Płyty PMMA (PLEXI) już w Atrium

2014-09-18

Atrium Centrum Ploterowe umacnia swoją pozycję na rynku „płytowym”. Portfolio nośników poszerzyło się o płyty PMMA czyli tzw. pleksi.

Płyty PMMA w wersji ekstrudowanej - czyli najpopularniejszej na rynku – można już znaleźć w ofercie Atrium Centrum Ploterowe. Tzw. pleksa to bardzo popularny nośnik drukarski, reklamowy, budowlany, dekoratorski i nie tylko.

Zastosowanie

W branży reklamowej można z powodzeniem stosować pleksę przy budowie tablic podświetlanych, szyldów, liter podświetlanych, stojaków reklamowych, podświetlanych napisów, stanowisk targowych, wyposażenia stoisk, elementów dekoracji, stojaków na ulotki, gadżetów reklamowych.

W branży budowniczej płyty PMMA z powodzeniem wykorzystywane są jako elementy elewacji, drzwi, przeszklenia, doświetlenia, a także kopuły świetlne czy niewielkie świetliki dachowe doświetlenia, baseny. Natomiast w pomieszczeniach wewnętrznych jako oprawy świetlne, obudowy, umywalki, wanny, przepierzenia.

W przemyśle jako podzespoły i osłony maszyn i urządzeń, a typ o zwiększonej odporności na działanie chemiczne w sprzęcie laboratoryjnym, aparaturze chemicznej oraz optycznej. W transporcie do szklenia kabin i okien samolotów, statków, autobusów i innych pojazdów, a także jako reflektory, owiewki.

Płyty PMMA na rynku mogą występować pod różnymi nazwami np. szkło organiczne, szkło akrylowe, akryl, pleksiglas czy metapleks.

Płyty PMMA z 10 letnią gwarancją

Plexi proponowane przez Atrium Centrum Ploterowe cechuje się 10 letnią gwarancją. Płyty są zabezpieczone folią ochronną i charakteryzują się gładką, idealną powierzchnią. Są nietłukące i niepękające i jednocześnie łatwe w obróbce i termoformowaniu.

Dostawca oferuje 2 rodzaje płyt. PMMA bezbarwne cechuje wysoka transparentność, a PMMA w odmianie mlecznej są idealne do podświetleń. Wariant transparentny występuje w wymiarze 2050 x 3050 mm i czterech grubościach: 3, 4, 5, i 10 mm. Wersja mleczna (tzw. opal) proponowana jest w tym samym wymiarze o grubości 3 mm.

Płyty z Atrium są odporne na starzenie, żółknięcie, oraz promienie UV. Materiał poddaje się różnym rodzajom obróbki i może zostać zadrukowany bezpośrednio w technologii UV jak i oklejony folią.

Źródło: Atrium

Nowości

2014-12-16 15:21:12 | Komentarze: 1

Trendy w opakowaniach – estetycznie i premium

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego supermarketu, aby przekonać się jak trudno dziś przyciągnąć uwagę klienta za pomocą opakowania. W natłoku najróżniejszych kształtów i barw rozstrzygający głos w zdobyciu zaufania klienta ma dziś funkcjonalność i jakość. Nie tylko produktu, lecz także opakowania. Bo przecież to właśnie ono reprezentuje zarówno produkt, jak i samego producenta. W artykule podpowiemy, co powinno się uwzględnić przy projektowaniu efektownych opakowań. Należy pamiętać, że ten artykuł ma za zadanie pokazać pewne trendy, każda branża rządzi się swoimi prawami, które muszą być brane pod uwagę podczas projektowania opakowania.

Offset UV dla reklamy i produkcji

Artemis DTG 1

Gruby i chudszy - Ikonos Proficoat Blockout 630 i 600

Nowość: folia adhezyjna aktywowana wodą

Artemis 2030 UV – monolityczny flatbed UV z kroplą 14 pl

Stoły do aplikacji RollsRoller w Atrium Centrum Ploterowe

Nowe plotery Artemis zadebiutowały w Poznaniu

Mutoh Drop Master - nowa technologia druku

Nowe tusze ActiveJet – wysoka wydajność za dobrą cenę