Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

2018-04-26

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360


Maszyna Akebono OB-360 występuje w wersji półautomatycznej i automatycznej. Posiada ona nowoczesny wygląd i jest bardzo skutecznym i niezawodnym urządzeniem w przemysłowym zastosowaniu. Producentem urządzenia jest japońska firma Akebono, której właścicielem jest korporacja Strapack. Produkcja maszyn, z najwyższej jakości elementów i podzespołów, odbywa się w Japonii.


Cechy charakterystyczne maszyny Akebono OB-360:

- Duża prędkość
Do 30 cykli na minutę. Może spinać miękkie lub elastyczne paczki bez utraty prędkości.

- Uniwersalność
Spina paczki o wymiarach od 30 do 480 mm szerokości i od 10 do 210 mm wysokości. Zastosowanie ma tutaj taśma papierowa lub foliowa. Nowa konstrukcja toru ładowania taśmy umożliwia użycie folii o grubości 60 mikronów zmniejszając w ten sposób koszty i odpady.

- Płynna regulacja naciągu taśmy
Zakres regulacji naciągu taśmy od 5N do 30 N.

- Łatwa intuicyjna obsługa
Cykl pracy maszyny można uruchomić poprzez położenie pakunku na stole. Po zadziałaniu fotokomórki konieczne jest wciśnięcie przycisku START lub naciśnięcie pedału nożnego. Można wybrać tryb PAUZA, aby zostawić tor ładowania taśmy otwartym zanim paczka nie zostanie zabrana ze stołu. Pomaga to w niektórych sytuacjach wyeliminować uszkodzenie lub zerwanie taśmy.

- Jakość zgrzewu, łączenia taśmy
Dzięki zastosowaniu ulepszonej grzałki taśma topi się równo, tworząc jednolity zgrzew, eliminując skręcone, zagięte lub strzępiące się krawędzie taśmy.


Standardowe parametry maszyny Akebono (mogą one ulec zmianie bez powiadomienia):

- Dane techniczne maszyny:
570 mm (szer.) x 488 mm (wys.) x 282 mm (gł.)

- Waga maszyny:
25.5 kg

- Wysokość stołu:
237 mm

- Wymiar ramy:
420 (szer.) x 210 mm (wys.)

- Rozmiar paczki:
max: szer. 420 x wys. 210 mm
min: szer. 30 x wys. 10 mm

- Prędkość:
60 opasań na minutę

- Szerokość taśmy:
PAPIEROWA szer. 30 mm x 190m - 80µ
FOLIOWA szer. 30 mm x 200-370m 60-110µ

- Siła naciągu taśmy:
regulowana: 5 - 30 N (0,5-3 kG)

- Zasilanie maszyny:
100-120, 200-240 V, jednofazowe, 50 - 60 Hz


Zobacz maszynę Akebono OB-360 podczas pracy:

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360Dystrybutorem japońskich maszyn spinających Strapack i Akebono jest firma ScanPack.

Wybierając urządzenia pakujące Strapack oferowany jest również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W każdej chwili można skorzystać z telefonicznej lub e-mailowej pomocy technicznej. W celu uzyskania dokładniejszych informacji należy skontaktować się bezpośrednio z firmą ScanPack:

ul. Św. Mikołaja 25 E
63-500 Ostrzeszów
tel. 62 / 586 01 10
e-mail: biuro@scanpack.pl
www.scanpack.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations