Mirosław Dorau nowym dyrektorem serwisu firmy KBA-Polska

2009-01-12

Z dniem 1 stycznia 2009 roku Mirosław Dorau objął funkcję dyrektora serwisu w firmie KBA-Polska. Związany z branżą poligraficzną od ponad 15 lat, dotychczas pracował w kilku drukarniach z regionu Kujaw i Pomorza, w których m.in. piastował stanowiska kierownicze. Mirosław Dorau zastąpił Leszka Wostowskiego, który pozostaje w KBA-Polska i w dalszym ciągu będzie wspierał firmę swoim doświadczeniem.

Związki Mirosława Dorau z poligrafią sięgają 1993 roku, kiedy to rozpoczął pracę w toruńskiej drukarni Pack Druk. Zdobywał w niej pierwsze doświadczenia i uczył się sztuki drukarskiej na arkuszowych maszynach offsetowych KBA Planeta. Pracował tu kolejno na stanowiskach: pomocnika drukarza, drukarza, mistrza druku i kierownika zmiany. W kolejnych latach Mirosław Dorau związany był z dwiema innymi toruńskimi drukarniami – TZG Zapolex i Congraph. Piastował w nich stanowiska drukarza i specjalisty ds. technicznych. W roku 2001 rozpoczął pracę w bydgoskiej firmie WALL BDA jako technolog odpowiedzialny za kontakty z klientami w zakresie drukowanych produktów jak i przygotowanie ich do produkcji. Po czterech latach objął stanowisko kierownika produkcji, na którym zajmował się zarządzaniem całym cyklem produkcyjnym oraz liczącą 200 osób załogą. Warto podkreślić, że we wszystkich ww. drukarniach z powodzeniem pracują maszyny arkuszowe produkcji KBA.

Z początkiem stycznia Mirosław Dorau objął stanowisko kierownika działu serwisu w KBA-Polska, zastępując na nim Leszka Wostowskiego, który pozostaje w firmie i będzie nadal wspierał ją swoim doświadczeniem. W związku z objęciem nowej posady Mirosław Dorau przejdzie cykl szkoleń w niemieckich zakładach KBA, zapoznając się z całą gamą maszyn drukujących produkowanych przez tę firmę oraz oferowaną przez nią siecią serwisową i diagnostyczną.

Nowy dyrektor serwisu KBA-Polska ma 36 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie ukończył studia magisterskie na Wydziale Matematyki.

Jesteśmy przekonani, że Mirosław Dorau okaże się dużym wzmocnieniem naszego zespołu – mówi Oliver Becker, prezes KBA-Polska. – Jego bogata wiedza na temat funkcjonowania arkuszowych maszyn offsetowych i dotychczasowe doświadczenia związane z pracą w kilku dużych drukarniach z pewnością okażą się nieocenione w reorganizacji i zmianach, jakie planujemy przeprowadzić w naszym dziale serwisu.

Jak wynika z informacji prezesa zarządu KBA-Polska, od początku roku w firmie wdrażane są działania związane z uruchomieniem tzw. serwisowego programu prewencyjnego. Coraz częściej jesteśmy pytani, także przez polskich klientów, o możliwość rozszerzenia usług serwisowych o dodatkowe opcje, które mogą okazać się przydatne w chwili rozbudowy bądź modyfikacji parku maszynowego lub też pojawienia się wysublimowanych zleceń wymagających większej wiedzy operatora – kontynuuje Oliver Becker. – Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zaczynamy świadczyć usługę w postaci programu szkoleniowego dostosowywanego do konkretnych potrzeb danego zakładu. W jego ramach będziemy prowadzić kursy doszkalające dla załogi i podnoszące jej kwalifikacje, uwzględniające różne rozwiązania konstrukcyjne i opcjonalne systemy instalowane w maszynach KBA. Dzięki temu klienci zyskają pewność i bezpieczeństwo, że sprzęt będzie pracował i drukował zgodnie z ich oczekiwaniami i wymaganiami.

Dział serwisu KBA-Polska stanowi obecnie niemal połowę całego zespołu firmy. Poza centralą w Warszawie, uruchomiono także zespół serwisowy w Pile, natomiast w Krakowie działa partner KBA-Polska wspierający jej klientów z obszaru południowej Polski. Z rozmów z naszymi klientami wynika, że doceniają oni zarówno rozbudowę naszych struktur serwisowych jak i stale podnoszone kwalifikacje pracujących w nich osób. Nasi serwisanci przechodzą liczne kursy doszkalające w centrali KBA w Radebeul, dzięki czemu jesteśmy na rynku postrzegani jako wiarygodny partner nie tylko w zakresie sprzedaży maszyn drukujących, ale także oferowanych w ramach kompleksowej współpracy usług posprzedażowych. Chciałbym też dodać, że już wkrótce nasza sieć serwisowa zostanie rozszerzona o kolejne regiony kraju, co pozwoli na jeszcze szybszą reakcję na potrzeby naszych klientów, przede wszystkim w nagłych przypadkach – kończy Oliver Becker.

Dodatkowe informacje na temat firmy KBA: www.kba-polska.pl

Opracowanie merytoryczne informacji: PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?