Kolejne szkolenie z cyklu Akademia Wiedzy i Praktyki firm 3M Poland i Antalis Poland

2009-07-07


Projekt:
Prezentacja materiałów i rozwiązań 3M stosowanych przy oklejaniu pojazdów - kolejne szkolenie z cyklu Akademia Wiedzy i Praktyki firm 3M Poland i Antalis Poland.

Czas i miejsce realizacji:
Szkolenie odbyło się w siedzibie firmy 3M w Kajetanach k/Warszawy 17.06.2009 roku.

Cel:
W siedzibie 3M w Kajetanach w dniu 17 czerwca odbyło się kolejne szkolenie z cyklu Akademia Wiedzy i Praktyki firm 3M Poland i Antalis Polska. Tym razem tematyka poświęcona była różnym materiałom 3M oraz rozwiązaniom stosowanym w oklejaniu pojazdów.

Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony rynku, co potwierdziła wysoka frekwencja uczestników. Zaprezentowane zostały folie 3M do wykonywania grafik na pojazdach: ControltacTM IJ380, ControltacTM IJ180Cv2, ScotchalTM IJ70, ScotchalTM IJ40 / 40 Comply, folie do grafiki odblaskowej: ScotchliteTM 680 Plus, folia konturowa ScotchliteTM 983 Diamond GradeTM. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się stosunkowo nowe na naszym rynku folie Di-NocTM Carbon oraz ScotchalTM 85 CarWrap. Proces aplikacji tej pierwszej oraz efekt końcowy można było śledzić podczas części warsztatowej szkolenia, prowadzonej przez Applico Pl Piotr i Rafał Lewalscy. Część teoretyczną prezentacji poprowadził Wojciech Ślaski, technical specialist w Dziale Materiałów do Reklamy Wizualnej 3M.

Ponadto uczestnicy szkolenia mogli obejrzeć pojazdy w całości oklejone folią Di-NocTM Carbon dzięki współpracy autoryzowanych partnerów 3M: firmie Polska Grafika Samochodowa oraz Slojd. Celem szkolenia było przybliżenie klientom różnych rodzajów folii 3M do oklejania pojazdów zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Prezentacja sposobu pracy z foliami 3M pokazała jak sprawnie i efektywnie pracować z materiałem, aby osiągnąć dobry efekt i jakość oraz wykorzystać wszystkie zalety folii 3M.

Antalis Poland i 3M z początkiem 2007 roku podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy, w ramach której Antalis dystrybuuje produkty firmy 3M. Wspólna inicjatywa szkoleniowa, jaką jest Akademia Wiedzy i Praktyki jest kolejnym działaniem korzystnym dla polskiego rynku reklamy. Wspiera ono wiedzą techniczną tych, którym zależy na jakości i trwałości wykonywanych prac oraz sprawia, że systematycznie poprawia się poziom wiedzy na temat właściwego doboru materiałów do aplikacji.

O 3M Company

O 3M
3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych - często w połączeniu - dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com

O 3M Poland
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland ma zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.pl
Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone