Nowości Canon na targach FESPA 2013

2013-06-27

Canon Europe - firma wiodąca w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu - przedstawiła swoje nowości na targach FESPA 2013 w Londynie. Goście stoiska mogli zapoznać się między innymi z drukarką wielkoformatową Océ ColorWave 900® oraz z serią ploterów płaskich UV Océ Arizona®.

Océ ColorWave 900
Nowy standard szybkości produkcyjnego druku wielkoformatowego wyznacza Océ ColorWave 900® – cyfrowa drukarka kolorowa, która osiąga nawet 15-krotnie większą szybkość, niż inne dostępne na rynku systemy atramentowe. Drukarka miała swą premierę właśnie na londyńskich targach.

Drukarka Océ ColorWave 900, której historia zaczęła się od koncepcyjnego produktu „Project Velocity” – zaprezentowanego po raz pierwszy na targach drupa 2012 – wypełnia lukę między cyfrowym drukiem atramentowym a tradycyjną technologią offsetową. Drukarka zaprojektowana specjalnie pod kątem rynków GA, CAD i GIS oferuje cyfrowy przepływ pracy, wysoką produktywność, niższe koszty bieżące oraz większą elastyczność w przypadku krótszych lub personalizowanych zadań druku.

Dzięki technologii atramentowej Memjet urządzenie Océ ColorWave900 drukuje z szybkością ponad 1100 m2 na godzinę i w zaledwie pół godziny może stworzyć wydruk równoważny wysokości wieży Eiffla. Maszyna dostarcza 3,4 miliarda 1,2-pikolitrowych kropli atramentu wodnego na sekundę i może drukować z rozdzielczością nawet 1600 x 1600 dpi.

Océ ColorWave 900 ma ścieżkę druku o szerokości 42” (106,7 cm) i podobnie jak urządzenia Océ ColorWave 600/650 mieści sześć rolek papieru, co przekłada się na imponującą pojemność wejściową równą 1200 metrów (200 metrów na rolkę). Wydruki są cięte i dostarczane – suche i gotowe do użytku – do pojemnej układarki z podwójnym zasobnikiem wyjściowym, co umożliwia współbieżny druk oraz rozładunek, a zatem jeszcze bardziej wydłuża czas nieprzerwanej pracy i zwiększa produktywność.

Elastyczne zarządzanie kolorami oraz profesjonalne zarządzanie przepływem pracy są dostępne za pośrednictwem kontrolera Océ PowerM® albo oprogramowania ONYX Thrive™. Ponadto intuicyjny interfejs dotykowy zwiększa funkcjonalność drukarki i upraszcza rutynowe zadania, oszczędzając czas i minimalizując ryzyko pomyłki.

Drukarka Océ ColorWave 900 sprawdza się doskonale w szerokiej gamie zastosowań – takich jak druk materiałów sklepowych (POS), wystawienniczych i targowych, reklam na lady i podłogi, rysunków technicznych i map – i stanowi atrakcyjną propozycję dla drukarni wielkoformatowych, które chcą radykalnie zwiększyć moc produkcyjną, oraz drukarni komercyjnych, które szukają skutecznego, ale ekonomicznego sposobu na zdobycie nowych źródeł przychodu.

Bart Geraads, European Production Print Group Director, Technical Document Systems (TDS) and Display Graphics Systems (DGS), Canon Europe, powiedział: „Od czasu zeszłorocznej demonstracji prototypu dopracowaliśmy urządzenie Océ ColorWave 900, aby zaoferować dostawcom usług druku rozwiązanie, które zapewni im miejsce wśród rynkowych liderów druku wielkoformatowego”.

Klienci domagali się bardzo wydajnego, kolorowego urządzenia wielkoformatowego i bardzo się cieszę, że dziś możemy zaprezentować rezultaty naszej pracy. Bogata oferta technologii wielkoformatowych sprawia, że Canon jest idealnym partnerem dla każdego dostawcy usług druku, który chce zróżnicować świadczone usługi, wyróżnić się na tle konkurencji i rozwijać działalność w długofalowej perspektywie”.

Seria płaskich ploterów UV Océ Arizona® 600, które oferują najszybszy druk produkcyjny w historii tej nagradzanej rodziny urządzeń. Nowe drukarki, znacznie ulepszone w porównaniu z modelami Océ Arizona 550, zastąpią starszą serię i zaoferują większą elastyczność za sprawą nawet sześciu niezależnych kanałów atramentu, które można konfigurować zgodnie ze specyficznymi potrzebami dostawców usług druku (Print Service Providers, PSP).

Océ Arizona 660 GT
Océ Arizona 660 GT
Océ Arizona 660 XT

Nowa seria Océ Arizona 600 jest kluczowym elementem debiutu Canon Europe na targach FESPA w Londynie.

Cztery modele z serii Océ Arizona 600 – Océ Arizona 640 GT, Océ Arizona 640 XT, Océ Arizona 660 GT i Océ Arizona 660 XT – są atrakcyjną propozycją zarówno dla dostawców PSP, którzy wymagają dużej przepustowości podczas druku standardowej grafiki, jak i dla tych, którzy skupiają się na specjalistycznych projektach i wymagają dodatkowych kanałów atramentu, aby rozszerzyć gamę zastosowań.

Modele Océ Arizona 660 oferują sześć niezależnych kanałów atramentu. Pozwala to skonfigurować dwa dodatkowe kanały pod kątem zwiększenia szybkości druku – przez dodanie atramentu turkusowego (cyan) i purpurowego (magenta), znanych jako CM² – albo zastosować bardziej dekoracyjne elementy, takie jak lakier bezbarwny albo biały atrament.

Atramenty CM² pozwalają użytkownikom, którzy drukują standardową grafikę i wymagają bardzo dużej przepustowości, uzyskać na ustawieniu „produkcyjnym” wydruki o jednolitości i gładkości zwykle zarezerwowanej dla trybu „wysokiej jakości”. Użytkownicy mogą wykorzystać ten wzrost jakości druku, aby zwiększyć ogólną produktywność. Drukarki z atramentami CM2 oferują też tryb „produkcyjny do kwadratu”, który zapewnia zadowalające wydruki z szybkością ponad 46 m² na godzinę, a więc jest niemal 25 procent szybszy od trybu „produkcyjnego”.

Dla drukarzy, którzy skupiają się na specjalistycznych projektach, przewidziano dwie inne konfiguracje dodatkowych kanałów atramentu, które rozszerzają gamę zastosowań – „Bezbarwny + Biały” oraz „Biały z podwójnym kryciem”.

Konfiguracja „Bezbarwny + Biały” pozwala używać atramentu białego na różnych nośnikach o kolorze innym niż biały — w tym na folii do podświetleń — aby tworzyć wydruki o wyjątkowej jakości, które można wyżej wycenić. Lakieru bezbarwnego można używać samodzielnie, „punktowo” lub „obszarowo”, do tworzenia elementów dekoracyjnych, albo łączyć z atramentem białym w celu uzyskania unikatowych efektów podczas druku znaków albo prac artystycznych.

Konfiguracja „Biały z podwójnym kryciem” używa obu dodatkowych kanałów do dostarczania atramentu białego (kiedy lakier bezbarwny nie jest wymagany), aby zapewnić podwójne krycie podczas jednego przebiegu. Pozwala to zwiększyć produktywność podczas nanoszenia atramentu białego na nośniki i obiekty o kolorze innym niż biały i jest szczególnie przydatne przy druku na nietypowych nośnikach w zastosowaniach przemysłowych.

Czterokanałową drukarkę Océ Arizona 640, zaprojektowaną pod kątem rozwijających się dostawców PSP, można w dowolnym momencie rozbudować do sześciokanałowego modelu 660 – poprzez dodanie dwóch dodatkowych kanałów atramentu – aby rozszerzyć gamę zastosowań (konfiguracje „Bezbarwny + Biały” lub „Biały z podwójnym kryciem”) albo zwiększyć produktywność (druk CM²).

Drukarki z serii Océ Arizona 600 GT są wyposażone w standardowy stół o wymiarach 1,25 na 2,5 metra, natomiast modele Océ Arizona 600 XT oferują większy stół o wymiarach 2,5 na 3,5 metra. Obie wersje mogą drukować na sztywnych nośnikach o grubości do 50,8 mm. Opcja „nośnika w rolce” jest dostępna we wszystkich modelach i umożliwia drukowanie na elastycznych nośnikach o szerokości do 2,2 metra.
Wszystkie modele wykorzystują nagradzaną technologię obrazowania Océ VariaDot®, która zapewnia doskonałą jakość oraz kilka nowych funkcji zwiększających gamę zastosowań oraz wydajność produkcji:
Aktywna kompensacja rozmieszczenia pikseli – zapewnia optymalną ostrość, gęstość i jednolitość obrazu na całym obszarze druku – zarówno w druku płaskim, jak i z rolki.

Strefa próżniowa wybierana przez użytkownika – strefy próżniowe (sześć w modelach GT, siedem w modelach XT) można dopasować do większości standardowych nośników sztywnych, aby ograniczyć lub wyeliminować ręczne maskowanie, co oszczędza pracy operatorowi i zwiększa produktywność.

Działanie w trybie wsadowym do nienadzorowanej produkcji skomplikowanych, wielowarstwowych wydruków w celu uzyskania specjalnych efektów.

Bart Geraads, European Production Print Group Director, Technical Document Systems (TDS) & Display Graphic Systems (DGS), Canon Europe, Middle East & Africa, powiedział: „Rynek druku szerokoformatowego rośnie, a coraz więcej klientów domaga się nowych i bardziej kreatywnych wydruków. Możliwość zaoferowania klientom czegoś świeżego i unikatowego pozwala dostawcom PSP odróżnić się od konkurentów i właśnie o to chodzi w nowej serii Océ Arizona 600. Możliwość rozbudowy modeli z tej serii sprawia, że inwestycje są przyszłościowe; klienci mogą bezpiecznie poszerzać ofertę usług i grono klientów, wiedząc, że technologia, z której korzystają, może rosnąć razem z nimi”.

Goście, którzy odwiedzą nasze stoisko, dowiedzą się, jak modele z tej serii mogą pomóc ich firmom w szybkim, choć zrównoważonym rozwoju” – dodaje Geraads.

Źródło: www.canon.pl