Nowe obciągi Day International w ofercie firmy Printline

2006-07-14

W ostatnim czasie w ofercie firmy Printline pojawiła się nowa seria obciągów gumowych QL Gold, których producentem jest Day International. Są one przeznaczone przede wszystkim do zadrukowywania blach w technice offsetowej. Nowe obciągi można wykorzystywać do różnych aplikacji, m.in. dzięki wysokiej odporności mechanicznej na zmianę formatów oraz chemicznej na zmywacze i inne środki chemiczne.

Jak zapewnia producent, warstwa wierzchnia obciągu oferuje optymalne właściwości przenoszenia farby. Dzięki drobnemu szlifowi nie występują przy ich zastosowaniu problemy związane z przenoszeniem farby na podłoże (także przy dużej ilości farby), co z kolei wpływa na jakość wydruku oraz dokładność pasowania. Grzegorz Sobczyński, współwłaściciel firmy Printline, mówi: Mamy nadzieję, że nowa seria obciągów QL Gold będzie się cieszyć podobną popularnością wśród polskich drukarń jak wcześniejsze propozycje firmy Day. Warto bowiem podkreślić, że udziały Day International w polskim rynku obciągów offsetowych przeznaczonych do drukowania na blasze wynoszą ok. 60%.
Day International to jeden z trzech producentów reprezentowanych w Polsce przez firmę Printline, założoną w 2004 roku przez Grzegorza Sobczyńskiego, Krzysztofa Rajkowskiego i Wojciecha Wolskiego. Poza tym Printline oferuje od początku swego istnienia chemię drukarską, produkowaną przez firmę Varn, a także materiały do produkcji etykiet zintegrowanych firmy Folien Fischer. Mówi Grzegorz Sobczyński: Współpracę z firmami Day i Varn rozpoczęliśmy kiedy były one już obecne na polskim rynku, ale ich ówcześni przedstawiciele nie promowali tych produktów. Dzięki naszym działaniom pozycja Day International znacząco wzrosła, zaś Varn tak naprawdę dzięki nam zaistniał na polskim rynku. Chemia produkowana przez tę firmę jest dziś stosowana przez wiele drukarń heatsetowych i gazetowych, gdzie wcześniej Varn był nieobecny. Także w widoczny sposób zaznaczyliśmy swoją obecność w drukarniach arkuszowych.
Firma Printline sprzedaje w Polsce pełny asortyment wyrobów produkowanych przez Day International i Varn. Mamy dwunastu dealerów w całym kraju – podkreśla Grzegorz Sobczyński. – Dzięki temu dostawa towaru następuje maksymalnie w ciągu 24 godzin, w większości przypadków tego samego dnia. Rozumiemy potrzeby drukarń, dlatego elastyczność i szybkość działania są dla nas szczególnie ważne. Naszym klientom oferujemy również serwis techniczny, na który składa się wiedza nasza, naszych przedstawicieli oraz specjalistów z firm Day i Varn. Sprzedajemy produkty o wysokiej jakości, z czym wiąże się wyższa cena – kontynuuje Grzegorz Sobczyński. – Mimo to coraz częściej udaje nam się przekonać drukarnie, że wyższa cena może oznaczać wydłużoną pracę produktu na maszynie, a więc większą wydajność. W rezultacie kupując jednostkowo droższy produkt, wydaje się mniej na dany asortyment materiałowy. Naszym celem jest sprzedaż wyłącznie produktów zapewniających wysoką produktywność, tak by nazwa Printline kojarzyła się z wysoką jakością.
Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Printline:
Grzegorz Sobczyński, Printline s.c.
ul. Saturna 43, 05-500 Piaseczno
Tel. 0 603 117 686
Fax 0-22 702 18 19
E-mail: printline@printline.pl
http://www.printline.pl
Opracowanie merytoryczne informacji: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska