Oki zaprasza na Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan 2012

2012-05-23

Japoński lider w dziedzinie druku wspiera Kadrę Narodową Karate Fudokan.

Już 25 maja, dzięki wsparciu firmy Oki Systems (Polska), polska reprezentacja Karate Fudokan stanie do walki o podium podczas trwających 3 dni Mistrzostw Europy 2012, rozgrywanych w Spale. Marka Oki jest również sponsorem samych Mistrzostw, nad którymi Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Od 24 do 27 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale gościć będziemy europejską czołówkę karate na Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan. Weźmie w nich udział ponad 800 zawodników i zawodniczek, aktualnych Mistrzów Świata, Mistrzów Europy i Mistrzów Polski, 20 reprezentacji narodowych Europy i ponad 100 sędziów. Tegoroczne zawody to dla polskiej drużyny szansa na zaprezentowanie świetnej formy oraz rezultatu wielomiesięcznych treningów. Oki wspiera Kadrę Narodową w ich zmaganiach w walce o najlepsze wyniki.
W 2009 roku drużyna zdobyła aż 43 medale, plasując się na zaszczytnym
II miejscu europejskiego rankingu. Pierwszego dnia Mistrzostw, 25 maja, rozegrany zostanie Puchar Europy Dzieci, natomiast 26 oraz 27 maja do walki staną grupy od Kadeta do Seniora. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział także twórca stylu Karate Fudokan prof. dr Ilija Jorga Soke 10 Dan.

Fudokan, choć narodziło się z tradycyjnego stylu Karate, jest odrębną dyscypliną, o własnych regułach organizacyjnych oraz przepisach kwalifikacyjnych. Co więcej, jako najmłodszy i najbardziej nowoczesny styl Karate, Fudokan rozwija się w niezwykle dynamicznie, ciesząc się bardzo dużą popularnością.

– Wsparcie, którego udzieliliśmy Kadrze Narodowej oraz organizatorom Mistrzostw Europy w Karate Fudokan, to nie przypadek. Jest to dyscyplina kształtująca wartości, postawę oraz osobowość człowieka w sposób wyjątkowo bliski zasadom kultywowanym w naszej firmie. Jesteśmy bardzo dumni,
że możemy być oparciem tak silnego zespołu, który sukcesy osiąga dzięki niezwykłej samodyscyplinie i wytrwałości w dążeniu celu – mówi Jacek Tarkiewicz. Dyrektor Marketingu, Oki Systems (Polska).

Oki zostało sponsorem tegorocznych Mistrzostw Europy 2012 w Fudokan rozgrywanych w Spale oraz sponsorem całej Kadry Narodowej w Karate Fudokan. Więcej informacji na stronie www.fudokan.pl i www.oki.

#

Czym jest Fudokan

Karate Fudokan jest najmłodszym i najnowocześniejszym stylem karate na świecie. Oficjalnie dyscyplina Fudokan została ogłoszona w 1980 roku i tę datę przyjmuje się za jej powstanie. Fudokan jest obecnie najprężniej rozwijającym się stylem spośród wszystkich dyscyplin karate.

Fudokan wyodrębnił się z innych dyscyplin (stylów) karate, na drodze wieloletnich doświadczeń i poszukiwań jego Twórcy, Prof. Dr Ilija Jorga SOKE 10 Dan. Wyróżnia się łączeniem w sobie tradycyjnych zasad treningowych ze współczesnymi, widowiskowymi formami współzawodnictwa, dając publiczności niepowtarzalne wrażenia estetyczne i sportowe. Jest oparte na zasadach sztuki walki bez użycia broni. Fudokan stanowi odrębną dyscyplinę sportową niż karate. O odrębności stanowią różnice w wymogach kwalifikacyjnych (przepisach współzawodnictwa sportowego) oraz zasadnicza odrębność w zakresie organizacyjno sportowym.

Światowa federacja koordynująca Karate Fudokan – World Traditional Fudokan Shotokan Karate Federation z siedzibą w Zurychu, zrzesza obecnie 76 członkowskich federacji narodowych pochodzących z 5 kontynentów.


Polski Związek Karate Fudokan

Związek istnieje od 2008 roku, zrzesza kluby posiadające członkostwo zwyczajne (kluby założycieli) z prawem wyborczym oraz kluby uczestniczące w rozgrywkach sportowych, posiadające licencje sportowe PZKF. Zasięg sportowy PZKF jest określany poprzez wydane licencje sportowe ważne do końca 2012 roku:
- 62 licencje klubowe uprawniające do współzawodnictwa sportowego,
- 79 licencji sędziowskich o zasięgu ogólnokrajowym,
- 63 licencje sędziowskie okręgowe,
- blisko 1000 licencji sportowych zawodniczych uprawniających do udziału w oficjalnych Mistrzostwach Polski.

Pozycja na świecie

Mistrzostwa Europy rozgrywane są co roku, a Mistrzostwa Świata co dwa lata.
Od 2005 roku Polska znajduje się w pierwszej 5-tce krajów z najwyższymi wynikami sportowymi.
W 2011 roku zajęliśmy VI. miejsce na świecie.
W 2009 roku zajęliśmy II. miejsce w Europie.
W 2007 roku zajęliśmy III. miejsce na świecie.

O Oki

Oki Systems (Polska) Sp. Z o.o. jest odziałem Oki Europe z siedzibą
w Londynie, która to z kolei jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć. Roczny obrót Oki Europe stanowi ponad 50% globalnego obrotu grupy Oki Data Corporations.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań
w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Portfolio Oki Europe obejmuje sześć oddzielnych segmentów: drukarki kolorowe
i czarno-białe, urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie funkcje druku, kopiowania, skanowania i faksowania, drukarki igłowe, faksy oraz specjalistyczne drukarki dla materiałów typu point-of-sales i produkcji. Oki Europe została założona
w 1990 r. i zatrudnia obecnie ok. 1200 osób w 21 zakładach produkcyjnych i biurach. Jest reprezentowana w 60 krajach regionu EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą
w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony
w 1881 r.

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?