Pier(w)si w Opolu – Rafał Olejniczak gościem Fabryki Inspiracji EXTRA

2010-10-14

Kolejne spotkanie w ramach Fabryki Inspiracji będzie prawdziwą Październikową Rewolucją. Choć może bolszewicy nie mają w niej udziału, zmian czeka nas porównywalnie wiele. Już 15 października o godzinie 18.00 zapraszamy państwa do odkrywania Fabryki jakiej jeszcze nie znacie.

Tym razem, w centrum zainteresowania będzie nie tylko SŁOWO ale i OBRAZ.
Nieoficjalnym hasłem Fabryki Inspiracji EXTRA będzie ODSŁANIANIE.
Odsłania drukarnia Opolgraf - gospodarz Fabryki, która pokaże państwu dotąd nieznane miejsca, uchylając rąbka tajemnicy swojej drukarskiej działalności.

Odsłaniają także nasi goście. Można nawet powiedzieć, że robią to zawodowo. 15 października do Opolgrafu zawita Rafał Olejniczak, fotograf pracujący pod pseudonimem Photographael, twórca niecodziennego albumu "Pier(w)si w Polsce", w którym znane Polki odsłaniając tajemnice swoich dekoltów zwracają uwagę na problem raka piersi w naszym kraju. Naszym specjalnym ekspertem będzie dr n. med. Barbara Radnecka, zastępca ordynatora oddziału onkologii klinicznej w Opolskim Centrum Onkologii. Nasi goście słowem i obrazem odsłonią piękno i znaczenie piersi, zachęcając jednocześnie do dbania o ich zdrowie.

Co roku ponad 10 tysięcy Polek dowiaduje się, że ma raka piersi. Prawie połowa z nich umiera. Kluczem do pokonania choroby jest często zaniedbywana profilaktyka. W albumie Olejniczaka 44 znane Polki apelują do tych anonimowych, by nie odkładały badań na później, by zadbały o siebie, nim będzie zbyt późno.
Na dwie doby przed Dniem Walki z Rakiem Piersi zapraszamy wszystkich Opolan (a w szczególności tę żeńską część), by zainspirować się pięknem - dla zdrowia.

Spotkanie poprowadzi: Tomasz Grzyb
Inicjator projektu: Opolgraf S.A.
Organizatorzy: Opolgraf S.A., Klub Suterena, Urząd Miasta Opole
Sponsor: MAP Polska
Partnerzy: Meble Agata, Cafe Radiowa, Kwiaciarnia Zielona Gęś, Wydawnictwo G+J, Klub Amazonek w Opolu
Patronat medialny: Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska, TVP Opole, Wydawca, drukarnie.com.pl

Rafał Olejniczak- fotograf pracujący pod pseudonimem Photographael, specjalizuje się w artystycznej fotografii ulicznej. Zajmuje się podglądaniem emocji i komentowaniem rzeczywistości. W 2010 roku stworzył album „Pier(w)si w Polsce” , w którym znane Polki odsłoniły swoje biusty, by zwrócić uwagę kobiet na problem raka piersi. Album to nie tylko ponad 200 pięknych zdjęć, ale także wywiady i artykuły Marzeny Chełminiak, prezenterki Radia ZET, która sama wygrała walkę z rakiem. Zysk ze sprzedaży albumu, przekazany zostanie na wspieranie profilaktyki antynowotworowej. Portfolio artysty można znaleźć na- http://photographael.com/
W projekcie wzięły udział: Kamilla Baar, Hanna Bakuła, Kinga Baranowska, Joanna Bartel, Mariola Bojarska-Ferenc, Jowita Budnik, Agnieszka Cegielska, Marzena Chełminiak, Krystyna Czubówna, Renata Dancewicz, Anna Dereszowska, Ilona Felicjańska, Manuela Gretkowska, Katarzyna Grochola, Agnieszka Grochowska, Sylwia Gruchala, Jaga Hupało, Katarzyna Jamróz, Otylia Jędrzejczak, Edyta Jungowska, Ewa Kasprzyk, Marta Kuligowska, Iza Kuna, Katarzyna Kwiatkowska, Patrycja Markowska, Omenaa Mensah, Katarzyna Montgomery, Monika Olejnik, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Marzena Rogalska, Beata Rybotycka, Beata Sadowska, Dorota Segda, Małgorzata Socha, Danuta Stenka, Hanna Śleszyńska, Beata Tadla, Beata Tyszkiewicz, Dorota Wellman, Anita Werner, Martyna Wojciechowska, Grażyna Wolszczak, Ilona Wrońska.
dr n. med. Barbara Radecka- specjalista chemioterapii i onkologii klinicznej, zastępca ordynatora oddziału onkologii klinicznej w Opolskim Centrum Onkologii.
Fabryka Inspiracji – cykl niebanalnych spotkań autorskich odbywających się w introligatorni drukarni Opolgraf, która zamienia się w miejsce dyskusji pomiędzy mieszkańcami Opolszczyzny, a zaproszonym autorem. Industrialny klimat introligatorni, ze specyficznym zapachem papieru i kleju, z paletami pełnymi bloków książkowych przygotowanych do dalszej obróbki introligatorskiej sprawia, że goście czują się jak we wnętrzu procesu, w którym powstaje finalny produkt – książka. Od 2007 roku z inicjatywy drukarni Opolgraf w Fabryce Inspiracji gościli: Tomasz Raczek, Stanisław Tym, Janusz L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Marek Krajewski, Monika Szwaja, Wojciech Eichelberger, Rafał Ziemkiewicz, Wojciech Kuczok, Joanna Szczepkowska, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Stuhr, ojciec Leon Knabit, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Szymon Hołownia, Alosza Awdiejew, Kazimiera Szczuka, Grzegorz Miecugow, Mirosław Hermaszewski, prof. Jerzy Bralczyk i dr Jacek Wasilewski.
Drukarnia OPOLGRAF SA jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce. Produkuje rocznie ok. 8 milionów książek pod 1700 tytułami. W roku 2007, 2008 oraz 2009 otrzymała miano Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce, uzyskując najwyższe noty wśród wydawców z całej Polski (ranking drukarń dziełowych wg miesięcznika „Wydawca” 2007 oraz „Magazynu Literackiego Książki” 2008,2009). Dynamiczny rozwój drukarni docenił także dziennik Puls Biznesu przyznając jej, już po raz trzeci, Gazele Biznesu 2008. Drukarnia specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej oraz zeszytowej, w druku magazynów reklamowych oraz akcydensów.

Od 2010 roku sponsorem cyklu Fabryka Inspiracji jest firma Map Polska – jeden z wiodących dystrybutorów papieru dla poligrafii i biur. Firma od kilkunastu lat dostarcza na polski rynek podłoża do druku. Oferuje serwis poprzez sieć 12 biur lokalnych rozmieszczonych na terenie Polski (Warszawa, Gdańsk, Łódź, Toruń, Poznań, Szczecin, Kraków, Wrocław, Katowice, Rzeszowie, Lublin, Białystok). W strategię firmy wpisana jest działalność charytatywna i sponsoringowa. Map od wielu lat angażuje się w przedsięwzięcia edukacyjne i kulturalne oraz w projekty wyrównywania szans osób niepełnosprawnych.
Partnerem cyklu od bieżącego roku jest salon Meble Agata - firma z polskim kapitałem i o polskich korzeniach. Dzięki swej długoletniej działalności doskonale zna potrzeby i oczekiwania klientów. W ciągu swojej ponad 55-letniej historii AGATA stała się rozpoznawalnym znakiem będącym połączeniem niepowtarzalnego wzornictwa z wysoką jakością.

więcej o projekcie na www.fabryka-inspiracji.pl
Kontakt: Aneta Kolasińska
tel. (48) 601 939 834
e-mail: biuro@fabryka-inspiracji.pl