Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

2017-05-23

W drukarni db PRINT Polska w Grodzisku Mazowieckim został zainstalowany pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką on line - Multigraf Touchline CP-375 DUO & TCF-375. Nieco wcześniej urządzenie miało swoją premierę w Polsce i podczas targów Rema Days 2017 zdobyło srebrny medal The Prize for Innovations w kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność”.

Izabela Jasińska-Klocek, Michał Moczulski


- „W naszym parku maszynowym posiadaliśmy od lat falcerkę - mówi Izabela Jasińska-Klocek, dyrektor zarządzająca drukarnią db PRINT Polska - jednak nie radziła ona sobie z wyższymi gramaturami papieru i na przykład folią położoną dwustronnie na wydrukach. Tego rodzaju prac w zasadzie nie mogliśmy wykonywać we własnym zakresie. Korzystanie z introligatorni zewnętrznych bardzo rozciągało realizację danego zlecenia w czasie, dlatego jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o zakupie urządzenia do bigowania i falcowania. Model, na który się ostatecznie zdecydowaliśmy - Touchline CP-375 DUO & TCF-375 - wykonuje dodatkowo perforację. To wszystko w jednym przebiegu”.

Nowy zakup pozwolił na realizację zwiększonej ilości tego rodzaju zleceń, w znacznie krótszym czasie.

- „Wcześniej prace w nakładach około 1000 sztuk (2 złamy z folią dwustronną) w zakresie wspomnianych procesów realizowaliśmy w ciągu przynajmniej ok. 4 godzin przez jedną osobę, teraz - po zakupie urządzenia Touchline - możemy wykonać nawet 4000 arkuszy w ciągu godziny. Dla nas to bardzo duże przyspieszenie”.

Ten aspekt okazał się niezmiernie ważny dla działalności tej prężnie rozwijającej się drukarni. db PRINT Polska - jako jedna z filii drukarni wywodzącej się z Francji (która posiada swoje przedstawicielstwa także w Belgii, Maroku i Stanach Zjednoczonych) - powstała w 2005 roku. Dwa lata później rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego w Grodzisku Mazowieckim i inwestycje w pierwsze maszyny. Obecnie firma posiada trzy maszyny drukujące (dwie pełnoformatowe i jedną półformatową z systemem suszenia H-UV), zatrudnia około 50 osób i nieustannie inwestuje.

- „Inwestycje w park maszyn do drukowania są niezmiernie ważne, ale od lat gromadzimy również zaawansowane rozwiązania w naszej introligatorni - podkreśla dyrektor drukarni. - Obecnie bowiem klient oczekuje jak najszybszej realizacji zleceń. Około 80% naszych zleceniodawców to firmy, instytucje, agencje reklamowe, wydawnictwa z Europy Zachodniej. Z tego względu czas realizacji zleceń musi być bardzo skrócony, bo muszą one jeszcze dotrzeć do firm w poszczególnych krajach. Dlatego 24 do 48 godzin na realizację zlecenia staje się dla nas standardem. Niech przykładem będzie tu chociażby gazeta, którą drukujemy dla wydawnictwa we Francji dwa razy tygodniowo w nakładzie od 6 do 11 000 egzemplarzy (o objętości od 48 do 92 stron). Do godziny 18 pierwszego dnia otrzymujemy pliki, około 13 następnego dnia zlecenie wyjeżdża od nas i rano w kolejnym dniu jest we Francji. Sprawna realizacja zleceń jest dla nas priorytetem, stąd poszukiwania sprzętu, który jeszcze bardziej przyspieszyłby nasze działania w zakresie perforacji, bigowania i złamywania. Takim, skrojonym niemal do naszych oczekiwań, okazał się najnowszy system z oferty Duplo - Touchline CP-375 DUO & TCF-375”.

- „To Rolls-Royce w ofercie firmy Multigraf w zakresie tego rodzaju rozwiązań. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność prezentować go podczas tegorocznych targów Rema Days, co zbiegło się z potrzebami firmy db PRINT Polska. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to innowacyjne urządzenie znakomicie wpasowało się w potrzeby tej prężnie rozwijającej się drukarni. Zawsze bowiem staramy się oferować naszym Klientom rozwiązania dopasowane w jak największym zakresie do ich potrzeb. Tym razem dodatkowo mogliśmy zaproponować najbardziej zaawansowany technologicznie system nie tylko w naszej ofercie, ale również na rynku” - mówi Michał Moczulski z Duplo Polska.

W ostatnim czasie db PRINT Polska postawiła również na rozwój w zakresie pozyskiwania coraz większej liczby klientów w naszym kraju. Zadowolone firmy z Zachodniej Europy są jej najlepszą rekomendacją, ale - jak mówi Izabela Jasińska-Klocek - konkurencja na polskim rynku jest ogromna i presja czasu realizacji zleceń równie duża.

- „Z systemem Touchline jesteśmy zdecydowanie spokojniejsi. Wcześniej podzlecaliśmy prace zaprzyjaźnionym firmom, ale czas ich realizacji nie był od nas zależny, podobnie jak jakość. Teraz jesteśmy w jeszcze większym stopniu za wszystko sami odpowiedzialni, co odpowiada nam zdecydowanie bardziej”.

Po skrupulatnych testach maszyny podczas targów Rema Days urządzenie niemal od razu rozpoczęło pracę w drukarni.

- „Jeszcze tego samego dnia, w którym miała miejsce instalacja wykonaliśmy na nim pierwsze zlecenie - mówi dyrektor drukarni. - Duplo zapewniło nam szkolenie i pomoc w pierwszych dniach działania maszyny, która - jak się okazało - w codziennej pracy jest prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna”.

Izabela Jasińska-Klocek zwraca też uwagę na precyzję tego rozwiązania:

- „Coraz więcej klientów nastawia się na produkcję produktów luksusowych. Tym, co je wyróżnia są m.in. wyższe gramatury papierów, uszlachetnienia. Teraz, po inwestycji w maszynę Touchline możemy realizować znacznie więcej tego rodzaju prac zapewniając im wysoką jakość, a takie są oczekiwania rynku”.

Urządzenie było wcześniej znane firmie DB Print Polska:

- „Z wcześniejszego modelu korzysta nasza filia we Francji, ale cieszy nas, że mogliśmy zdecydować się na jeszcze nowszy model tego rozwiązania. W ten sposób jesteśmy nie tylko bardziej konkurencyjni na rynku, ale również wewnątrz naszej grupy”.

Jak przyznaje dyrektor drukarni:

- „Inwestując w to rozwiązanie nastawialiśmy się przede wszystkim na realizację przez tę maszynę niskich nakładów. Tymczasem ostatnio wykonaliśmy na niej z powodzeniem 50 tysięcy ulotek. Okazało się więc, że doskonale sobie radzi również z większymi nakładami i znacznie przyspiesza ich realizację”.

Dodatkowo ten zintegrowany system bigująco-perforująco-falcujący (łącząc trzy operacje w jednym procesie) pozwala na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni i w jednym przebiegu można w nim uzyskać bigi otwierające i zamykające, perforację całościową lub fragmentaryczną poprzeczną i wzdłużną oraz złamywanie.

- „To otwiera duże możliwości w zakresie pozyskiwania kolejnych zleceń i oferowania tańszej ich realizacji. Wcześniej korzystaliśmy np. z wykrojnika, co generowało dodatkowe czynności, czas i koszty. Oznaczało to, że - zwłaszcza przy małych nakładach - byliśmy mniej konkurencyjni. Teraz zlecenia realizujemy i czasowo i kosztowo korzystniej, co - jak mamy nadzieję - przyciągnie w jeszcze większym stopniu do nas również klientów z Polski, których serdecznie zapraszamy do współpracy”.

Źródło: Duplo Polska

Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone

Nowy Rok, Nowe Produkty, Nowe oferty, NOWI WYSTAWCY...