Opolgraf Diamentem Forbesa!

2012-02-29

Drukarnia Opolgraf znalazła się w prestiżowym gronie DIAMENTÓW FORBESA 2012 – przedsiębiorstw mogących pochwalić się dynamicznym wzrostem swojej wartości rynkowej.

Lista Diamentów Forbesa została opracowana we współpracy z firmą Dun&Bradstreet na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Według autorów rankingu w ostatnich 3 latach Opolgraf zwiększył swą wartość o prawie 22%. „To prestiżowe wyróżnienie potwierdza naszą pozycję wiarygodnego partnera w biznesie. Cieszymy się, że zarówno jakość oferowanych przez nas usług, otwartość na potrzeby rynku jak i dynamiczny rozwój stawiają nas w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw” – komentuje prezes drukarni Mirosław Szewczyk. Diamenty Forbesa przyznawane są w Polsce od trzech lat. Magazyn "Forbes” to jeden z najpopularniejszych miesięczników biznesowych w Europie. Jego rankingi oparte są na ekspertyzach niezależnych firm badawczych i uznawane są za najbardziej obiektywne.

Drukarnia OPOLGRAF S.A. jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce. Rocznie z maszyn drukarskich Opolgrafu schodzi ok. 8 mln egzemplarzy książek, w tym 1700 tytułów takich znanych autorów jak m.in. Stieg Larsson, Dan Brown, Andrzej Pilipiuk, Harlan Coben. Drukarnia specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej oraz zeszytowej, w druku magazynów reklamowych oraz akcydensów. W roku 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 otrzymała miano Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce, uzyskując najwyższe noty wśród wydawców z całej Polski (ranking drukarń dziełowych wg miesięcznika „Wydawca” oraz „Magazynu Literackiego Książki”). Dynamiczny rozwój drukarni docenił także dziennik Puls Biznesu przyznając jej, już po raz piąty, Gazelę Biznesu. Drukarnia dysponuje sprzętem drukującym najwyższej klasy (maszyny arkuszowe i rolowe), wysokowydajną linią do oprawy oraz systemem CtP. W drukarni wykorzystywany jest system Printempo do zdalnego zatwierdzania materiałów do druku (bez ozalidów papierowych). Opolgraf produkuje książki w najwyższej jakości, posiada certyfikat ISO 9001:2008 oraz system Kaizen.

Diamenty Forbesa 2012 - lista Diamentów Forbesa została opracowana we współpracy z firmą Dun&Bradstreet na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Wyróżnienie to jest przyznawane firmom rentownym, mającym wysoką płynność bieżącą, niezalegającym z płatnościami oraz wykazującym się dodatnim wynikiem finansowym w ostatnich trzech latach. W zestawieniu Diamenty Forbesa 2012 znalazło się łącznie 2051 firm (181 w kategorii firm dużych, 556 w kategorii firm średnich i 1314 małych). Pełen raport z wynikami rankingu Diamenty Forbesa 2012 został dołączony do miesięcznika „Forbes”, który ukazał się na 26 stycznia 2012 r.


Kontakt:
Marta Obłonczek
tel. kom. +48 500 240 286
e-mail: pr.marta@opolgraf.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?