.in. nowoczesny flatbed Rho 750 oraz rolowego giganta Rho 500R.

Uniwersalny flatbed - Durst Rho 750

Durst Rho 750 to najbardziej „elastyczny” ploter UV na rynku dzięki możliwości dostosowania do potrzeb klienta. Rho 750 to pierwszy ploter, który możemy skonfigurować w 3 wariantach: Basic, Presto oraz HS. Różnią się one ilością zainstalowanych głowic drukujących, co znaczy, że różnią się wydajnością. I tak wersja Basic cechuje się maksymalna prędkością zadruku do 50 m2/h, wersja Presto osiąga maksymalną prędkość 100 m2/h, natomiast najszybsze Rho 750 HS (ang. High Speed) to 180 m2/h!

Na wysoką wydajność wpływa nie tylko fizyczna prędkość druku. To także system druku ciągłego (ang. Continous Printing System), czyli system drukujący płytę za płytą, bez procesu maskowania i procesu ręcznego podawania medium. Blisko 100% czasu pracy plotera jest wykorzystywane na druk. Warto wspomnieć, że możemy drukować jednocześnie nawet 2 płyty obok siebie.

Rho 750 może drukować na wszelkich materiałach płaskich takich jak PVC, pianki, pleksi, aluminium, drewno, akryl, tektura falista oraz na materiałach rolowych. Jeśli chodzi o rozmiar medium jaki może być zadrukowany, to szerokość zarówno materiałów sztywnych jak i rolowych wynosi 205 cm. Długość medium nie jest ograniczony. Ploter Rho 750 drukuje na materiałach o grubości do 40 mm a w wersji Industrial do 70 mm. Płyta może ważyć aż 50 kg oraz 70 kg dla wersji Industrial.

Druk z roli 5 metrowej lub z trzech – Durst Rho 500R

Nowy Durst to rolowy ploter o szerokości zadruku 520 cm szerokości banerów, plandek i siatek na fasady. Maksymalny ciężar roli wynosi 500 kg! Ploter posiada także możliwość jednoczesnego zadruku 3 rol o szerokości do 160 cm, mogą to być papiery, folie, tkaniny, backlity, banery i inne materiały. Warto zaznaczyć, że na tych trzech rolach nie muszą być drukowane te same grafiki. Oprogramowanie udostępnia w tym przypadku 3 niezależne kolejki druku.

Rho 500R to ploter 6-kolorowy, oprócz standardowej palety CMYK ma możliwość druku kolorami: LC, LM, białym oraz kolorami spotowymi. Specyficzną dla Dursta cechą jest brak spadku prędkości przy druku w trybie 6 kolorowym.

Durst Rho 500R wyposażony jest system druku Quadro Array 30D. Opatentowana przez firmę Durst technologia charakteryzuje macierzową budową głowic co umożliwia druk w wysokich prędkościach bez utraty jakości. Wszystko głowice Rho drukują w stałej, rzeczywistej rozdzielczości 600 dpi i posiadają podwójną liczbę 2048 dysz na każdy kolor. Rozdzielczość ta daje możliwość druku grafiki oglądanej zarówno z bliska jak i z dużej odległości, przez co wydruki z Rho 500R mogą trafić do wnętrz (krawędzie są ostre, małe napisy są czytelne) jak i na zewnątrz jako reklama wielkoformatowa.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.
www.atrium.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?