Müller Martini na targach Ipex 2010: nowe rozwiązania z zakresu oprawy miękkiej i zeszytowej, druku offsetowego oraz usług serwisowych

2010-05-28

Podczas tegorocznych targów Ipex w Birmingham firma Müller Martini promowała m.in. nowe i udoskonalone urządzenia introligatorskie do oprawy miękkiej i zeszytowej oraz nowy model wąskowstęgowej maszyny offsetowej z rodziny VSOP.


Część stoiska poświęcono nowemu programowi usług serwisowych MM Services, który jest specjalnym wsparciem dla klientów firmy. W trzecim dniu targów na stoisku odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Müller Martini – Bruno Müllera, po której dziennikarze wzięli udział w prezentacjach wszystkich linii produkcyjnych przygotowanych z myślą o wystawie w Birmingham.
 
W zakresie oprawy bezszyciowej firma Müller Martini zaprezentowała na targach nową linię Bolero B9, wyposażoną w szereg dodatkowych opcji zwiększających jej wydajność. Wśród nich znalazły się m.in. funkcje aplikowania klejów PUR przy użyciu specjalnych dysz typu VPN (Volmetric PUR Nozzle) i SPN (Side PUR Nozzle) oraz elektrostatycznego utwierdzania pozycji nakładanych kart w zbieraczce rotacyjnej. Zastosowany tu system kontroli jakości zbierania ASIR 3 z wykorzystaniem kodów kreskowych i skanera weryfikującego sprawdza czy podana okładka odpowiada zbieranemu blokowi książkowemu.

Linia oferuje też funkcje zarządzania danymi zawierającymi informacje o oprawianych egzemplarzach, a także automatycznego wstępnego ustawiania parametrów całej linii produkcyjnej – w tym zbieraczki, urządzenia do oprawy Bolero, transportera, trójnoża Orbit i stackera CB-18 – dokonywanego na podstawie danych zebranych przy użyciu specjalnego stołu pomiarowego. Linia pracuje z prędkością 9 tys. cykli/h i jest przeznaczona do średnionakładowej produkcji magazynów i katalogów.Na stoisku prezentowane były również dwa rozwiązania z zakresu oprawy zeszytowej. Pierwszym z nich był taśmowiec Primera 160 oferujący wyższą prędkość działania – 16 tys. cykli/h – oraz ergonomiczną konstrukcję, ułatwiającą obsługę maszyny. Urządzenia z tej serii zostały zaprojektowane z myślą o trzyzmianowej pracy w firmach wymagających wysokiej wydajności i stabilności.

Linia prezentowana na stoisku została wyposażona w najnowszą wersję trójnoża Müller Martini oraz funkcję automatycznego wstępnego ustawiania parametrów produkcyjnych dla stacji podawania i zbierania, trójnoża i stackera, co znacznie zwiększa jej wydajność. Poza wysoką prędkością, warto nadmienić elastyczność linii Primera 160 – można w niej oprawiać produkty w formatach od A7 do A3, także w specjalnych wariantach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.Urządzenie zostało wyposażone w system monitorowania procesu produkcji, co wpływa na jego większą niezawodność i jakość zszywania, kompletność wyrobów i mniejszą ilość odpadów powstałych podczas procesu produkcji. Dzięki modułowi Connex linię Primera 160 można z powodzeniem włączyć w cyfrowy system workflow; umożliwia on również wyświetlanie parametrów produkcyjnych na monitorze.

Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudzała wzbogacona wersja taśmowca Presto E90, który pojawił się w ofercie Müller Martini na targach drupa 2008. Jest to kolejna odsłona linii zbierająco-szyjącej klasy entry level, oferująca prędkość 9 tys. cykli/h, wyposażona w dodatkowe funkcje automatyzujące jej pracę, m.in. elektroniczne śledzenie wyrobów w maszynie i system zapisu danych produkcyjnych, który jest bardzo przydatny przy powtarzających się pracach oraz przy tworzeniu raportów statystycznych. Maszyna została wyposażona w nowy trójnóż i uzupełniona o stacker.


Opcjonalnie w urządzeniu można zainstalować system ASIR 3 do rozpoznawania kodów kreskowych i obrazów, pozwalający na kontrolę kompletności produktów. Zaprojektowana z myślą o małych i średnich zleceniach, kompaktowa w budowie Presto E90 jest nieskomplikowaną i niezwykle wszechstronną maszyną oferowaną w atrakcyjnej cenie.

Na stoisku Müller Martini obecny był także zespół drukujący nowej wąskowstęgowej maszyny offsetowej VSOP, skierowanej do zakładów poligraficznych, specjalizujących się w produkcji opakowań giętkich wykonanych z folii lub papierowych. Podczas prowadzonych przez całe targi pokazów, w zespole drukującym maszyny demonstrowano niezwykle szybką wymianę tulei typu sleeve.

Wiele miejsca, także podczas wspomnianej konferencji prasowej, poświęcono rozwiązaniom cyfrowym znajdującym się w ofercie Müller Martini. Wśród nich warto wymienić rodzinę urządzeń Sigma dedykowanych do oprawy potokowej różnych produktów wytwarzanych w cyfrowych maszynach drukujących czy też Diamant MC – linię do oprawy twardej stosowaną przy niskonakładowej produkcji książek w drukarniach dziełowych stosujących urządzenia cyfrowe.Na wydzielonej części stoiska firma Müller Martini promowała MM Services – nowy program usług serwisowych dostosowanych do różnorodnych oczekiwań i potrzeb użytkowników. We współczesnym, wymagającym środowisku produkcyjnym klienci są szczególne wyczuleni na zbędne przestoje maszyn; pakiet MM Services ma zapewnić redukcję do minimum ewentualnych przerw w produkcji urządzeń Müller Martini. W ramach prowadzonych na stoisku pokazów eksperci firmy prezentowali korzyści wynikające z zastosowania sieciowego systemu usług serwisowych MM Remote, pozwalającego na zdalną diagnostykę i rozwiązywanie problemów technicznych w trybie online.

Targi Ipex 2010 były okazją do zaanonsowania współpracy, jaką Müller Martini podjęła z firmą Solema, producentem paletyzerów Mini Pluton (o wydajności 12-15 pakietów/min.), Pluton (20-25 pakietów/min.) i Super Pluton (35-45 pakietów/min.). Na jej podstawie szwajcarski producent wprowadził wszystkie wyżej wymienione urządzenia do swojej oferty handlowej. Komentując podpisane porozumienie, Daniel Langenegger, członek zarządu Müller Martini powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy handlowej z firmą Solema. Produkowane przez nią paletyzery są dostosowane do licznych procesów obróbki końcowej i stanowią idealne uzupełnienie naszych linii produkcyjnych. Zaś Ennio Mazzola, właściciel firmy Solema, dodał: Dzięki współpracy z Müller Martini wzmocnimy naszą obecność w skali globalnej i będziemy w stanie dotrzeć z naszymi produktami na nowe rynki odbiorców.

Dodatkowe informacje na temat produktów Müller Martini:
Monika Pataniak, Müller Martini Sp. z o.o.
Wał Miedzeszyński 203, 04-987Warszawa
E-mail: monika.pataniak@pl.mullermartini.com
http://www.mullermartini.com/pl
Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie materiałów Müller Martini):PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?