Lexmark ponownie liderem w MPS

2012-05-23

Lexmark International, globalny dostawca usług związanych z drukiem, został ogłoszony liderem w zakresie usług zarządzania drukiem (MPS) w majowym raporcie Forrester Wave .

W raporcie oceniani byli najlepsi dostawcy usług zarządzania drukiem, a Lexmark otrzymał najwyższy wynik za swoją strategię, doświadczenie na rynku MPS, technologię, własne rozwiązania, integrację z procesami biznesowymi, możliwość drukowania mobilnego i możliwość globalnych dostaw.

W raporcie zauważono, że Lexmark jest jednym z dostawców, który jako lider na rynku MPS, jest w stanie „połączyć globalną obsługę z dużymi, ale i zrównoważonymi możliwościami”. Dodatkowo raport podkreślał, że ostatnie przejęcia Lexmarka pomogły firmie skoncentrować się na aplikacjach skierowanych do punktów obsługi klienta (PoS point-of-service) w kluczowych branżach takich jak: handel detaliczny, branża farmaceutyczna, usługi finansowe i opieka zdrowotna, jak również pomagają budować niezależną klasę zintegrowanych systemów zarządzania zasobami informacyjnymi (ECM) oraz przyczyniają się do rozwoju możliwości zarządzania procesami biznesowymi (BPM).
Dostawcy MPS, aby znaleźć się w raporcie musieli spełnić trzy kryteria:
• wpisywać swoje działania w definicję MPS przyjętą przez Forrester Research,
• mieć innowacyjne rozwiązania oraz znaczący udział w rynku,
• generować duże zainteresowanie klientów.

Siedmiu wybranych dostawców było następnie ocenianych pod kątem 16 kryteriów pogrupowanych w trzy obszary – oferta, strategia i rynek.
„Lexmark ściśle współpracuje ze swoimi klientami, po to aby zrozumieć ich potrzeby, a następnie wdrożyć zinywidualizowane rozwiązania MPS, umożliwiające zwiększenie efektywności pracowników, co przysparza korzyści całej organizacji.” – mówi Marty Canning, wiceprezes zarządu firmy Lexmark i prezes działu Imaging Solutions and Services. „Uznanie przez firmę Forrester podkreśla naszą pozycję i zapewnia udokumentowane potwierdzenie, że oferowane przez Lexmarka usługi zarządzania drukiem są dla wielu firm na całym świecie najlepsze w swojej klasie oraz zapewniają rozwiązania i technologie optymalizujące infrastrukturę urządzeń drukujących, przekształcają kluczowe procesy biznesowe oraz pozwalają zaoszczędzić więcej czasu na podstawową działalność biznesową.”
Wyróżnienie w raporcie Forrester Research nie jest jedynym, jakie w ostatnim czasie otrzymał Lexmark.
Lexmark liderem w MPS również wg Quocirca, IDC i Gartnera
W rankingu „Krajobraz dostawców usług zarządzania drukiem” , sporządzonym przez firmę Quocirca, Lexmark również znalazł się na pozycji lidera. W raporcie analizowano strategiczne podejście i szeroką ofertę proponowanych usług. Podkreślono wieloletnią pozycję Lexmarka jako lidera, który dostarcza elastyczne i modułowe usługi MPS dla małych i średnich firm na całym świecie. W raporcie zaznaczono, że globalne doświadczenie firmy – obecność w wielu krajach i umiejętność dotarcia do rozproszonych na świecie przedsiębiorstw, stanowi klucz do sukcesu. Quocirca wysoko oceniła specjalistyczną wiedzę i koncentrację Lexmarka na optymalizacji procesów biznesowych. Ponadto, dodatkowe punkty przyznano za silną obecność w branży na całym świecie i dominację w sektorze usług finansowych, a w szczególności na rynku sprzedawców detalicznych.
Natomiast eksperci z firmy badawczej IDC wyróżnili Lexmark jako lidera w raporcie MPS MarketScape. Raport ten stanowi przegląd konkurencyjności dostawców usług zarządzania drukiem. Badania IDC pokazały, że Lexmark zdobył najlepszą ocenę za strategię i możliwości MPS, szczególnie w obszarze obsługi klienta, realizacji operacji i rynkowego podejścia. Tym, co wyróżnia ofertę Lexmarka na rynku usług zarządzania drukiem jest specjalistyczna wiedza z różnych branż, doświadczenie w optymalizacji procesów biznesowych oraz skupienie się na pomocy klientom, by mogli drukować jak najoszczędniej.
Kolejnym istotnym wyróżnieniem jest obecność firmy Lexmark w zestawieniu „Magiczny Kwadrant: Usługi Zarządzania Drukiem na Świecie (Managed Print Services)” opracowanym przez wiodącą firmę analityczną Gartner Inc. W tym raporcie Lexmark był oceniany pod względem „kompletności wizji” oraz „zdolności do jej wykonania”. Badanie podkreśliło pozycję lidera na rynku usług zarządzania drukiem zarówno w kontekście opracowywania usług oraz rozwiązań stanowiących wartość dodaną w organizacjach, jak i na poziomie operacyjnym. Według Gartnera „liderzy dostarczają usługi zarządzania drukiem do szerokiego kręgu klientów, w tym do tych największych oraz najbardziej rozproszonych geograficznie, więc muszą dowieść, że mają globalny zasięg. Muszą nie tylko wykazać zdolność oferowania nowoczesnych usług zarządzania drukiem, ale również zrozumienie, innowacyjne podejście oraz zasoby, aby przygotować się na wymagania rynku w przyszłości.”
Lexmark działa na rynku usług zarządzania drukiem od ponad 12 lat i nieustannie dokonuje znaczących inwestycji w swoją światową infrastrukturę. Zajmuje pozycję lidera w wielu rankingach i badaniach przeprowadzanych przez różne firmy badawcze, co stanowi potwierdzenie uznania usług zarządzania drukiem za jedne z najlepszych na światowym rynku.

Więcej informacji:

• Broszura Lexmark Managed Print Services
Lexmark — informacje

Lexmark International, Inc. (NYSE: LXK) dostarcza firmom każdej wielkości szeroką gamę produktów, programów, rozwiązań i usług związanych z drukiem i przetwarzaniem obrazu, które pomagają klientom drukować mniej i oszczędzać. Perceptive Software, samodzielny oddział firmy Lexmark, jest czołowym dostawcą oprogramowania do zarządzania treścią korporacyjną, które pomaga organizacjom bezproblemowo zarządzać całym cyklem życia dokumentów i treści, uprościć procesy biznesowe i osiągnąć wyższą wydajność operacyjną. W 2010 r. firma Lexmark sprzedała produkty w ponad 170 krajach i odnotowała przychody w wysokości około 4 mld USD. Więcej informacji o firmie Lexmark można znaleźć pod adresem www.lexmark.com. Więcej informacji o firmie Perceptive Software można znaleźć pod adresem www.perceptivesoftware.com.

Lexmark i Lexmark ze znakiem rombu to zastrzeżone znaki towarowe Lexmark International, Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, Wszystkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?