Océ PlotWave - nowe urządznia wielkoformotowe do druku o niskim nakładzie

2013-12-19

Firma Canon Europe rozszerza portfolio urządzeń wielkoformatowych, prezentując dwie nowe drukarki Océ PlotWave 340 oraz Océ PlotWave 360. Urządzenia mają ułatwić użytkownikom prowadzenie pracy nad poszczególnymi częściami projektów technicznych za pośrednictwem portali internetowych lub usług w chmurze. Jest to rozwiązanie dostosowane do potrzeb osób, które od swojego wielofunkcyjnego systemu drukującego wymagają ponadprzeciętnej elastyczności.

Océ PlotWave 340 i Océ PlotWave 360 posiadają nowy dotykowy panel Océ ClearConnect, zbliżony do technologii stosowanej w tabletach, który umożliwia otwarcie dokumentu, jego powiększenie, pomniejszenie oraz nawigację po określonych obszarach w celu sprawdzenia istotnych szczegółów. Aby unikać kosztownych pomyłek, użytkownicy podczas skanowania lub kopiowania dokumentów mogą na bieżąco korzystać z podglądu wydruku („drukujesz to, co widzisz na ekranie”).

Océ PlotWave


Pliki można ściągnąć bezpośrednio do drukarek Océ PlotWave za pośrednictwem urządzeń z opcją przetwarzania pracy w chmurze lub skanowania do chmury, co niesamowicie usprawnia przepływ pracy pomiędzy członkami zespołu projektowego, którzy znajdują się poza biurem. Użytkownicy mogą także drukować pliki z pamięci USB lub innych miejsc w sieci.

Aplikacja Océ Publisher Mobile daje dostęp do nowych drukarek i opcji drukowania również za pomocą urządzeń mobilnych. W przypadku bardziej złożonych zestawów dokumentów, użytkownicy mogą drukować bezpośrednio z ekranu komputera stacjonarnego poprzez opcję Océ Publisher Select.

Urządzenia Océ PlotWave 340 i Océ PlotWave 360, dzięki technologii Océ Radiant Fusing, są w stanie drukować do sześciu wydruków w formacie A1 w ciągu zaledwie minuty, bez dodatkowego czasu na rozgrzanie. Przejście od kliknięcia do drukowania w trybie ręcznym zajmuje mniej niż 40 sekund, co w przypadku większości tego typu drukarek trwa nawet do 4 minut. Oba urządzenia oferują wysoką rozdzielczość druku 600 x 1200 dpi.

Drukarki Océ PlotWave 340 i Océ PlotWave 360 umożliwiają realizację kilku czynności jednocześnie, co pozwala na drukowanie i kopiowanie lub skanowanie w tym samym czasie.

Bart Geraads, Dyrektor Grupy TDS-DGS w Canon Europe, skomentował: “Nowe drukarki Océ PlotWave zapewniają użytkownikom narzędzia, umożliwiające oszczędność czasu i pieniędzy podczas czynności, takich jak drukowanie, kopiowanie czy skanowanie niskich nakładów dokumentów technicznych. Urządzenia oferują nowy standard w interakcji z użytkownikiem i integracji w chmurze połączony z doskonałą jakością i prędkością druku”.

Źródło: Canon

Innowacje

2014-05-21 14:06:47 | Komentarze: 0

Technologia NExT w Polsce

Nyloflex® NExT to innowacyjna technologia firmy Flint Group Flexographic Products, polegająca na naświetlaniu form drukowych przy użyciu diod UV-A-LED o dużym natężeniu światła. Dzięki osiągniętej w ten sposób eliminacji zjawiska inhibicji tlenowej uzyskuje się dokładne odwzorowanie nawet najdrobniejszych elementów na formie drukowej.

Azura TU - nowa bezodczynnikowa płyta termoczuła od Agfa Graphics

Trzy Słowa o zdobyciu Anapurny

Pierwszy w Europie system Kodak Achieve w polskiej drukarni Madoń Media

Pneumatyczne foliarki MATRIX w ofercie GRAFMASZ

Pierwsza w Polsce pełna linia Duplo 5000 w drukarni Vipro z Gdańska

Więcej dla klientów dzięki Kodak NexPress w drukanii Legra

Ferag, WRH Marketing i Valecom na World Publishing Expo 2013: nowe rozwiązania, nowe projekty

Ultra Cut 240 – nowe rozwiązanie firmy Duplo do produkcji wizytówek

Nowości Canon na Commercial Printing Business Days