Książka "Golonki i inne specjały"

2007-12-12

Znany szeroko w branży poligraficznej dr inż. Stefan Jakucewicz oraz firma Map Polska Sp. z o.o. zdecydowali się wspólnie wydać książkę „Golonki i inne specjały”. Książka będzie stanowić miły i przydatny upominek do grudniowego wydania miesięcznika POLIGRAFIKA.

Część przepisów znajdujących się obecnie wydanej książce ukazała się w wydanej przez Mediaprint Polska w 2005 r. publikacji „Golonka – jedzono pyszne”. Przepisy cieszą się stałym zainteresowaniem nie tylko środowiska poligraficznego. Zdaniem Autora, golonka jest jednym z ulubionych dań poligrafów, gdyż zwykle wymaga piwa lub innych trunków, których drukarze nie lubią sobie odmawiać. Książka zawiera ponad 200 przepisów na golonki, gicze, pręgi i dodatki do wspomnianych dań głównych.Książka została wydrukowana na papierze Ecco-Book Cream 80 g/m2 wol. 1.6 produkowanym przez firmę Holmen Paper, znajdującym się w stałej ofercie Map Polska. Wstęp do wydania napisał Andrzej Warzecha, wybitny polski poeta, tłumacz, krytyk literacki i smakosz zarazem. Książka ilustrowana jest jednobarwnymi rysunkami Darii Selki-Bonna. Patronem medialnym wydania jest POLIGRAFIKA.

Źródło: www.mappolska.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?