Piaskuj z Ikonosem w Poznaniu

2014-11-26

Podczas poznańskich targów Stone, folie do piaskowania Sandblast BRT zaprezentuje polski producent Ikonos.
W dniach od 26 do 29 listopada podczas branżowych targów branży kamieniarskiej, można będzie zobaczyć a także i zakupić folie z naszej produkcji. Przygotowaliśmy folie od 0.2 do 0.4 mm oparte na nowej formule kleju a także specjalne rolki 30 cm do najmniejszych ploterów tnących. Nasze folie podczas pokazów będziemy wycinać na ploterach Summa i Artemis.- zachęca do przyjazdu Paweł Stania z działy marketingu firmy.

Opracowane i wytwarzane na polskiej linii produkcyjnej folie do piaskowania Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to materiały które powstały z myślą o branży kamieniarskiej, szklarskiej, dekoratorskiej. Folie te są produkowane na bazie najlepszych europejskich komponentów.

Nasze folie cenione są nie tylko w kraju przez rodzimych kamieniarzy i dekoratorów. Rokrocznie wystawiamy się także na innych kamieniarskich targach, gdzie materiały zbierają dobre oceny. Eksport tych materiałów na rynki zachodnie, wschodnie i daleko-wschodnie stale rośnie co poświadcza jakość tej gamy winyli. - mówi Paweł Stania.

Folie do piaskowania przeznaczone są do ploterów tnących, które komputerowo wycinają liternictwo, symbole lub inne kształty. Następnie, tak wycięta folia przenoszona jest na podłoże takie jak marmur, granit lub szkło. Elementy nie osłonięte folią poddawane są piaskowaniu czyli ścieraniu górnej warstwy podłoża czego efektem są np. napisy w kamieniu. Folie do piaskowania znajdują więc zastosowanie w zakładach kamieniarskich, szklarskich, budowlanych lub dekoratorskich.

Z myślą o branży kamieniarskiej opracowaliśmy folie o grubości 400 mikronów, 300 mikronów i mikronów. - mówi Stania. Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to kalandrowany winyl z usuwalnym klejem na silikonowanym 121- i 136-gramowym papierze podkładowym. Oferowany jest w rolce o szerokości 61 cm i długości nawoju 20 metrów. Dodatkowo rozróżniamy wariant z mocnym lub standardowym klejem. Najcieńsza folia Ikonos Sandblast 200 przeznaczona jest do maskowania, czyli zabezpieczenia obszaru roboczego narażonego na odłamki np. kamienia podczas piaskowania, a także do piaskowania w szkle. Na targi Stone wprowadziliśmy do oferty rolki o szerokości 30 cm do zastosowań w bardzo małych ploterach tnących. - kontynuuje.

Podczas targów w Poznaniu, za zakup 30 rolek folii 61 centymetrowych lub 60 rolek 30 centymetrowych, dajemy ploter tnący Artemis 330 gratis. - zachęca do przyjazdu polski producent.

Folie Ikonos używane są przez wielu użytkowników w całej Europie. Materiały Ikonos produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów, a linia produkcyjna cechuje się brakiem emisji szkodliwych substancji dla środowiska. Folie Ikonos plasowane są w segmencie produktów premium, a przy tym oferowane są w przystępnych cenach, ponieważ polscy klienci mają możliwość zaopatrywania się bezpośrednio u producenta lub w sieci wyspecjalizowanych dealerów.

Polskim dystrybutorem folii Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

Źródło: Ikonos  • Dlaczego warto wybrać plotery tnące Summa

    Gość: Summa | 2020-04-28 11:07:48

    Od siebie jeszcze dodamy ciekawy artykuł <a href="https://atrium.com.pl/blog/dlaczego-warto-wybra%C4%87-plotery-tn%C4%85ce-summa"> Dlaczego warto wybrać plotery Summa </a>, w którym przedstawiamy 6 powodów - przewag technologicznych - dlaczego warto wybrać rolowe plotery tnące Summa. Nie bez powodu ich jakość cięcia określana jest mianem "legendarnej". Zapraszamy do lektury :)

  • Dlaczego warto wybrać plotery Summa

    Gość: Summa | 2020-04-28 11:05:25

    Od siebie jeszcze dodamy ciekawy artykuł https://atrium.com.pl/blog/dlaczego-warto-wybra%C4%87-plotery-tn%C4%85ce-summa "Dlaczego warto wybrać plotery Summa", w którym przedstawiamy 6 powodów - przewag technologicznych - dlaczego warto wybrać rolowe plotery tnące Summa. Nie bez powodu ich jakość cięcia określana jest mianem "legendarnej". Zapraszamy do lektury :)

Dodaj komentarz


2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Premium Brand 2020 – wystartowała XV edycja badania reputacji marek

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

FX510e - Nowy system do foliowania i metalizacji etykiet firmy DTM Print

Drukarka kolorowych etykiet LX910e od firmy PRIMERA