Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

2018-04-26

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360


Maszyna Akebono OB-360 występuje w wersji półautomatycznej i automatycznej. Posiada ona nowoczesny wygląd i jest bardzo skutecznym i niezawodnym urządzeniem w przemysłowym zastosowaniu. Producentem urządzenia jest japońska firma Akebono, której właścicielem jest korporacja Strapack. Produkcja maszyn, z najwyższej jakości elementów i podzespołów, odbywa się w Japonii.


Cechy charakterystyczne maszyny Akebono OB-360:

- Duża prędkość
Do 30 cykli na minutę. Może spinać miękkie lub elastyczne paczki bez utraty prędkości.

- Uniwersalność
Spina paczki o wymiarach od 30 do 480 mm szerokości i od 10 do 210 mm wysokości. Zastosowanie ma tutaj taśma papierowa lub foliowa. Nowa konstrukcja toru ładowania taśmy umożliwia użycie folii o grubości 60 mikronów zmniejszając w ten sposób koszty i odpady.

- Płynna regulacja naciągu taśmy
Zakres regulacji naciągu taśmy od 5N do 30 N.

- Łatwa intuicyjna obsługa
Cykl pracy maszyny można uruchomić poprzez położenie pakunku na stole. Po zadziałaniu fotokomórki konieczne jest wciśnięcie przycisku START lub naciśnięcie pedału nożnego. Można wybrać tryb PAUZA, aby zostawić tor ładowania taśmy otwartym zanim paczka nie zostanie zabrana ze stołu. Pomaga to w niektórych sytuacjach wyeliminować uszkodzenie lub zerwanie taśmy.

- Jakość zgrzewu, łączenia taśmy
Dzięki zastosowaniu ulepszonej grzałki taśma topi się równo, tworząc jednolity zgrzew, eliminując skręcone, zagięte lub strzępiące się krawędzie taśmy.


Standardowe parametry maszyny Akebono (mogą one ulec zmianie bez powiadomienia):

- Dane techniczne maszyny:
570 mm (szer.) x 488 mm (wys.) x 282 mm (gł.)

- Waga maszyny:
25.5 kg

- Wysokość stołu:
237 mm

- Wymiar ramy:
420 (szer.) x 210 mm (wys.)

- Rozmiar paczki:
max: szer. 420 x wys. 210 mm
min: szer. 30 x wys. 10 mm

- Prędkość:
60 opasań na minutę

- Szerokość taśmy:
PAPIEROWA szer. 30 mm x 190m - 80µ
FOLIOWA szer. 30 mm x 200-370m 60-110µ

- Siła naciągu taśmy:
regulowana: 5 - 30 N (0,5-3 kG)

- Zasilanie maszyny:
100-120, 200-240 V, jednofazowe, 50 - 60 Hz


Zobacz maszynę Akebono OB-360 podczas pracy:

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360Dystrybutorem japońskich maszyn spinających Strapack i Akebono jest firma ScanPack.

Wybierając urządzenia pakujące Strapack oferowany jest również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W każdej chwili można skorzystać z telefonicznej lub e-mailowej pomocy technicznej. W celu uzyskania dokładniejszych informacji należy skontaktować się bezpośrednio z firmą ScanPack:

ul. Św. Mikołaja 25 E
63-500 Ostrzeszów
tel. 62 / 586 01 10
e-mail: biuro@scanpack.pl
www.scanpack.pl
Aktualności

2017-06-05 13:09:00 | Komentarze: 0

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające europejskie magazyny dedykowane technologiom cyfrowym, wręczyło nagrody EDP Awards za rok 2017. Wśród wyróżnionych rozwiązań znalazły się m.in. zaawansowane atramenty UV LED firmy Agfa Graphics, stosowane w jej ploterach z serii Anapurna i Jeti, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Kilka z tych urządzeń, m.in. debiutujący na targach Fespa 2017 model Jeti Tauro H2500 LED, można było obejrzeć podczas prezentacji odbywających się na stoisku belgijskiego producenta. Zasilające je atramenty UV LED uzyskały nagrodę EDP Award 2017 za „wyjątkową jakość i innowacyjność”.

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone

Nowy Rok, Nowe Produkty, Nowe oferty, NOWI WYSTAWCY...

Targi Packaging Innovations – co czeka na gości podczas VII edycji?

Drukarnia etykiet GRAFPOL na targach RemaDays w Warszawie!