Plotery 2011 – premierowy katalog Atrium

2011-03-28

Charakterystyczną, czerwoną publikację Atrium, tym razem zastąpiły czernie – synonim najwyższej jakości marek. Na kilkudziesięciu stronach czytelnicy zapoznają się z najszerszym przeglądem maszyny LFP na polskim rynku oraz kilkoma premierami!

Czytelnicy znajdą w nowym katalogu kompletną ofertę dla druku i reklamy wielkoformatowej. W katalogu znajdziemy m.in.: plotery hybrydowe, plotery UV typu flatbed i roll-to-roll, plotery UV do druku znaków drogowych, produkcyjne plotery twardo i mild-solwentowe, plotery eko-solwentowe, tekstylne i CAD. Nie zabrakło także cutterów czyli ploterów tnących, laminatorów, frezerek, ploterów termicznych, zgrzewarek, trymerów oraz niezbędnego oprogramowania. W katalogu można znaleźć także informacje o finansowaniu poprzez leasing i dotacje unijne.

Premiera światowa – Durst Omega 1

Swoją premierę w katalogu jak i na zbliżających się targach Euro-Reklama, na które w katalogu zaprasza dystrybutor będzie miało najnowsze dziecko firmy Durst – lidera w produkcji maszyn UV. Omega 1 to produkcyjny ploter UV drukujący z roli na rolę jak i na płytach o niespotykanej rozdzielczości aż 1728 dpi! Warto wspomnieć, że prędkość produkcyjna sięga 35 metrów kwadratowych na godzinę! Ploter jest cechuje się bardzo atrakcyjną ceną.

Premiera „eko” – hybrodwy flatbed

To co wyróżnia ploter Mutoh ValueJet Hybrid od innych to zastosowany nowy typ atramentów. Tusze o nazwie Mubio są w pełni ekologiczne, gdyż ich skład bazuje na substancjach pochodzenia roślinnego. Umożliwiają one zadruk szerokiej palety materiałów zarówno płaskich takich jak akryl, płyty aluminiowe, pianki, ceramika, drewno, karton jak i materiałów elastycznych np. folii samoprzylepnych, papierów, banerów, polipropylenu, itd.

Mutoh ValueJet 1608 to ploter przeznaczony dla firm gdzie wymagana jest nisko-nakładowa produkcja najwyższej jakości grafik na większości mediów a także na „egzotycznych materiałach” przy których nie ma możliwości zastosowania druku solwentowego. Hybrydowy ValueJet znajdzie też miejsce przy 100% ekologicznych, „zielonych” zleceniach. Należy pamiętać, że to także jedno z najtańszych rozwiązań do druku na płytach!

Premiera – cięcie szablonów

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji ploterów tnących, Mutoh zaprojektował Konę Apparel jako plotery profesjonalne, o stabilnej konstrukcji przeznaczone do zastosowań w branży tekstylnej i odzieżowej. Dodatkowo najnowszą serię ploterów Kona Apparel wyposażył w kilka nowatorskich dla „cutterów” rozwiązań. Nowa seria ploterów tnących Kona Apparel obejmuje 2 modele o szerokościach roboczych 1385 mm (54.5'') oraz 1635 mm (64.4'').

Plotery tnące Kona Apparel dedykowane firmom branży odzieżowej i tekstylnej gdzie zachodzi potrzeba wycinania oraz oznaczania wzorców, mających dalej posłużyć wycinaniu fragmentów tkanin. Plotery Kona znajdą swoje miejsce także w firmach wystawienniczych, drobnej produkcji a także w dużych zakładach przemysłowych gdzie istnieje potrzeba precyzyjnego cięcia różnego rodzaju szablonów. „Apparel” znajdzie także swoje miejsce przy „standardowych” pracach wycinanych w agencjach reklamowych. Szerokie możliwości i atrakcyjna cena decyduje o szybkim zwrocie inwestycji.

Bestseller – druk solwentowy

Plotery Allwin Konica to jedne z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączą w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Plotery te zdecydowanie wyróżniają się na tle innych maszyn dalekowschodnich. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.

Allwin Konica rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz.

Katalog Plotery 2011 można pobrać ze strony Atrium Centrum Ploterowe.


www.atrium.com.pl

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska