Plotery 2012-2013 - nowa publikacja Atrium

2012-11-29

Czołowy, polski dystrybutor ploterów, firma Atrium Centrum Ploterowe po raz kolejny wydała kilkudziesięciostronicową publikację. Na kilkudziesięciu stronach katalogu czytelnicy zapoznają się z najszerszym przeglądem maszyn LFP na polskim rynku. Nie zabraknie też premier a jest ich kilkanaście!

Czytelnicy znajdą w nowym katalogu kompletną ofertę dla druku i reklamy wielkoformatowej. W katalogu znajdziemy m.in.: plotery hybrydowe, plotery UV typu flatbed i roll-to-roll, produkcyjne plotery twardo- i mild-solwentowe, plotery eko-solwentowe, tekstylne i CAD. Nie zabrakło także cutterów czyli ploterów tnących, laminatorów, frezerek, ploterów termicznych oraz niezbędnego oprogramowania. W katalogu można znaleźć także informacje o finansowaniu poprzez leasing i dotacje unijne oraz skorzystać w wielu promocji, gratisów i rabatów. Oto kilka z nowości...

ValueJet 1638 – najszybszy ekosolwent

Ploter Mutoh ValueJet 1638 to najnowsze dziecko japońskiej myśli technicznej. Zachwyca jakością druku niespełna 3.6 pikolitrowej kropli ale i zdumiewa realną prędkością produkcyjną – 36 metrów kwadratowych na godzinę!

To co interesuje użytkownika to możliwa do osiągnięcia rozdzielczość i prędkość druku. I tu zakres i możliwości są całkiem spore. W najniższej rozdzielczości 360 x 720 dpi przeznaczonej do grafiki outdoorowej ploter osiąga swą maksymalną prędkość 48 m2/h. Przez typowe tryby produkcyjne 720 x 720 dpi (prędkość 36 m2/h) dla grafiki reklamowej, fototapet, plakatów po tryby wysokiej jakości 720 x 1080 (prędkość 20 m2/h) czy nawet 1440 x 1440 dpi dla najdokładniejszych prac oglądanych przez przysłowiową lupę! ValueJet 1638 jest więc jednocześnie najdokładniejszym i najszybszym ploterem w ofercie producenta.

Zenith A1802S – niedrogi i profesjonalny

A1802S to nowy ploter w eko-solwentowym portfolio ploterów marki Zenith. Ploter charakteryzuje się dobrymi osiągami, przemyślanymi rozwiązaniami... i atrakcyjną ceną! Rodzina eko-solwentowych ploterów Zenith, cechuje się niskim kosztem eksploatacji jak i niskim kosztem zakupu. Plotery te posiadają więc bardzo dobry wskaźnik zwrotu inwestycji.

A1802S to ploter o szerokości 1800 mm. Jego przeznaczenie to rozbudowa istniejących mocy produkcyjnych w agencjach reklamowych i drukarniach wielkoformatowych jak i zastępienie wysłużonych jednostek o nowocześniejsze rozwiązanie. Plotery „eko” Zenith dedykowane są do druku pełno-kolorowych grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafikach wystawienniczych, oznakowaniu informacyjnym, aplikacjach samochodowych i wielu innych.

Zenith DX5 A1802S dzięki najnowszym głowicom piezo Epson DX5 zapewnia fotograficzną rozdzielczość do 2160 dpi. W zależności od trybu prędkości robocze sięgają 39.8 m2/h w rozdzielczości 360 x 1080 dpi (3 pasy), 32.6 m2/h w trybie 360 x 1440 dpi (4 pasy) oraz 24.2 m2/h w 360 x 2160 dpi w 6 pasach.

Durst Omega 2 – ploter LED

Nowa Omega 2 została wyposażona w chłodzone powietrzem 398 nm lampy LED. Nowy trend w produkcji przemysłowych ploterów pozwala zaoszczędzić 65% energii w porównaniu z „tradycyjnymi” lampami UV. Oprócz tej zalety jest jeszcze jedna istotna – lampy LED nie generują dużej ilości ciepła co pozwala na światło-utwardzalny zadruk nawet wrażliwych na podgrzania materiałów jak cienkie tworzywa i folie PVC.

Jak mówi producent, oszczędności 6500 kWh rocznie i brak wydzielanego ozonu, nie odbijają się na jakości druku i produkcyjnych możliwościach. Ploter oferuje tak samo jak Omega 1 bardzo wysoką rozdzielczość, bardzo małą kroplę i wysoką rzeczywistą prędkość zadruku.

Durst Omega 2 to standardowo ploter 4 kolorowy ale może korzystać opcjonalnie także z palety PCA, jasnymi LC i LM, kolorem szarym oraz podwójnym białym (poddruk, nadruk). Ploter może zadrukować wszelkie materiały płaskie i rolowe. Możliwa jest także opcja „table pro” z drukiem na wielu różnych formatach naraz!

Atrium Centrum Ploterowe jest polskim dystrybutorem takich marek jak Mutoh, Durst, DGI, Zenith, Summa. Firma przeprowadziła kilka tysięcy instalacji.


http://plotery.atrium.com.pl

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe