Nowe numery .psd

2007-06-25

Kolejny numer .psd 04/2007 (21) będzie w sprzedaży od 27 czerwca. Odkryjecie z nim sekrety typografii, nauczycie się teksturowania modeli trójwymiarowych na przykładzie postaci z gry komputerowej.

Z artykułu na temat tworzenia karykatury Jimiego Hendrixa dowiecie się do czego służy modelarzowi 3D Photoshop. Poznacie kilka praktycznych wskazówek na temat pracy z kolorem dodatkowym. Poza tym Gracjana Zielińska na podstawie okładkowej grafiki udzieli porad dotyczących digital paintinu. W magazynie znajdzecie też test konsumencki banków zdjęć, w dziale z poradami dotyczącymi pracy "Dekalog szęśliwego grafika" oraz konkurs, w którym można wygrać tablet, Photoshop Lightroom, program Camtasia Studio i płytę ze zdjęciami Royalty Free. W galerii użytkowników digart.pl zamieściliśmy zdjęcia biorące udział w projekcie Digart Unplugged, będącym częścią V edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.Do magazynu dołączone są dwie płyty. Na CD1 zamieściliśmy multimedialny kurs Power Designer Podcast. Wideotutoriale dotyczą nowych narzędzi Photoshopa CS3, InDesigna CS2, wykorzystania w jednej pracy trzech aplikacji Adobe: Illustratora, After Efects, Flasha. Na CD2 znajdziecie 75 zdjęć Royalty Free, filmy instruktażowe i pliki źródłowe do tutoriali.
Na rynku jest już także dostępny kolejny numer specjalny dla początkujących .psd StarterKit 2/2007 (02) . Temat przewodni tego wydania brzmi: “Kolorografia od podstaw - zachwyć barwami grafik i zdjęć”. W magazynie znajdziecie wiele porad i tutoriali dotyczących barw: Dowiecie się jak przygotować wiosenny kolaż, bilet na koncert, czy też jak pokolorować czarno – białe zdjęcia oraz zobaczycie jak za pomocą filtru Efekty świetlne dodać barwnej magii fotografowanej przyrodzie. Przeczytacie na temat tego jak Photoshop “widzi” kolory i nauczycie się montować zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej – HDR. Redakcja .psd ogłosiła także konkurs na najlepszą? kartkę okolicznościową. Do wygrania jest Photoshop Elements 5.0.Do magazynu dołączone są jak zwykle dwie płyty: CD1 – Multimedialny kurs Adobe Photoshop “Kolor w obrazie – techniki edycyjne barw”; CD2 – pliki źródłowe i filmy instruktażowe oraz zdjęcia Royalty Free, które możecie wykorzystać w komercyjnych pracach! W gazecie znajdziecie również wyjątkowy insert – Katalog Szkoleń z grafiki i DTP. Firmy szkoleniowe dla czytelników .psd przygotowały atrakcyjne oferty kursów.

Więcej informacji o magazynie znajdziecie na stronie: www.psdmag.org