Opolgraf, wzór do naśladowania dla nie jednej drukarni

2011-11-23

Nie tak dawno byliśmy świadkami kolejnego sukcesu drukarni Opolgraf, który miał miejsce podczas Targów Książki w Krakowie. Opolgraf po raz kolejny uzyskał tytuł jednej z najlepszych drukarń dziełowych w Polsce.W rankingu organizowanym przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, w którym to wydawcy oceniają drukarnie, były brane pod uwagę następujące kategorie: jakość produkcji, terminowość realizacji zleceń, elastyczność na prośby i sugestie, jakość kontaktów interpersonalnych, a także satysfakcja z zakresu świadczonych usług. Wydawcy, wypełniając ankietę mieli możliwość uzasadnienia swoich ocen.

W kategorii „jakość kontaktów interpersonalnych” uznano, że pracowników Opolgrafu cechuje bardzo duże zaangażowanie w wykonywaną pracę, a także są oni bardzo pomocni przy doborze materiałów. Z kolei „sposób pielęgnowania relacji z klientem może służyć za wzór do naśladowania”. Drukarnia z Opola nieprzerwanie od 2006 roku zajmuje miejsca w pierwszej trójce. Tym razem, w VIII edycji rankingu Opolgraf zajął trzecie miejsce. Nagrodę na ręce prezesa Mirosława Szewczyka podczas XV Targów Książki w Krakowie wręczył Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki Książki”.

Drukarnia OPOLGRAF S.A. jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce. Produkuje rocznie ok. 8 milionów książek pod 1700 tytułami. W roku 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 otrzymała miano Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce, uzyskując najwyższe noty wśród wydawców z całej Polski (ranking drukarń dziełowych wg miesięcznika „Wydawca” oraz „Magazynu Literackiego Książki”). Dynamiczny rozwój drukarni docenił także dziennik Puls Biznesu przyznając jej, już po raz piąty, Gazele Biznesu 2010. Drukarnia specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej oraz zeszytowej, w druku magazynów reklamowych oraz akcydensów. Rocznie z maszym drukarskich Opolgrafu schodzi ok. 8 mln egzemplarzy książek, w tym 1700 tytułów takich znanych autorów jak m.in. Stieg Larson, Dan Brown, Andrzej Pilipiuk, Harlan Coben.
Targi Książki w Krakowie - to impreza wielopłaszczyznowa, na którą składają się: prezentacje oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw, wystawy, panele dyskusyjne, konkursy, prelekcje i pokazy w salach seminaryjnych, spotkania z autorami, pokazy teatralne i filmowe, koncerty oraz promocje książek. Wydarzenia Targów odbywały się na terenie całego miasta. Targi Książki w Krakowie to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, które corocznie gromadzi w jednym miejscu i czasie setki wydawców oraz tysiące miłośników literatury, w tym przedstawicieli mediów, wybitnych uczonych, najpoczytniejszych pisarzy, jak i reprezentantów branży poligraficzno-księgarskiej. Hasłem przewodnim jubileuszowej, 15. edycji Targów Książki w Krakowie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego były słowa Umberto Eco - Nie myśl, że książki znikną.


Kontakt:
Marta Obłonczek
tel. kom. +48 500 240 286
e-mail: pr.marta@opolgraf.com.pl

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?